Ми хочемо бачити всю Україну велосипедною. Тому ми…

Вносимо велозміни до державних документів

Ми адвокатували велосипедні зміни до Державних будівельних норм – стандартів, за якими все будується. У 2014 року спільно з експертами з міст України та Німеччини розробила пропозції до ДБН Вулиці та дороги населених пунктів і надіслали їх до Міністерства регіонального розвитку. Значна частина наших правок було прийнято в новій редакції цього та інших ДБН.

У 2015 ми активізували роботу по внесенню змін до іншого ДБН Планування та забудова територій, і у листопаді передали наші рекомендації до Мінрегіонбуду і Діпроміста. У 2018 року його нарешті оновили.

У жовтні 2015 ми сформували пропозиції змін до Закону України “Про дорожній рух” та передали їх до комітетів Верховної Ради.

У грудні 2015 розпочали формування конкретних пропозицій до Правил дорожнього руху, а в 2018 році підготували зміни до ПДР у частині велотранспорту.

З 2012 року ми створили і модеруємо фейсбук-групу “Велотранспорт в Україні” та гугл-групу, що об’єднує велосипедні громадські організації українських міст у робочу вело-групу, яка і формує пропозиції. У 2016 році було створено Українську велосипедну мережу.

Допомагаємо містам створювати велосипедні концепції та інфраструктуру

Наші експерти консультують мерії українських міст щодо планування веломережі, залучають іноземних експертів. З 2013 ми організували роботу з розробки веломереж Українки, Білої Церкви (Київщина), Чернівців, Харкова, Донецька, Євпаторії, Миколаєва, Полтави, Вишгорода, Броварів, Миргорода, Кривого Рогу та переглянула і надала рекомендції до велоконцепцій інших міст. Більше про велоконцепції в українських містах

У 2014 ми видали “Довідник з планування веломережі”, просто і зрозуміло написаний, за яким місто може спланувати веломережу так, як це роблять німці. Кілька міст України уже створили велоконцепції за цим довідником. Читати довідник “Комфортне місто”

Також ми поширюємо інформацію про кращі моделі велопарковок і розробили рекомендації з облаштування велопарковок, які доцільно передавати в мерії та представникам бізнесу, що бажають встановити велопарковку.

Поширюємо знання та досвід з розвитку велотранспорту

З 2012 року ми запустили і поповнюємо онлайн-базу велосипедних знань Український інформаційний центр велотранспорту. Ми збираємо новини та дослідження з україсньких міст щодо розвитку велотранспорту, та перекладаємо іншомовні рекомендації та статті. Радимо переглянути нашу ВелоБібліотеку.

Раз на рік ми проводимо конференцію з обміну велодосвідом Велофорум.

Підтримуємо роботу громадських організацій з розвитку велотранспорту в містах

Спільно з партнером “Центр соціальних та ділових ініціатив” створила та реалізує програму малих грантів для велосипедних організацій: у 2015 році – Харків, Полтава та Миколаїв.

Ми також проводимо тренінги для велоактивістів в інших містах задля лобіювання велоінфраструктури «знизу». У 2014 ми організували тренінг з вивчення транспортних бюджетів, у 2015 – БайкКемп (плануємо ще один у 2017).

АВК збирає найкращі практики і поради для велоактивістів і публікує їх у розділі “Як зробити” на сайті www.velotransport.info

Проводимо загальнонаціональні велосипедні дослідження

З 2015 року АВК ініціює і організовує підрахунок велосипедистів у 12 містах України. Це довготерміновий проект, метою якого є дослідити зміни у динаміці кількості та звичок велосипедистів у різних містах України. Почитати про результати дослідження навесні 2015 у Києві.

інші цікаві матеріали

Асоціація велосипедистів Києва продовжує серію публікацій з дослідження, яке містить огляд фінансової політики в сфері розвитку велотранспорту в найуспішніших країнах Європи. Метою цього дослідження є

Асоціація побувала на міському Велофорумі, що проходив 2 квітня в “Urban Space 100” у місті Івано-Франківськ, де поділилася своїм досвідом промоції міської велокультури на прикладі української

Асоціація велосипедистів Києва оголошує набір на дві позиції: координатора(-ки) з національної роботи та медіа-координатора(-ки). Асоціація велосипедистів Києва запрошує у команду людей, які готові професійно та