Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор».

Платформа юридичної допомоги АВК зв’язує між собою людей, які потрапили у ДТП на велосипеді, і юристів, готових надавати безкоштовні консультації та допомогу з оформленням документів. Контакти юристів, які долучились до Платформи юридичної допомоги доступні онлайн, на сайті Асоціації велосипедистів Києва в розділі «Що робити при вело-ДТП».

«Безкоштовні юридичні консультації та допомогу з оформленням документів можна отримати, зв’язавшись з юристами-волонтерами через соцмережі (група в Facebook), в телефонному режимі або електронною поштою», – пояснила Марія Шененко, координаторка платформи юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП від Асоціації велосипедистів Києва.

Марія Шененко, координаторка платформи юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП від Асоціації велосипедистів Києва

Платформа юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП має переваги і для юристів, які долучаються до неї на волонтерських засадах. Для багатьох юристів це практика у вирішенні спорів, пов’язаних з вело-ДТП та аудиторія клієнтів-велосипедистів, що потенційно звертатимуться за pro bono та платними послугами. Ще одним чинником є медіапідтримка та інформаційне партнерство з Асоціацією велосипедистів Києва.

Прес-конференція “Що робити при вело-ДТП? Юридична допомога” пройшла в інформагенції “Київ Інформатор”.

«Для нашої компанії найважливішим є наш внесок у розвиток безпечного та комфортного міста, тому ЮФ EVERLEGAL була юридичним партнером АВК ще до створення платформи, і в нас є успішні приклади такої юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП», – розповів Олександр Ружицький, партнер ЮФ EVERLEGAL і волонтер юридичної платформи.

Партнер ЮФ EVERLEGAL і волонтер юридичної платформи Олександр Ружицький. Фото: ІА Київ Інформатор

За статистикою Національної поліції України, наданої у відповідь на запит Асоціації велосипедистів Києва, 3060 вело-ДТП сталися по всій Україні за 2,5 роки. Починаючи з 2016 до першої половини 2018 року, у Києві сталася 251 вело-ДТП, з них 8 летальних. У 2016 році загинули троє велосипедистів, у 2017 – п’ятеро. За статистикою ГО MotoHelp, які виїжджають на допомогу постраждалим у ДТП мотоциклістам і велосипедистам, у 2018-му році загинули 4 людини на велосипедах, ще 4 отримали тяжкі травми із загрозою для життя, 12 велосипедистів отримали інші травми середнього ступеню. Загалом, за їхніми даними, у Києві та на околицях сталося 119 ДТП із велосипедистами за рік.

Асоціація велосипедистів Києва зробила платформу юридичної допомоги за підтримки програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для