Для допомоги постраждалим у велоДТП Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги.

Платформа юридичної допомоги АВК зв’язує між собою юристів і людей, які потрапили у ДТП на велосипеді. Безкоштовні юридичні консультації та допомогу з оформленням документів можна отримати, зв’язавшись з юристами-волонтерами через соцмережі (група в Facebook), в телефонному режимі або електронною поштою.

Контакти юристів, які долучились до Платформи юридичної допомоги АВК доступні онлайн.

Що таке ДТП?

Відповідно до п. 1.10 ПДР, дорожньо-транспортна пригода (надалі ДТП) це – подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Відповідальність за ДТП, при яких велосипедисту не завдано тілесних ушкоджень, або завдано ушкодження невеликої тяжкості, передбачена ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП) і становить 340 грн.

Якщо у ДТП винен велосипедист, то він також несе відповідальність за ст. 124 КУпАП.

Якщо внаслідок контакту велосипеда та автомобіля не завдано тілесних ушкоджень і не пошкоджено автомобіль/велосипед чи інше майно, то таке зіткнення не буде вважатись ДТП.

Якщо ж, будь-якому з учасників ДТП, в наслідок ДТП, завдано середньої тяжкості тілесні пошкодження або тяжкі тілесні пошкодження, то відповідальність за таке ДТП винуватець буде нести згідно кримінального законодавства.

Результат пошуку зображень за запитом "accident triangle"

 

Що робити, якщо Ви потрапили або стали свідком ДТП

1. Викличте швидку допомогу.

Якщо ви відчуваєте біль або удар від зіткнення прийшовся на вразливі зони тіла, відразу ж викликайте швидку допомогу.

По приїзду швидкої та огляду лікарем ви можете відмовитись від госпіталізації.

В той же час, якщо є найменша підозра на тілесні пошкодження краще пройти повне медичне обстеження, а за потреби отримати висновок експертизи про їх тяжкість.

2. Залишайтесь на місці пригоди. Не переміщайте велосипед та не змінюйте його розташування.

3. Перевірте, що водій (пасажири) не зазнали тілесних пошкоджень. За потреби надайте домедичну допомогу.

4. Повідомте про ДТП поліцію.

Кожен факт ДТП із велосипедистам обов’язково має бути зафіксований поліцією. Ви не можете просто  “мирно” розійтись із водієм.

Відповідно до ст. 122-4 КУпАП залишення місця ДТП водіями та іншими учасниками дорожнього руху карається штрафом у розмірі 255 грн.

5. Прослідкуйте аби водій дотримувався п. 2.10 Правил дорожнього руху.

А саме, залишався на місці ДТП, увімкнув аварійну сигналізацію, встановив знак аварійної зупинки, не переміщав транспортний засіб та інші предмети, які мають відношення до ДТП та інше.

6. Зафіксуйте розташування автомобіля та велосипеда після ДТП на фото/відео.

7. Спробуйте знайти очевидців ДТП та запишіть їхні дані. Якщо є автомобілі, які зупинились в момент ДТП уточніть чи немає у них відеореєстратора, який зафіксував момент ДТП. Також перевірте чи в найближчих закладах торгівлі/господарювання не встановлено відео-спостереження, яке б могло зафіксувати момент ДТП.

8. Перевірте документи водія, а саме поліс ОСЦПВ, права, реєстраційний документ.

9. Повідомте своїх близьких про те, що ви потрапили у ДТП.

10. Після приїзду поліції надайте детальні письмові пояснення щодо обставин ДТП.

 

Де навчитися кваліфіковано надавати домедичну допомогу?

Для поглиблення знань та практики у наданні першої допомоги рекомендуємо відвідати майстер-клас з домедичної допомоги від ГО «Мотохелп».

 

Які документи потрібно оформлювати у випадку настання ДТП?

Якщо у ДТП винен водій і у велосипедиста немає тілесних пошкоджень, то на водія буде оформлено протокол за ст. 124. Після чого цей протокол буде розглядати суд за місцем вчинення ДТП або проживання водія.

Якщо вашому велосипеду завдано істотної шкоди, ви можете звернутись у страхову компанію водія із письмовою заявою протягом 3 днів. Після отримання рішення суду вам буде виплачено відповідне відшкодування за умови проведення оцінки завданої шкоди.

Приклади документів наведені нижче.

 

 

Приклад протоколу про адміністративне правопорушення

 

 

Приклад заяви про настання страхового випадку

 

Матеріал підготовлено за сприяння ГО “Мотохелп, юридичної” клініки “Соціальна справедливість” та юристів-фахівців з правил дорожнього руху Олександра Ружицького і Тараса Гука.

інші цікаві матеріали

У бюджеті Києва на 2018 рік зменшили видатки спеціального фонду бюджету Департаменту транспортної інфраструктури КМДА на будівництво велодоріжок. Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» проаналізувала останню

Українська велосипедна мережа зробила пропозиції до Плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України 2030. Пропозиції передано в Міністерство інфраструктури України. До

До створення велосипедної історії України може долучитись кожен. Дослідження про історію велосипеда в Україні робить Ольга Мартинюк, авторка і кураторка виставки «Велобум 1890-х». Пропонуємо вписати