У Лисичанську у суботу 8 вересня відбулася яскрава для міста подія – велофестиваль “Двіж on Wheels”, який зібрав у місцевому парку кілька сотень велосипедистів та велосипедисток.

Велофестиваль мав на меті продемонструвати місцевим мешканцям велосипед, як зручний та раціональний транспорт, який може стати для них чудовим об’єднавчим інструментом, що допоможе сприяти просуванню сталого розвитку міста.

Організаторами події виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”,  молодіжна організація “The people” та Молодіжна спільнота Лисичанська.

Подія була насичена на різноманітні активності. Так, усі охочі мали нагоду відвідати майстер-клас з BMX і навіть навчитися їздити на скейтборді, а для тих, хто прагнув здобути елементарні знання допомоги людині у критичному стані волонтери “Червоного хреста” провели майстер-клас з надання першої домедичної допомоги.

Наймасовішою та найяскравішою подією на велофестивалі став велопробіг центром міста, який нікого не залишив байдужим та об’єднав людей різного покоління та соціального статусу.

Заняття до душі на “Двіж on Wheels” знайшли собі і діти. Так, спритні та спортивні брали активну участь у велоестафеті, а творчі та креативні змагалися за звання кращого художника під час конкурсу дитячого малюнку на велосипедну тематику на асфальті. Без подарунка додому не пішов ніхто – організатори нагородили, як переможців, так і учасників та учасниць змагань.

Протягом дня у парку функціонувала виставка художників та фотографів-початківців, де відвідувачі відкрили для себе Лисичанськ крізь призму картин та фотографій.

Користувалася популярністю у відвідувачів фестивалю зона веломайстерні. Саме тут велосипедисти та велосипедистки мали нагоду безкоштовно полагодити свій транспорт та отримати від веломайстра цінні поради щодо догляду за ним.

Для користувачів та користувачок велосипедами, які мали бажання ознайомитися з правилами дорожнього руху на дорозі велотренерка “Асоціації велосипедистів Києва” Анна Храбан провела велошколу з безпеки руху у місті.

Надихнутися на позитивні зміни  та подискутувати на тему велоруху гості події змогли під час лекторію від президентки громадської організації “Велосипедний Клуб Харківський Велосипедний Союз” Вікторії Смагіної.

Дружньої та теплої атмосфери події додав музичний концерт за участі місцевих талантів та  смачний велопікнік із лимонадами.

Завершилася яскрава для Лисичанська велосипедна подія кінопереглядом “Bikes vs Cars” (“Вело проти Авто”) режисера Фредеріка Ґерттена просто неба. “Родзинкою” кінопоказу став велогенератор, за допомогою якого усі охочі, крутячи педалі, виробляли живу енергію.

Велофестиваль “Двіж on Wheels” залишив по собі приємні емоції та бажання у мешканців розвивати велоінфраструктуру у своєму місті.

“Сьогодні велосипед відкриває нові можливості. Велофестиваль “Двіж on Wheels” одна із них. Ми переконані, що велосипед може стати справжнім каталізатором змін для Донецької та Луганської областей і, Лисичанська зокрема. Це ми і хочемо показати жителям східних міст у рамках проекту “ВелоСхід”. Адже, як ми бачимо, велосипед – це чудовий об’єднавчий інструмент для громади, який може сприяти появі нових горизонтальних зв’язків між людьми та допоможе активним громадянам більш професійно впливати на прийняття рішень у своєму місті”, – говорить виконавча директорка “Асоціації велосипедистів Києва” Анастасія Макаренко.

“Двіж on Wheels” – це вже шоста за рахунком подія, що проходить  у містах Донецької та Луганської областях у рамках проекту “ВелоСхід”. Веловихідні подібного формату уже відбулися у Костянтинівці, Слов’янську, Мирнограді, Старобільську та Добропіллі. Наступна подія, до якої можуть долучатися усі охочі, пройде 15 вересня у Дружківці.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше фото з веловихідних “Двіж on Wheels” шукайте у фотоальбомі.

Відео з веловихідних “Двіж on Wheels” на YouTube-каналі “АВК”.

Детальніше з проектом “ВелоСхід” можна ознайомитися за посиланням.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

Фото: Ірина Ярко

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний