Кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у громадах 5 областей України.

Кампанію провела ГО «Асоціація велосипедистів Києва» за підтримки місцевих рад і програми «U-LEAD з Європою» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах».

«У мене є велосипед, але я не їздив велосипедом до школи, бо не хотів залишати його десь за рогом. Тепер у нас біля школи з’явилась велопарковка, буду приїжджати велосипедом, коли хороша погода. Мені вже є 14 років, тож я можу їздити по дорогах велосипедом за Правилами дорожнього руху», – розповів Максим Бортник, учасник Велошколи з безпеки руху в Коростишівській громаді Житомирської області.

Велопарковки біля школи в Коростишівській громаді Житомирської області.

Кампанія «Велосипедом до школи» у громадах відбувалась у кілька етапів. Улітку визначали потреби у велопарковках в школах об’єднаних територіальних громад. На початку навчального року в школах громад розпочались активності для дітей, які популяризують велосипед та заохочуть до безпечної їзди велосипедом:

  • Велошкола з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять такі велонавчання в Києві протягом семи років. Велошкола складається з теоретичної і практичної частин.
  • 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів, спростовують поширені стереотипи про велосипед та демонструють переваги велосипеда як зручного, швидкого і безпечного виду транспорту. Відео можна використовувати під час позашкільних занять з безпеки дорожнього руху, щоб підвищити інтерес школярів до теми завдяки ігровому формату. 

  • Соціальна реклама з безпеки руху «Нам по дорозі». Білборди і постери звертають увагу водіїв авто та велосипедистів на основні правила безпечної поведінки на дорозі: «Увімкни ліхтар! Помітний велосипедист – живий велосипедист», «Водій! Метр інтервалу, будь ласка!», «Рушаєш? Подивись по дзеркалах!», «Не так різко! Твої двері небезпечні». Вперше АВК запустила соціальну рекламу «Нам по дорозі» на вулицях Києва і Чернігова в 2014 році.
  • Встановлення велопарковок на території шкіл.

Велопарковки біля школи в Лохвицькій громаді Полтавської області.

«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – каже Дмитро Жигінас, координатор кампанії «Велосипедом до школи».

Школярі отримали буклети “Правила дорожнього руху для велосипедистів”.

Кампанія «Велосипедом до школи» відбулась у 5 об’єднаних територіальних громадах України (Лохвицькій, Якушинецькій, Коростишівській, Білозірській і Корюківській ОТГ) на території Полтавської, Вінницької, Житомирської, Черкаської і Чернігівської областей.

Після Велошколи з безпеки руху в Корюківській громаді Чернігівської області.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Метою проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, раніше у 5 громадах України відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» стартував 16 червня з велосипедного промотуру в Коростишівській ОТГ у Житомирській області.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Українських роботодавців запрошують взяти участь у конкурсі «Велопрацедавець 2019», який вперше проходить у 8 містах: Київ, Харків, Полтава, Кривий Ріг, Запоріжжя, Херсон, Вінниця та Одеса.

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний