Боремося за безпечні умови дорожнього руху

Ми виступаємо за зниження швидкості автомобілів до європейського стандарту (50 км/год) та відміну нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год. Найбільше смертей на дорогах стається саме через перевищення безпечної швидкості. Ми впевнені: не швидкість автомобілів, а цінність людського життя має бути основою транспортної політики.

Для досягнення цілей ми досліджуємо іноземний досвід, розробляємо пропозиції, зустрічаємося з відповідальними у владі, організовуємо акції. Ми працюємо спільно з іншими громадськими організаціями у коаліції «За безпеку на дорогах».

У листопаді 2015 спільно з велосипедними громадськими організації інших міст ми розробили зміни до законопроекту “Про дорожній рух” та передали їх до Верховної Ради.

Співпрацюємо з “Мотохелп”

Асоціація виступає вело-партнером “Мотохелпу” – організації, що допомагає при ДТП мотоциклістам, скутеристам і велосипедистам. Ми підтримуємо велосипедистів, що потрапили в ДТП – юридично та морально (відвідуємо постраждалих у лікарнях), а також перераховуємо 10% членських внесків на діяльність Мотохелп. Кожен велосипедист може звернутися до Мотохелпу по допомогу в разі аварії (контакний телефон диспетчера шукайте на сайті www.motohelp-ua.org).

Поширюємо інформацію серед автомобілістів

У 2014 році ми започаткували проект «Нам по дорозi», партнером якого була мережа АЗС KLO. На автозаправках ми поширювали публікації про найбільш типові ДТП за участі велосипедистів з інфрмацією про те, як їх уникнути. Детальніше про “Нам по дорозі!”

Розміщуємо соціальну рекламу з безпеки руху

Розміщена на бордах та сіті-лайтах Києва та Чернігова в липні 2014 року. Для цього було обрано найтиповіші ситуації, що можуть спричинити ДТП за участі велосипедистів. Водіям нагадують, що під час старту й руху необхідно дивитися по дзеркалах, бути обережним, відкриваючи двері та тримати дистанцію, не прижимаючи велосипедистів до краю дороги. Велосипедистам, у свою чергу, не слід нехтувати освітленням велосипеда в темну пору доби.

Соціальну рекламу реалізували Асоціація велосипедистів Києва, громадська ініціатива “ВелоЧернігів“, у співпраці з дизайнером Ігорем Скляревським, за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)Більше про соціальну рекламу

Проводимо велонавчання з безпеки руху

З 2011 року АВК проводить безкоштовні велонавчання з безпеки руху. Щотижня досвідчені велотренери організовують кількагодинні навчальні поїздки по семи районах Києва, з вивченням Правил дорожнього руху на практиці. Записатися на велошколу (з квітня по жовтень)

Також АВК поширює знання про велошколу серед інших міст України, і цього року навчальні велопоїздки відбулися у Полтаві, Миколаєві, Харкові, Ужгороді, Львові та інших містах.

На усіх заходах та подіях АВК роздає надруковані “Правила дорожнього руху для велосипедистів” (дякуємо за чудову ідею та реалізацію видавництву “Асса”), і охоче надсилає їх до інших міст. Ви також можете взяти кілька “Правил” в офісі Асоціації.

Співпрацюємо з поліцією

АВК вітає ініціативи Патрульної служби, спрямовані на підвищення безпеки руху. У 2015 була організована зустріч велоактивістів та представників національної поліції, на якій обговорили проблеми і непорозуміння ПДР та шляхи вирішення.

Маєте питання чи пропозиції?

Виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва – Ірина Бондаренко, isbondarenko at avk.org.ua, 097 699 10 38

інші цікаві матеріали

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,

У понеділок, 24 вересня, у Якушинецькій школі-гімназії відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів. Подія є складовою кампанії «Велосипедом до школи» в