Одна з головних цілей роботи Асоціації велосипедистів Києва – зручна та безпечна велосипедна мережа Києва.

Наша робота полягає у моніторингу та аналізі дій та планів влади, залученні експертів, вимогах скоригувати дії на користь користувачів велосипеда через акції, ЗМІ та пряму співпрацю з місцевою адміністрацією.

У Києві функціонує веломаршрут “Троєщина – Європейська”, який АВК вважає першим зразком якісної велоінфраструктури в Києві. Крім того, у Києві є не зв’язані між собою велодоріжки на окремих вулицях, які були першими, а тому далекими від досконалості спробами.

Результати велоаудиту АВК на вул. Волгоградській у Солом’янському районі Києва

Позитивними моментами цієї велодоріжки є:

  • велосипедисти не мають спішуватись на маршруті;
  • бордюри на шляху руху велосипедистів занижені в нуль;
  • якісне покриття, без виступаючих люків та провалин;
  • ширина велодоріжки відповідає рекомендованим.

Однак організація руху велосипедистів не відповідає кільком важливим критеріям:

  • На перехрестях не організовано проїзд велосипедистів в усіх напрямках, включно з заїздами/виїздами на вулиці, які перетинаються веломаршрутом
  • Велосмуги та велодоріжки не чітко позначені, їх важко помітити велосипедистам. Фактично це тротуари, що позначені знаками “велодоріжка”.
  • На перетинах під’їздних доріг рух велосипедистів не позначено, також маршрути не обладнані дороговказами, які розташовані на перехрестях і помітні з будь-якого напрямку руху велосипедиста.
  • Транспортні вузли, зупинки громадського транспорту не обладнані велостійками для короткочасного й велопарковками для довготривалого зберігання велосипедів.
  • Руху велосипедистів заважають самі пішоходи й наявність на певних частинах значної кількості рослинності з обох боків велодоріжки. Освітлення велодоріжки відсутнє.

Велоаудит проводив волонтер АВК Денис Черняк.

Нагадаємо, велодоріжка на пр.Перемоги не пройшла велоаудит.

У 2018 році АВК провела два тренінги з велоаудиту вулиць, на яких пояснила, як можна робити велосипедний аудит вулиці, щоб оцінити якість велоінфраструктури.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») провела дводенний воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній для активних громадян України з різних міст. Участь у воркшопі 19-20 квітня

Сьогодні, 19 квітня, у День велосипеда жителі Києва взяли участь у флешмобі «Велосипедом на роботу». Флешмоб у столиці традиційно організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»),

Велосипедна спільнота України обурена рішенням Міністерства інфраструктури України про заборону перевезення велосипедів у поїздах Інтерсіті та Інтерсіті+. Результати громадських обговорень проігноровані. Перевезення неможливе Оновлені Правила перевезення