Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019.

Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Головною умовою велопараду було приїхати у стилі KyivCycleChic. Стиль вуличної моди CycleChic (Сайкл Шик) виник у європейських містах і дослівно перекладається як «велосипедний шик». Він руйнує стереотипи про велосипедну їзду як лише спортивну практику, що вимагає спортивного екіпірування і доступна не для всіх. На противагу велоспорту стиль СycleChic робить акцент на повсякденному одязі та звичайних велосипедах. Люди, які вибирають цей стиль, переосмислюють велосипед як ефективний транспорт, що полегшує життя.

На противагу велоспорту стиль СycleChic робить акцент на повсякденному одязі та звичайних велосипедах.

«Велопарад дівчат демонструє, що велосипед — це транспорт, а не лише спорт, а ваш стиль одягу визначаєте ви, а не ваш велосипед. Учасниці велопараду показують, що велопоїздки можливі в одязі на будь-який смак та з будь-якої нагоди — їдете ви на діловий обід, зустріч з друзями, на побачення чи навіть у театр. Зазвичай, коли йдеться про велосипедистів, уявляють хлопців у велоформі. За результатами підрахунків у Києві, серед усіх користувачів велосипеда жінок дуже мало — від 11 до 20%. Це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і запит на появу безпечної велоінфраструктури», – пояснюють у U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

На місці збору Велопараду дівчат біля оперного театру грали джаз The Workin’ Class.

Учасниці та учасники Велопараду дівчат проїхали від Театру опери та балету до Національного музею історії України київськими вулицями по двох маршрутах — Light (5 км) і Hard (11 км). Перекриття доріг не було, Велопарад дівчат рухався за Правилами дорожнього руху проїзною частиною вулиць у супроводі мотоциклівстів і патрульної поліції.

Усі фото: U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») / Ольга Зарко

Велопарад дівчат закінчився біля Національного історичного музею України концертом гурту Plan B і пікніком.

Велопарад дівчат 2019 пройшов за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, страхової компанії «Раритет», майстерні RIZNORIZ, EcoDrive, ГО MotoHelp і Національного музею історії України. Смачним партнером заходу є ТОВ «Фабрика морозива ХЛАДОПРОМ», водний партнер — «Небесна Криниця». Медіапартнером заходу є Громадське телебачення.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Ви можете підтримати нашу діяльність у різний спосіб.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Українських роботодавців запрошують до участі в національному конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у восьми містах України: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація