Дати: 2-7 липня 2018 р.

Місто: Київ, місце буде повідомлено зареєстрованим учасникам

Реєстрація на участь до 11 червня 2018 року: https://goo.gl/tfWzNX

Facebook-подія

CANactions School for Urban Studies, Асоціація велосипедистів Києва та Київська міська державана адміністрація проведуть літню школу «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності» в липні 2018 р. у Києві з метою підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування, які у своїй роботі будуть застосовувати сучасні принципи дизайну вулиць, покликані зробити міські вулиці місцями вільного пересування, зустрічей людей та аренами міського життя.

Контекст

Головні вулиці Києва сьогодні сприймаються здебільшого як зони для руху транспортних засобів. Питання пропуску максимальної кількості приватних авто, зазвичай виходить на першй план у всіх дискусіях та проектних рішеннях. Це відбувається всупереч факту, що у компактному та щільному міському середовищі пішоходи, велосипедисти та громадський транспорт перевозять значно більше людей, ніж автомобілі, використовуючи при цьому значно меншу площу.

У той же час, головні міські шляхи мають значно більше функцій, ніж просте перевезення людей транспортом. Вони грають велику роль, як звичні маршрути для пересування, місця проживання та прикладання праці. Вони зумовлюють центральність та забезпечують постачання продуктів та послуг. Вулиці є носіями міської ідентичності та слугують візитною карткою міста. Вони є цінним елементом загальної мережі відкритих просторів та формують основу для орієнтації та навігації у місті. Як простори між сусідніми районами, головні вулиці формують мережу зв’язків цих районів один з одним та стають місцями їх взаємодії. У цій ролі вони пропонують простір для заходів, зустрічей та дозвілля. Врешті решт, земельні ділянки уздовж головних шляхів міста являють собою також місця пріоритетної забудови, привабливі за рахунок своєї легкої транспортної доступності.

У той час, коли багато історичних вулиць Києва досі зберігають свою первісну просторову структуру за багатьма аспектами (фасади, орієнтовані на вулицю, багатофункціональність будівель і т.д.), унаслідок односторонньої орієнтації на рух автотранспорту в останні десятиліття їх все частіше називають “проблемними” (з точки зору транспортних планувальників) або навіть “неіснуючими просторами” (з точки зору мешканців та урбаністів).

Щоб знайти вихід з подібних ситуацій, слід знову звернути увагу на організацію та дизайн вулиць як багатофункціональних просторів з різноманітними будівлями, які до них примикають. Необхідно запровадити інтегроване бачення міських процесів та транспортних аспектів для аналізу вуличних просторів. Нові пріоритети мають бути артикульовані через вуличний дизайн. Врешті решт, має відбутися переосмислення принципів міського розвитку та траспортного планування.

Мета та задачі

Літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” має на меті підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування для використання у своїй роботі сучасних принципів дизайну вулиць, як місць вільного пересування, зустрічей людей та арен міського життя.

Результатом цієї роботи стане залучення учасників школи у процес напрацювання майбутніх рішень для головних міських вулиць Києва через розробку кількох альтернативних сценаріїв розвитку обраної вулиці та відповідних рекомендацій для міста.

Учасники

У літній школі братимуть участь 24 учасники зі всієї України, що пройдуть конкурсний відбір. Участь у літній школі є безкоштовною (без покриття видатків на проживання). Формат роботи літньої школи буде побудований на основі міждисциплінарної взаємодії між представниками різних професій, дотичних до сфери міського розвитку:

• Очікується, що дві третини учасників школи складатимуть професіонали зі сфер цивільної інженерії, містобудування, архітектури та міського дизайну, що мають 2-3-річний досвід роботи з проектування міських вулиць та просторів;

• До третини учасників можуть бути представниками інститутів міст, НУО, співробітниками муніципалітетів, що працюють з питаннями мобільності та міського розвитку. Також до участі запрошуються дослідники з фаховою підготовкою в економіці, соціології, політології і культурології, що мають науковий інтерес до певних аспектів функціонування міських вулиць.

• Передбачається, що кандидатів для участі у літній школі може безпосередньо рекомендувати проект “Інтегрований розвиток міст в Україні” та Київська міська державна адміністрація.

• Під час літньої школи учасники працюватимуть у складі трьох команд по 8 осіб.

Робочі мови

Проекти студентів будуть розроблені та презентовані українською мовою. Робочими мовами літньої школи будуть українська, російська та англійська мови. Матеріали та виступи англомовних тьюторів будуть перекладені на українську мову.

Куратори:

Хан ван де Ветерінг (Нідерланди / Швейцарія), Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого розвитку міського транспорту, ландшафтів та дизайну міських вулиць;

Урс Томанн (Швейцарія), CANactions School for Urban Studies, Київ, Україна ,Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого міського розвитку та трансферу знань до України.

Співорганізатори:

Асоціація велосипедистів Києва

CANactions School for Urban Studies

Літня школа відбудеться за підтримки:

Київської міської державної адміністрації

Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»

Посольства Нідерландів в Україні

проекту «Зміцнення громадянської довіри» (UCBII) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Cycling through Donbas and beyond».

Підпишіться на розсилку АВК, щоб бути в курсі актуальних велоанонсів і новин!

Організовуєте велопробіг, парад, зустріч, обговорення? Ми розкажемо про це всій велосипедній спільноті! Надсилайте анонси своїх подій на скриньку media@avk.org.ua

інші цікаві матеріали

Коли: 18 вересня 2019 року (середа), 17:00-19:00 Де: 22 перехрестя у різних районах Києва Організатор: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Зареєструватися волонтером: bit.ly/bikescount Шостий рік поспіль ми проводимо підрахунок

Коли: 21 вересня 2019 року (субота), 12:00-14:00 Де: 22 перехрестя у різних районах Києва Організатор: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Зареєструватися волонтером: bit.ly/bikescount Шостий рік поспіль ми проводимо

Час: 21 липня (неділя), 11:00 – 14:00 Місце: Київ — Поділ, Троєщина, Нивки, Позняки (місця збору вказано у формі реєстрації) Організатор: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Умови участі: безкоштовно