U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») зробила весняний підрахунок велосипедистів у різних районах Києва.

Користувачів велосипеда рахували 50 волонтерів підрахунку одночасно на 22 перехрестях Києва протягом двох годин у будній день, 15 травня (середа), і у вихідний день, 18 травня (субота). Результати будуть оприлюднені після обробки даних.

Формуляри підрахунок велосипедистів

Підрахунок велосипедистів — це масштабне дослідження, яке з 2014 року організовує U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Мета підрахунку — збір даних про динаміку використання велосипеда в місті та портрет київських велосипедистів і велосипедисток. Такий моніторинг дає можливість отримати дані, потрібні для використання в адвокації безпечної велоінфраструктури.

«Шостий рік поспіль ми проводимо підрахунок велосипедистів у Києві. Рахуємо двічі на рік: навесні та восени. Як найтиповіший будній день вибрали середу, з 17:00 до 19:00, як типовий вихідний день — суботу з 12:00 до 14:00. Щоразу в підрахунку велосипедистів беруть участь 50-60 волонтерів. Підрахунок здійснюють волонтери власноруч, оскільки це вимагає уваги до багатьох деталей, а не просто фіксації трафіку. На жаль, у Києві поки що немає таких відеокамер, які б могли повністю замінити роботу наших волонтерів. Ми розробили інструкцію, як організувати підрахунок велосипедистів в українських містах», – пояснюють в U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Які дані збирає підрахунок велосипедистів

Завдяки підрахунку можна визначити найпопулярніші напрямки руху велосипедистів, зрозуміти, чи вдягають вони шоломи, скільки з них рухаються тротуарами, якому одягу надають перевагу та яким є гендерний розподіл.

Місця для підрахунку визначені так, щоб можна було потім порівняти:

  • скільки чоловіків і скільки жінок їздить (у перспективі це покаже, наскільки суб’єктивно безпечним стало наше місто для велосипедистів, адже що більше дівчат, то більш безпечне місто – така статистика),
  • скільки велосипедистів одягають спортивний одяг та шоломи, а скільки їздить у звичайному одязі,
  • яка різниця у поїздках по буднях і по вихідних,
  • яку вулицю вибирають велосипедисти, якщо є паралельні вулиці: більш спокійну, де менше машин, або більш швидку, але де більше машин і вони їдуть швидше,
  • скільки велосипедистів їдуть по дорозі, а скільки по троутару,
    чи залежить кількість велосипедистів на певній вулиці від наявності на ній велодоріжки,
  • як зміниться кількість велосипедистів на вулиці, на якій спершу не було велодоріжки, а потім з’явилася.

Детальніше про дослідження та результати попередніх років читайте тут.

Нагадаємо, за результатами останнього підрахунку велосипедистів у Києві восени 2018 року, користувачів велосипеда в місті побільшало за рік рівно на 40% у будні, а у вихідні – на 46%.

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт. Ви можете підтримати нашу діяльність у різний спосіб.

U-Cycle — це yoU, Urban, Ukraine.

інші цікаві матеріали

Жителі та гості Києва вперше взяли участь у Cycle Tour&Party — велоекскурсії Подолом і вечірці в затишному дворику. Cycle Tour&Party організували U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»)

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які