Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників.

Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить Асоціація велосипедистів Києва серед роботодавців столиці та міст-супутників. IT-компанія Intellias має офіси в Києві, Харкові, Одесі та Львові. У конкурсі «Велопрацедавець року» брав участь київський офіс.

Щоліта в компанії проводять акцію Code a bike — «Велосипед як велкам бонус» для нових співробітників.

В офісі Велопрацедавця 2018 є навіть велопарковка біля ліфта. Фото: Intellias

Які велоумови має компанія

В офісі Intellias є велопарковки під наглядом, душові з рушниками, гелями та шампунями, а також місця для переодягання. У компанії не лише створили умови, а й заохочують користуватись велосипедом і щоліта проводять акцію Code a bike — «Велосипед як велкам бонус» для нових співробітників. А тим, хто вже працює в Intellias, час від часу дарують або розігрують велосипеди з інших приводів. Наприклад, 500-му співробітнику подарували зручний складаний велосипед, а 1000-му — електровелосипед.

Тисячному співробітнику Intellias подарували електровелосипед як велкам бонус. Фото: Intellias

Intellias був спонсором кінофестивалю «Ровер» — першого заходу такого формату в Україні, який був профінансований методом краудфандингу. Компанія регулярно підтримує дитячі велозмагання «Дивогонка», а також відряджає колег у тривалі і веселі велопрогулянки, забезпечуючи при цьому всім необхідним. А ще Intellias оплачує участь колег у велозмаганнях, наприклад, у «Київській Сотці» та Ironman. У компанії заохочують колег до флешмобів, наприклад, «Велосипедом на роботу».

Співробітники Intellias брали участь зимовому флешмобі Велосипедом на роботу в лютому 2019 року. Фото: Intellias

Деякі з працівників IT-компанії захоплюються велотуризмом і «намотують» по 1000 км на місяць. Вони регулярно діляться звітами з велопоїздок Україною та іншими регіонами, а дехто навіть бере напрокат велосипед у відрядженні та їде досліджувати Бельгію, Нідерланди, Німеччину та Австрію. Дізнатись більше про велоспільноту Intellias можна на сайті компанії.

Хто в компанії став ініціатором велоумов в офісі? Навіщо це компанії?

Ольга Дюжева, HR & Recruitment Director, Intellias:

Це сталося поступово. Перша велопарковка з’явилась в нашому старому офісі у Львові, орієнтовно в 2011 році. Того літа кілька наших колег почали регулярно їздити на роботу велосипедом та попросили про таку зручність. Приблизно тоді ж зробили і душ в офісі.

В офісі Intellias є велопарковка під наглядом, душові та місця для переодягання співробітників. Фото: Intellias

А з 2012 року ми почали нашу щорічну літню акцію, коли ми даруємо велосипеди новим колегам як велкам бонуси. Ми і перед тим дарували велкам бонуси, це були ноутбуки. А тут подумали, що хочемо, аби наш подарунок був особливим. А велосипед – це здоров’я, фан та екодружність. Тобто це не просто гроші, подаровані в іншому вигляді, це й додаткова цінність для людини. Хоча тим, хто хоче взяти подарунок грошима, ми також не відмовляємо, адже часом в людини вже є велосипед. Або вона хоче придбати щось дуже круте і дороге, і тоді може докласти якусь суму від себе.

Це і стало підґрунтям позиціонування нашої компанії як велодружньої. На це нашарувались й інші елементи – щорічні велопрогулянки, підтримка дитячих змагань «Дивогонка», участь у львівських та київських сотках та багато іншого. Тепер це невідмінна частина нашого бренду.

Intellias підтримує дитячі змагання «Дивогонка». Фото: Intellias

Чи підтримують корпоративну велокультуру співробітники?

Олексій Шкарупа, Senior C++ Developer в Intellias, Київ:

Що для мене велосипед? Це привід бути щасливою людиною і спосіб, як цього досягнути у повсякденні. Я не розглядаю велосипед як якусь принципову альтернативу громадському транспорту. Для мене велосипед — це джерело гарного настрою, заряд бадьорості на весь день, знаряддя, яке може перетворити повсякденну рутину на щось більш цікаве.

Я мешкаю в Києві на Оболоні, а офіс на Подолі. Мені доволі зручно їздити на роботу велосипедом. Поки що в Києві мало зроблено для розвитку інфраструктури. Навіть суспільство не сприймає велосипед як альтернативний спосіб пересування по місту і часто можна побачити прояви неповаги та зневажливого ставлення до велосипедистів. Для того, щоб велосипед став реальною альтернативою, має бути втілено багато змін і пройти чимало часу. У пересічних громадян має змінитися ставлення, має з’явитися повага і розуміння людини на велосипеді.

Олексій на зустрічі учасників флешмобу «Велосипедом на роботу» у вересні 2018 року. Фото: Intellias

Для себе я проклав найзручніший маршрут і більш-менш звів до мінімуму проблему відсутності інфраструктури як такої.

Величезна дяка фірмі Intellias, яка в 2018 році була названа «Велопрацедавцем року». Усі умови нашого офісу сприяють розвитку велокультурі: душові кабінки є на кожному поверсі, є всі необхідні засоби: рушники, гель, фен тощо. Також велопарковка на закритому подвір’ї — це теж чималий бонус і корисна зручність.

Дзвенислава Петришин, Test automation engineer в Intellias:

Я живу і працюю у Львові, іноді їжджу велосипедом на роботу. Крім того, я займаюсь у спортзалі, ходжу на плавання і скелелазіння. Але у дні, коли їду в офіс велосипедом, завжди радію, що сьогодні вже мала фізичне навантаження і можу не переживати, що ввечері не встигну на тренування. Велосипед додає мені здоров’я та гарного настрою, тому, коли є нагода, я беру участь у веломандрівках за місто з друзями й у веловиїздах із колегами, які влаштовують у нас на роботі.

Нагадаємо, Велопрацедавець року — конкурс від Асоціації велосипедистів Києва, який відзначає бізнес за найкращі велоумови для співробітників. У 2018 році конкурс відбувся у дев’ятий раз. Переможцями конкурсу попередніх років були юридична фірма EVERLEGAL (2017), офіс групи компаній інтернет-торгівлі EVO.company (2016), ІТ-компанія ZEO Alliance (2015), ІТ-компанія Luxoft Ukraine (2014), медіахолдинг 1+1 media (2013), ІТ-компанії Ciklum (2012), Melexis Ukraine (2011), GlobalLogic Ukraine (2010).

Якщо ви хочете розвивати велокультуру у своїй компанії/організації/установі, і не знаєте, з чого почати — можете скористатись готовим пакетом рішень від Асоціації велосипедистів Києва.

У 2019 році Асоціація велосипедистів Києва запускає сертифікаційну програму Bike Friendly Company для закладів, які створили велоумови для клієнтів.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») нагородила переможця конкурсу «Велопрацедавець 2019» у Києві та підбила підсумки національного конкурсу у 8 містах. Конкурс «Велопрацедавець року» відзначає найзручніші