U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» подали пропозиції до ДСТУ про дорожню розмітку.

Пропозиції до проекту державних стандартів України ДСТУ 2587:201Х «Безпека дорожнього руху. Розмітка дорожня. Загальні технічні вимоги», які подали за консультації ГО «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг», можна переглянути тут: 20 пропозицій до ДСТУ по розмітці

Яна Брик, координаторка роботи по Києву U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»):

Пропозиції покликані привести у відповідність розмітку для велоінфраструктури, бо не зрозуміло, чому в ДСТУ для велосипедних доріжок використано такі самі значення, як для швидкісних доріг, якщо швидкість, габаритні розміри та особливості руху велосипедів принципово відрізняються від автомобілів.

Ігор Могила, співзасновник ГО «Української асоціації аудиторів безпеки автомобільних доріг», керівник відділу організації дорожнього руху ЛКП «Львівавтодор»:

Проект оновленого ДСТУ 2587 місить низку прогресивних норм в частині маркування велосипедної інфраструктури. Зокрема, передбачається розмітка рекомендованого велосипедного коридору, можливість руху велосипедистів по смугах громадського транспорту, влаштування винесених стоп-ліній. Також передбачено дрібні зміни: стрілки, які позначають напрямок руху велосипедистів, лінії позначення краю велосипедної доріжки, розмітка пішохідного переходу через велосипедну доріжку.

Пропозиції передано до розробника ДСТУ — державного підприємства «Державний дорожній науково-дослідний інститут ім.Шульгіна».

Нагадаємо, раніше ми писали про ТОП-9 переваг для велосипедистів у нових стандартах дорожньої розмітки.

2018 року розроблено перші в історії державні стандарти України з велоінфраструктури, які очікують на затвердження з боку національного органу стандартизації. Ці велоДСТУ має затвердити державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Ви можете підтримати нашу діяльність у різний спосіб.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела дводенний воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній для активних громадян України з різних міст. Участь у воркшопі 19-20 квітня

Мер Києва Віталій Кличко і транспортна комісія Київради підтримали вимоги київської велоспільноти після лежачого протесту на Хрещатику. Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту,

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту