Десята міжнародна конференція Велофорум 2018 пройшла 5-7 жовтня в Івано-Франківську і поставила рекорд, зібравши понад 170 учасників та учасниць з 8 країн.

На Велофорумі 2018, який проходив в інноваційному центрі «Промприлад», обмінювались досвідом представники та представниці громадських організацій, міських адміністрацій, бізнесу, вишів, експертного середовища й дослідницьких інститутів у напрямі містопланування й транспортної інфраструктури з Києва, Вінниці, Чернівців, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, Мінська, Прешова, Любліна, Лейпцига та інших міст.

Тема Велофоруму 2018 — «Створюємо велостолицю». Під час Велофоруму відбулись пленарні секції та відкриті дискусії про практики розвитку велотранспорту, велоінфраструктури та велоруху, взаємодію громадських ініціатив та міської адміністрації, шлях від активізму до міських департаментів чи власних бюро, збір даних та використання міської аналітики, законодавчі зміни та рекомендації тощо. Також на Велофорумі були 4 практичні воркшопи, виставка плакатів, велосипедні та пішохідні екскурсії по Івано-Франківську. На сайті конференції можна ознайомитися з програмою Велофоруму та презентаціями спікерів.

«Останнім часом велорух в Україні стає інституціоналізованим, з’являються нормативні документи національного рівня, які дають проектантам все більше можливостей створювати нову якісну велоінфраструктуру. З 1 вересня діє ДБН щодо вулиць і доріг — із широким велоблоком. Зараз АВК коштом U-LEAD розробляє держстандарт з проектування велоінфраструктури. Думаю, це ключове — поява точки відліку на національному рівні. Нині в Україні з точки зору інфраструктури є три лідери: Львів, Вінниця, Франківськ (за кілометражем саме в такій послідовності). Якщо говорити про спільноту, то зараз діє Українська велосипедна мережа — об’єднання 12 громадських організацій із 11 міст, які займаються адвокацією створення велоінфраструктури у своїх містах. Тобто фактично у всіх крупних містах країни є агенти змін, які тиснуть на міські адміністрації, відповідні управління», – каже національний координатор Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

Співорганізатори Велофоруму 2018 з платформи «Тепле Місто» наголошують, що за роки існування Велофорум еволюціонував і кількісно, і якісно: «Якщо він починався як суто активістський захід, то тепер серед його учасників — представники різних секторів. Так, цього року понад половина з них репрезентували громадські організації, чверть — органи місцевого самоврядування (зокрема Вінницької, Запорізької, Львівської, Івано-Франківської міських адміністрацій), решту між собою розділили бізнес, університети та дослідницькі інститути».

«Подорожуючи країною, Велофорум залишає в різних містах слід велоактивізму і тягне за собою практичні результати у вигляді стратегій, програм, промоційних кампаній. У взаємодії активістів, бізнесу, ЗМІ, адміністрації, інших учасників міста активізуються і стають зеленими, правильними, велосипедними», – вважає координатор програми «Стала Мобільність» платформи «Тепле Місто» в Івано-Франківську Володимир Радевич.

Цього року на Велофорумі відбулись презентації результатів двох великих проектів Асоціації велосипедистів Києва — «Зелене світло для велоруху в громадах» і «ВелоСхід».

Учасники проекту «ВелоСхід» – про ювілейний Veloforum у Франківську

Фото: Антон Куба, «Тепле Місто»

Більше фото з події дивіться на сторінці Veloforum у Facebook:

Старт / тобто день перший

У дорозі / день другий

На фініші / або третій день

У 2019 році право приймати Велофорум виграла Вінниця. Нагадаємо, у 2017 році Велофорум пройшов у Миколаєві.

Велофорум — це щорічна міжнародна конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства. Взяти участь в конференції щороку запрошують журналістів, депутатів місцевих рад, представників та представниць виконавчих комітетів, що відповідають за транспортну, містобудівну та туристичну політику, співробітників та співробітниць комунальних підприємств.

Організаторами цьогорічної конференції були Асоціація велосипедистів Києва, платформа «Тепле Місто» і Центр соціальних та ділових ініціатив міста Яремче.

Велофорум 2018 відбувся за підтримки:

  • Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні
  • Проекту UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)
  • Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією
  • Івано-Франківська міська рада
  • Громадського ресторану Urban Space 100
  • Данського культурного інституту Dansk Kulturinstitut/Danish Cultural Institute.

Нагадаємо, у вересні 2018 року в Краматорську вперше пройшов Східний Велофорум.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).