Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019.

Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Головною умовою велопараду було приїхати у стилі KyivCycleChic. Стиль вуличної моди CycleChic (Сайкл Шик) виник у європейських містах і дослівно перекладається як «велосипедний шик». Він руйнує стереотипи про велосипедну їзду як лише спортивну практику, що вимагає спортивного екіпірування і доступна не для всіх. На противагу велоспорту стиль СycleChic робить акцент на повсякденному одязі та звичайних велосипедах. Люди, які вибирають цей стиль, переосмислюють велосипед як ефективний транспорт, що полегшує життя.

На противагу велоспорту стиль СycleChic робить акцент на повсякденному одязі та звичайних велосипедах.

«Велопарад дівчат демонструє, що велосипед — це транспорт, а не лише спорт, а ваш стиль одягу визначаєте ви, а не ваш велосипед. Учасниці велопараду показують, що велопоїздки можливі в одязі на будь-який смак та з будь-якої нагоди — їдете ви на діловий обід, зустріч з друзями, на побачення чи навіть у театр. Зазвичай, коли йдеться про велосипедистів, уявляють хлопців у велоформі. За результатами підрахунків у Києві, серед усіх користувачів велосипеда жінок дуже мало — від 11 до 20%. Це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і запит на появу безпечної велоінфраструктури», – пояснюють у U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

На місці збору Велопараду дівчат біля оперного театру грали джаз The Workin’ Class.

Учасниці та учасники Велопараду дівчат проїхали від Театру опери та балету до Національного музею історії України київськими вулицями по двох маршрутах — Light (5 км) і Hard (11 км). Перекриття доріг не було, Велопарад дівчат рухався за Правилами дорожнього руху проїзною частиною вулиць у супроводі мотоциклівстів і патрульної поліції.

Усі фото: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») / Ольга Зарко

Велопарад дівчат закінчився біля Національного історичного музею України концертом гурту Plan B і пікніком.

Велопарад дівчат 2019 пройшов за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, страхової компанії «Раритет», майстерні RIZNORIZ, EcoDrive, ГО MotoHelp і Національного музею історії України. Смачним партнером заходу є ТОВ «Фабрика морозива ХЛАДОПРОМ», водний партнер — «Небесна Криниця». Медіапартнером заходу є Громадське телебачення.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Ви можете підтримати нашу діяльність у різний спосіб.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства