У п’ятницю, 28 вересня, в Лохвицькій об’єднаній територіальній громаді на Полтавщині відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії “Велосипедом до школи” в межах проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” у Лохвицькій ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва, які пояснили школярам правила дорожнього руху для велосипедистів.

У школу передали друковані Правила дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети.

Школярам у Лохвицькій ОТГ презентували 10 відеороликів про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

“Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію 14+ років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни”, – пояснив координатор кампанії “Велосипедом до школи” Дмитро Жигінас.

Кампанія “Велосипедом до школи” у Лохвицькій ОТГ передбачає кілька етапів:

1) Визначення потреб у велопарковках в школі громади;
2) Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
3) Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років
4) Встановлення велопарковок у школах.

Настя, 15 років, Лохвиця Полтавської області:

Я їжджу велосипедом до школи майже щодня. Іноді підвожу до школи свою молодшу сестру, тому в мене на велосипеді є велокрісло. Я залишаю велосипед за школою, бо велопарковки в нас немає. Їжджу по дорогах, тому велошкола з безпеки руху була цікавою. Я намагаюсь їздити акуратно, але біля дому, де майже немає людей, можу дозволити собі поганяти. Якось розігналась і поклала ноги на руль. Впала, але пригоду запам’ятала надовго.

Кампанія “Велосипедом до школи” проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Лохвицькій, Якушинецькій, Корюківській, Білозірській і Коростишівській ОТГ.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, нещодавно в Лохвицькій і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Асоціація велосипедистів Києва оголошує збір комерційних пропозицій на проведення трьох одноденних воркшопів з виробництва відеоконтенту задля промоції членства та волонтерства в організаціях громадянського суспільства. Громадська