Учасник велопробігу «Чумацький Шлях» Максим Семак, який подолав разом з іншими 10 000 км Північною Америкою за 100 днів, розповів лайфхаки успішного вибору велосипеда для подорожі.

Що саме ви уявляєте, коли чуєте слово велосипед? Різновидів велосипеда більше ніж пальців у людини: гірський, шосейний, міський (сітібайк), складаний, електричний, гібрид, двопідвіс (даунхіл), циклокрос, трековий, тріатлон, bmx, туринг, гравійник, фетбайк, найнер, круїзер, ригід, ендуранс, лєгерад, еліптичний, 36’er і багато інших конструкцій, а також велосипеди для людей з обмеженими можливостями.

Кожен різновид має своє цільове призначення: максимальний комфорт, найшвидші результати, найпрохідніші місця або поєднання універсальності, практичності й оптимальності. У першу чергу, велосипед має відповідати вашим вимогам – те, що ви від нього очікуєте, які цілі перед собою ставите. Для подорожі на велосипеді можуть підійти багато різновидів, адже способів подорожувати чимало.

Велосипед для автономного велопоходу

Найпопулярніший велотріп – автономні велопоходи. Тобто коли на велосипеді ви везете з собою свої речі, намет, харчі, найнеобхідніше для незалежного від цивілізації існування. На такі велосипеди встановлюють багажники – позаду або додатково попереду.

Ці велосипеді мають бути надійними і прохідними, часто доводиться в подібних подорожах їхати по бездоріжжю. Ідеально для таких подорожей підходять турингові велосипеди, що мають високонадійні та міцні рами, виготовлені зі сталі хромолібдену та підготовлені до багатьох варіантів додаткового обвісу й кріплень багажників, фляг, банок, насосів, ліхтарів, крил…

Турингові велосипеди вже мають дискові гальма, збільшений діаметр коліс 28” порівняно з гірським, універсальні покришки як для асфальту, так і для ґрунтів. Також завдяки сталевій рамі вони м’якіші від алюмінієвого сплаву рам. Єдиний недолік – це їхня велика вага. Із баулами та в повному обвісі такий байк може важити 50 кг.

Фото: Jonas Deichmann

Велосипед для подорожі без багажу

Якщо ж ви цінуєте легкість, швидкість і комфорт, то подорожувати можна й з мінімальним набором речей. Для цього підійде ендуранс шосе, гібрид. Адже не обов’язково весь час везти на собі житло та провізію.

Якщо маєте достатній баланс на кредитній картці та плануєте мандрівку по цивілізованих містах із харчуванням у кафе та ночівлею в готелях чи кемпінгах, усе, що вам необхідно – змінний одяг, цивільне взуття, дощовий захист, аптечка, павербанк до гаджетів і засоби індивідуальної гігієни. Усе це вміщається в підвісні велосумки, що кріпляться під сідло та на руль. Так, у цьому випадку подорож має бути чітко спланована по зарезервованих місцях ночівлі і дещо підганятиме під графік в разі непередбачуваних випадків у дорозі. Але завжди можна вдатись до “чітерства” і підсісти на поїзд, автобус чи попутку.

Велосипед для подорожі з кемпінгом

В разі якщо ви не приймаєте жодних додаткових вантажів окрім ремнабору, фляги ізотоніку та гелієвих батончиків, і при цьому хочете відкривати нові горизонти на велосипеді, ваш вибір – карбоновий шосейник, а сама подорож – так звані байк кемпи.

Це виїзні мандрівки від велоклубів, які проводяться переважно взимку в острівні чи теплі країни та пропонують маршрути з гідом, авто техпідтримки, розміщенням у готелі та пансіоном харчування.  Однак такі велотріпи, як і самі велосипеди коштують по ціні бюджетного автомобіля.

Та й тут можна зекономити, взявши напрокат велосипед у країні мандрівки, отримувати знижки на послуги, ставши членом велоклубу. Або власноруч організувати веломандрівку своєї мрії, із пошуком лоукост авіарейсів, безкоштовного проживання завдяки сервісу Warmshowers та іншим корисним лайфхакам.

Нагадаємо, сьогодні, 29 січня, відбудеться перша цього року зустріч #КрутиПедаліКиїв “Веломандри: подорож Північною Америкою” за участю Максима Семака та інших учасників велопробігу.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Киянка і волонтерка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Тетяна Жук розповіла про свій досвід користування велосипеда в місті. КРОК 1. Велошкола. Я завжди була впевнена, що

Уже кілька останніх років неофіційне звання української велостолиці дістається Івано-Франківську. Саме тут протягом трьох днів 5-7 жовтня проходив ювілейний – 10-тий “Veloforum” для лідерів та

Велосипед як хобі, як транспорт, як розвага, як робота. А що для вас велосипед? З якою метою його використовуєте і як до цього прийшли? Хто