Боремося за безпечні умови дорожнього руху

Ми виступаємо за зниження швидкості автомобілів до європейського стандарту (50 км/год) та відміну нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год. Найбільше смертей на дорогах стається саме через перевищення безпечної швидкості. Ми впевнені: не швидкість автомобілів, а цінність людського життя має бути основою транспортної політики.

Для досягнення цілей ми досліджуємо іноземний досвід, розробляємо пропозиції, зустрічаємося з відповідальними у владі, організовуємо акції. Ми працюємо спільно з іншими громадськими організаціями у коаліції «За безпеку на дорогах».

У листопаді 2015 спільно з велосипедними громадськими організації інших міст ми розробили зміни до законопроекту “Про дорожній рух” та передали їх до Верховної Ради.

Співпрацюємо з “Мотохелп”

Ми виступаємо велопартнером Мотохелпу – організації, що допомагає при ДТП мотоциклістам, скутеристам і велосипедистам. Ми підтримуємо велосипедистів, що потрапили в ДТП через платформу юридичної допомоги, а також перераховуємо 10% членських внесків на діяльність Мотохелп. Кожен велосипедист може звернутися до Мотохелпу по допомогу в разі аварії (контакний телефон диспетчера шукайте на сайті www.motohelp-ua.org).

Поширюємо інформацію серед водіїв авто

У 2014 році ми започаткували проект «Нам по дорозi», партнером якого була мережа АЗС KLO. На автозаправках ми поширювали публікації про найбільш типові ДТП за участю велосипедистів з інфрмацією про те, як їх уникнути. Детальніше про “Нам по дорозі!”

Розміщуємо соціальну рекламу з безпеки руху

Розміщена на бордах та сіті-лайтах Києва та Чернігова в липні 2014 року. Для цього було обрано найтиповіші ситуації, що можуть спричинити вело-ДТП. Водіям нагадують, що під час старту й руху необхідно дивитися по дзеркалах, бути обережним, відкриваючи двері та тримати дистанцію, не притискаючи велосипедистів до краю дороги. Велосипедистам, у свою чергу, не слід нехтувати освітленням велосипеда в темну пору доби.

Соціальну рекламу реалізували ГО Асоціація велосипедистів Києва, громадська ініціатива ВелоЧернігів, у співпраці з дизайнером Ігорем Скляревським, за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)Більше про соціальну рекламу

Проводимо велонавчання з безпеки руху

З 2011 року ми проводимо безкоштовні велонавчання з безпеки руху. Щотижня досвідчені велотренери організовують кількагодинні навчальні поїздки по семи районах Києва, з вивченням Правил дорожнього руху на практиці. Записатися на велошколу

Також ми поширюємо знання про велошколу серед інших міст України, і цього року навчальні велопоїздки відбулися у Полтаві, Миколаєві, Харкові, Ужгороді, Львові та інших містах.

На усіх заходах та подіях АВК роздає надруковані Правила дорожнього руху для велосипедистів (дякуємо за чудову ідею та реалізацію видавництву “Асса”), і охоче надсилає їх до інших міст. Ви також можете взяти кілька “Правил” в нашому офісі.

Співпрацюємо з поліцією

Ми вітаємо ініціативи Патрульної служби, спрямовані на підвищення безпеки руху. У 2015 була організована зустріч велоактивістів та представників національної поліції, на якій обговорили проблеми і непорозуміння ПДР та шляхи вирішення. Відтоді такі зустрічі проводились щороку.

 

інші цікаві матеріали

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які

Ми розкажемо про 5 проектів Громадського бюджету, які можуть зробити пересування в місті зручнішим і безпечнішим для людей. Їх подали члени, друзі та волонтери U-Cycle (ГО

Велотренери U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провели 14 квітня Велошколу з безпеки руху в трьох районах Києва одночасно. Велошкола відбулась на Подолі, Троєщині та Нивках.