U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела дводенний воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній для активних громадян України з різних міст.

Участь у воркшопі 19-20 квітня взяли 18 учасників та учасниць з Києва та Бучі, Білої Церкви (Київська область), Костянтинівки, Покровська, Добропілля, Мирнограда і Бахмута (Донецька область), Рубіжного (Луганська область), Пирятина (Полтавська область), Полтави, Харкова і Херсона.

У програмі воркшопу були лекції та практичні заняття, а також робота «в полях» на такі теми:

  • міста для людей. Світові уроки з урбаністики для України
  • система управління у сфері транспорту у КМДА (Київська міська державна адміністрація). Особливості системи прийняття рішень в інших містах.
  • велосипедний рух та способи його організації відповідно до нових ДБН та ДСТУ
  • функції, планування та технічні вимоги до велосипедних парковок
  • громадський бюджет як один з інструментів адвокації велоінфраструктури.

На прикладі України та закордонних кейсів учасники воркшопу вивчали, що таке адвокація і що вона дає для активних громадян, як її планувати та працювати зі ЗМІ, а також роль велоаудиту в підготовці адвокаційних кампаній.

Метою воркшопу було підвищити спроможність волонтерів U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і молодих агентів змін з інших міст/сіл у підготовці та проведенні адвокаційних кампаній, а також передати практики у проведенні адвокаційних кампаній колегам з громадських організацій та ініціатив з інших регіонів.

Воркшоп пройшов у рамках проекту Cycling Matters: cooperation for better mobility choices за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

 

інші цікаві матеріали

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

Жителі та гості Києва вперше взяли участь у Cycle Tour&Party — велоекскурсії Подолом і вечірці в затишному дворику. Cycle Tour&Party організували U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»)

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які