Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» розробила за участю місцевих мешканців і самоуправління велоконцепції для 5 об’єднаних територіальних громад у Житомирській, Вінницькій, Чернігівській і Полтавській областях.

Концепції розвитку велосипедної інфраструктури розроблено для Коростишівської, Якушинецької, Корюківської, Пирятинської і Лохвицької ОТГ. Основою для кожної велоконцепції стали воркшопи в громадах, в результаті яких було визначено веломаршрути з найвищим потенціалом для велосипедного руху.

«Метою велоконцепцій є підвищення мобільності населення громад через запровадження комфортних і безпечних умов пересування велосипедним транспортом. Реалізація велоконцепції дасть можливість людям вибирати серед кількох видів транспорту, підвищить доступність соціальних послуг, створить додаткові можливості для рекреації та туризму, підвищить безпеку руху, а також покращить стан здоров’я жителів ОТГ і знизить забруднення повітря», – пояснює експерт Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

Кожна велоконцепція містить план реалізації з описом типів веломаршрутів, вимогами до велосипедної мережі та формами руху велосипедистів (змішаний рух по проїзній частині, велосипедна смуга і доріжка в населених пунктах і поза ними, велосипедно-пішохідна доріжка, зустрічна велосипедна смуга). Також у велоконцепції є розділи про велосипедну навігацію, організацію паркування велосипедів, популяризацію велотранспорту та збір даних щодо вело-ДТП. У додатках до велоконцепції є загальна схема веломаршрутів у громаді, пропозиції з улаштування велоінфраструктури на конкретних вулицях і план розміщення велопарковок біля основних точок тяжіння на території ОТГ.

Для реалізації велоконцепцій їх мають затвердити місцеві ради. Тоді їх можна буде враховувати при капітальних ремонтах вулиць.

Воркшопи з партисипативного планування велосипедної мережі та розробка велоконцепцій для Коростишівської, Якушинецької, Корюківської, Пирятинської і Лохвицької ОТГ стали можливими завдяки проекту «Зелене світло для велоруху в громадах». 26 грудня АВК провела в Києві тренінг з планування інфраструктурних проектів для реалізації велоконцепцій та покращення умов для велотранспорту у об’єднаних територіальних громадах.

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

З 2013 року Асоціація велосипедистів Києва допомагає меріям інших українських міст розробляти велоконцепції. Зокрема, у 2014-2015 роках експерти АВК активно допомагали в розробці велоконцепцій Білої Церкви, Харкова, Чернівців, Українки, Вишгорода і Броварів Київської області, Житомира, Миколаєва, Миргорода, Кривого Рогу, Полтави, Черкас. У лютому 2018 року ухвалила велоконцепцію Києва, яку допомагала розробити Асоціація велосипедистів Києва.

Нагадаємо, кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у громадах 5 областей України.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло