Боремося за безпечні умови дорожнього руху

Ми виступаємо за зниження швидкості автомобілів до європейського стандарту (50 км/год) та відміну нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год. Найбільше смертей на дорогах стається саме через перевищення безпечної швидкості. Ми впевнені: не швидкість автомобілів, а цінність людського життя має бути основою транспортної політики.

Для досягнення цілей ми досліджуємо іноземний досвід, розробляємо пропозиції, зустрічаємося з відповідальними у владі, організовуємо акції. Ми працюємо спільно з іншими громадськими організаціями у коаліції «За безпеку на дорогах».

У листопаді 2015 спільно з велосипедними громадськими організації інших міст ми розробили зміни до законопроекту “Про дорожній рух” та передали їх до Верховної Ради.

Співпрацюємо з “Мотохелп”

Ми виступаємо велопартнером Мотохелпу – організації, що допомагає при ДТП мотоциклістам, скутеристам і велосипедистам. Ми підтримуємо велосипедистів, що потрапили в ДТП через платформу юридичної допомоги, а також перераховуємо 10% членських внесків на діяльність Мотохелп. Кожен велосипедист може звернутися до Мотохелпу по допомогу в разі аварії (контакний телефон диспетчера шукайте на сайті www.motohelp-ua.org).

Поширюємо інформацію серед водіїв авто

У 2014 році ми започаткували проект «Нам по дорозi», партнером якого була мережа АЗС KLO. На автозаправках ми поширювали публікації про найбільш типові ДТП за участю велосипедистів з інфрмацією про те, як їх уникнути. Детальніше про “Нам по дорозі!”

Розміщуємо соціальну рекламу з безпеки руху

Розміщена на бордах та сіті-лайтах Києва та Чернігова в липні 2014 року. Для цього було обрано найтиповіші ситуації, що можуть спричинити вело-ДТП. Водіям нагадують, що під час старту й руху необхідно дивитися по дзеркалах, бути обережним, відкриваючи двері та тримати дистанцію, не притискаючи велосипедистів до краю дороги. Велосипедистам, у свою чергу, не слід нехтувати освітленням велосипеда в темну пору доби.

Соціальну рекламу реалізували ГО Асоціація велосипедистів Києва, громадська ініціатива ВелоЧернігів, у співпраці з дизайнером Ігорем Скляревським, за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)Більше про соціальну рекламу

Проводимо велонавчання з безпеки руху

З 2011 року ми проводимо безкоштовні велонавчання з безпеки руху. Щотижня досвідчені велотренери організовують кількагодинні навчальні поїздки по семи районах Києва, з вивченням Правил дорожнього руху на практиці. Записатися на велошколу

Також ми поширюємо знання про велошколу серед інших міст України, і цього року навчальні велопоїздки відбулися у Полтаві, Миколаєві, Харкові, Ужгороді, Львові та інших містах.

На усіх заходах та подіях АВК роздає надруковані Правила дорожнього руху для велосипедистів (дякуємо за чудову ідею та реалізацію видавництву “Асса”), і охоче надсилає їх до інших міст. Ви також можете взяти кілька “Правил” в нашому офісі.

Співпрацюємо з поліцією

Ми вітаємо ініціативи Патрульної служби, спрямовані на підвищення безпеки руху. У 2015 була організована зустріч велоактивістів та представників національної поліції, на якій обговорили проблеми і непорозуміння ПДР та шляхи вирішення. Відтоді такі зустрічі проводились щороку.

 

інші цікаві матеріали

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,