У понеділок, 24 вересня, у Якушинецькій школі-гімназії відбулась велошкола і презентація відеороликів про безпеку руху для школярів.

Подія є складовою кампанії «Велосипедом до школи» в межах проекту «Зелене світло для велоруху в громадах» у Якушинецькій ОТГ за підтримки місцевої ради.

Велошколу з безпеки руху провели велотренери Асоціації велосипедистів Києва. Школярі засвоювали правила дорожнього руху під час їзди на велосипеді під час теоретичної частини. Практичну частину, на жаль, не вдалось провести через негоду.

У школу передали друковані Правила дорожнього руху для велосипедистів і світловідбивні браслети.

«Велошкола з безпеки руху розрахована на аудиторію від 14 років. Це той вік, з якого за Правилами дорожнього руху України дозволено їздити велосипедом по дорозі. Метою Велошколи є передати школярам знання ПДР, які стосуються велосипедистів, і викликати інтерес до користування велосипедом. Завдяки цьому зростатиме популярність велотранспорту і зменшуватиметься кількість вело-ДТП на дорогах країни», – пояснив координатор кампанії «Велосипедом до школи» Дмитро Жигінас.

У Якушинецькій ОТГ відбулась прем’єра 10 відеороликів про безпеку руху і промоцію велосипеда як транспорту. У них показано, як на велосипеді слід об’їжджати перешкоди, проїжджати перехрестя і безпечно пересуватися по дорогах. Частина відеосюжетів спростовує поширені стереотипи про велосипед.

Кампанія «Велосипедом до школи» у Якушинецькій ОТГ передбачає кілька етапів:

  1. Визначення потреб у велопарковках в школі громади;
  2. Програма активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
  3. Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років;
  4. Встановлення велопарковок у школах.

Кампанія “Велосипедом до школи” проходить у 5 об’єднаних територіальних громадах України: Якушинецькій, Корюківській, Лохвицькій, Білозірській і Коростишівській.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Нагадаємо, нещодавно в Якушинецькій і ще 4 ОТГ відбулись воркшопи з планування велосипедної мережі за участю місцевих мешканців.

«Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Протягом 2018 року Асоціація велосипедистів Києва реалізувала пілотний проект разом з об’єднаними територіальними громадами України за підтримки Програми U-LEAD з Європою. Загальною метою проекту «Зелене світло

Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників. Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить