Боремося за безпечні умови дорожнього руху

Ми виступаємо за зниження швидкості автомобілів до європейського стандарту (50 км/год) та відміну нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год. Найбільше смертей на дорогах стається саме через перевищення безпечної швидкості. Ми впевнені: не швидкість автомобілів, а цінність людського життя має бути основою транспортної політики.

Для досягнення цілей ми досліджуємо іноземний досвід, розробляємо пропозиції, зустрічаємося з відповідальними у владі, організовуємо акції. Ми працюємо спільно з іншими громадськими організаціями у коаліції «За безпеку на дорогах».

У листопаді 2015 спільно з велосипедними громадськими організації інших міст ми розробили зміни до законопроекту “Про дорожній рух” та передали їх до Верховної Ради.

Співпрацюємо з “Мотохелп”

Асоціація виступає вело-партнером “Мотохелпу” – організації, що допомагає при ДТП мотоциклістам, скутеристам і велосипедистам. Ми підтримуємо велосипедистів, що потрапили в ДТП – юридично та морально (відвідуємо постраждалих у лікарнях), а також перераховуємо 10% членських внесків на діяльність Мотохелп. Кожен велосипедист може звернутися до Мотохелпу по допомогу в разі аварії (контакний телефон диспетчера шукайте на сайті www.motohelp-ua.org).

Поширюємо інформацію серед автомобілістів

У 2014 році ми започаткували проект «Нам по дорозi», партнером якого була мережа АЗС KLO. На автозаправках ми поширювали публікації про найбільш типові ДТП за участі велосипедистів з інфрмацією про те, як їх уникнути. Детальніше про “Нам по дорозі!”

Розміщуємо соціальну рекламу з безпеки руху

Розміщена на бордах та сіті-лайтах Києва та Чернігова в липні 2014 року. Для цього було обрано найтиповіші ситуації, що можуть спричинити ДТП за участі велосипедистів. Водіям нагадують, що під час старту й руху необхідно дивитися по дзеркалах, бути обережним, відкриваючи двері та тримати дистанцію, не прижимаючи велосипедистів до краю дороги. Велосипедистам, у свою чергу, не слід нехтувати освітленням велосипеда в темну пору доби.

Соціальну рекламу реалізували Асоціація велосипедистів Києва, громадська ініціатива “ВелоЧернігів“, у співпраці з дизайнером Ігорем Скляревським, за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ)Більше про соціальну рекламу

Проводимо велонавчання з безпеки руху

З 2011 року АВК проводить безкоштовні велонавчання з безпеки руху. Щотижня досвідчені велотренери організовують кількагодинні навчальні поїздки по семи районах Києва, з вивченням Правил дорожнього руху на практиці. Записатися на велошколу (з квітня по жовтень)

Також АВК поширює знання про велошколу серед інших міст України, і цього року навчальні велопоїздки відбулися у Полтаві, Миколаєві, Харкові, Ужгороді, Львові та інших містах.

На усіх заходах та подіях АВК роздає надруковані “Правила дорожнього руху для велосипедистів” (дякуємо за чудову ідею та реалізацію видавництву “Асса”), і охоче надсилає їх до інших міст. Ви також можете взяти кілька “Правил” в офісі Асоціації.

Співпрацюємо з поліцією

АВК вітає ініціативи Патрульної служби, спрямовані на підвищення безпеки руху. У 2015 була організована зустріч велоактивістів та представників національної поліції, на якій обговорили проблеми і непорозуміння ПДР та шляхи вирішення.

Маєте питання чи пропозиції?

Виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва – Ірина Бондаренко, isbondarenko at avk.org.ua, 097 699 10 38

інші цікаві матеріали

Київський велосипедист і член АВК Віктор Крук узагальнив проблеми з велосипедним рухом в українських великих містах. Віктор користується велосипедом як транспортом у Києві вже 28

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» замовила розроблення державних стандартів України (ДСТУ) «Планування та проектування велосипедної інфраструктури». Сьогодні в Україні бракує державних стандартів про те, як

Рішення постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами про підвищення швидкості руху на окремих вулицях Києва ухвалено без врахування аналізу ризиків і загрожує