Кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у громадах 5 областей України.

Кампанію провела ГО «Асоціація велосипедистів Києва» за підтримки місцевих рад і програми «U-LEAD з Європою» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах».

«У мене є велосипед, але я не їздив велосипедом до школи, бо не хотів залишати його десь за рогом. Тепер у нас біля школи з’явилась велопарковка, буду приїжджати велосипедом, коли хороша погода. Мені вже є 14 років, тож я можу їздити по дорогах велосипедом за Правилами дорожнього руху», – розповів Максим Бортник, учасник Велошколи з безпеки руху в Коростишівській громаді Житомирської області.

Велопарковки біля школи в Коростишівській громаді Житомирської області.

Кампанія «Велосипедом до школи» у громадах відбувалась у кілька етапів. Улітку визначали потреби у велопарковках в школах об’єднаних територіальних громад. На початку навчального року в школах громад розпочались активності для дітей, які популяризують велосипед та заохочуть до безпечної їзди велосипедом:

  • Велошкола з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять такі велонавчання в Києві протягом семи років. Велошкола складається з теоретичної і практичної частин.
  • 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів, спростовують поширені стереотипи про велосипед та демонструють переваги велосипеда як зручного, швидкого і безпечного виду транспорту. Відео можна використовувати під час позашкільних занять з безпеки дорожнього руху, щоб підвищити інтерес школярів до теми завдяки ігровому формату. 

  • Соціальна реклама з безпеки руху «Нам по дорозі». Білборди і постери звертають увагу водіїв авто та велосипедистів на основні правила безпечної поведінки на дорозі: «Увімкни ліхтар! Помітний велосипедист – живий велосипедист», «Водій! Метр інтервалу, будь ласка!», «Рушаєш? Подивись по дзеркалах!», «Не так різко! Твої двері небезпечні». Вперше АВК запустила соціальну рекламу «Нам по дорозі» на вулицях Києва і Чернігова в 2014 році.
  • Встановлення велопарковок на території шкіл.

Велопарковки біля школи в Лохвицькій громаді Полтавської області.

«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – каже Дмитро Жигінас, координатор кампанії «Велосипедом до школи».

Школярі отримали буклети “Правила дорожнього руху для велосипедистів”.

Кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у 5 об’єднаних територіальних громадах України (Лохвицькій, Якушинецькій, Коростишівській, Білозірській і Корюківській ОТГ) на території Полтавської, Вінницької, Житомирської, Черкаської і Чернігівської областей.

Після Велошколи з безпеки руху в Корюківській громаді Чернігівської області.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Метою проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, раніше у 5 громадах України відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» стартував 16 червня з велосипедного промотуру в Коростишівській ОТГ у Житомирській області.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

У суботу, 6 квітня, відбулись щорічні Загальні збори членів U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). На Загальних зборах  презентували і затвердили описовий та фінансовий звіт за

У нас нове ім’я: U-Cycle. Це визначний момент, адже 11 років ви знали нас як Асоціацію велосипедистів Києва. Ми не змінили назву громадської організації, але

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної