Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба».

Сертифікати вручила громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» на прес-брифінгу програми в Київській міській державній адміністрації.

«Щоб потрапити на мапу локацій Bike Friendly Company, компанія має пройти велоаудит і отримати сертифікати Зелений або Gold. Сертифікат видається на два роки, велоаудит відбувається після заповнення заявки на сайті програми та сплати внеску. Розмір внеску залежить від розміру бізнесу та кількості співробітників і має забезпечити стабільність програми. Крім першого аудиту, компанію можуть перевірити інкогніто, наприклад, після звернень або скарг споживачів через ненадання заявленого сервісу», – розповіла координаторка партнерської програми Асоціації велосипедистів Києва Маріанна Маршаленко.

Учасниками сертифікаційної програми Bike Friendly Company можуть стати кав’ярні та ресторани, готелі, хостели, заклади культури, бізнес-центри, магазини та супермаркети тощо. Вимоги до різних типів закладу відрізняються, базовими умовами для клієнтів на велосипедах є велопарковки з відеонаглядом або охороною. Бажаними також є інші зручності для велосипедистів: наприклад, найнеобхідніші інструменти для ремонту, наявність інформації про найближчу велоінфраструктуру (веломайстерні, пункти прокату, точки байкшерингу) і тощо.

«Департамент управління туризму та промоції КМДА підтримує запуск програми, оскільки завдяки їй все більше закладів та компаній створюватимуть гідні умови для всіх користувачів велосипеда в місті. Це позитивно вплине не тільки на розвиток мобільності міста, а й на розвиток туризму в Києві, в тому числі і велотуризму. У Києві велосипедистам поки що нелегко знайти заклади, де бодай встановлені велопарковки, тож система маркування таких закладів логотипами Bike friendly Company допоможе цільовій аудиторій легше знайти їх», – заявив Антон Тараненко, начальник Управління туризму та промоцій КМДА.

Програму сертифікації Bike Friendly Company запускає Асоціація велосипедистів Києва за підтримки програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні, проекту Євросоюзу «Регіональний механізм розвитку громадянського суспільства країн Східного партнерства» та Управління туризму та промоцій КМДА.

Фото: Київська міська державна адміністрація

Довідково: У світі програми Bike friendly стають дедалі поширенішими. Таким чином позначають місця та заклади, які обладнали велопарковку, мають інші зручності для користувачів велосипеда. Майже кожне велосипедне місто Європи та Америки має свій особливий логотип «Bike friendly», який вказує мешканцям та гостям міста, що цей заклад варто вибрати, якщо ви рухаєтеся велосипедом. Програма дружності зазвичай представлена логотипами, нанесеними на видному місці (наприклад, на дверях закладу), та картами з позначками всіх закладів, які беруть участь у програмі. Мапи цих локацій доступні онлайн і розповсюджуються серед представників цільової аудиторії у самих закладах, інформаційних та туристичних центрах тощо.

Більше інформації про переваги програми, вимоги до закладів і процес сертифікації є на сайті Bike Friendly Company: http://b-friendly.avk.org.ua/

Нагадаємо, щороку Асоціація велосипедистів Києва проводить конкурс «Велопрацедавець року» і нагороджує компанію, яка зробила найкращі велоумови для співробітників.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для