15 серпня в Києві запустили в тестовому режимі безстанційний велопрокат Nextbike (байкшерінг).

Що це

Байкшерінг — це міський прокат велосипедів, який передбачає альтернативу міському громадському транспорту. Такий велопрокат дає змогу вибирати велосипед для переміщення на невеликі відстані по місту, розвантажує дороги і популяризує велосипед як вид транспорту.

Фото: Nextbike

«У Києві бракує велодоріжок, але їздити велосипедом по місту можна і треба вже зараз — якщо немає велодоріжки, то за Правилами дорожнього руху велосипедом треба їхати по дорозі в крайній правій смузі проїзної частини. Щоб навчитись правильно поводитись на дорозі, є Велошкола з безпеки руху. Заняття у Велошколі безоплатні для жителів міста і відбуваються двічі на місяць. 19 серпня Велошкола з безпеки руху відбудеться в трьох районах Києва одночасно», – прокоментували в Асоціації велосипедистів Києва.

Як це

Байкшерінг є в багатьох європейських містах. «На відміну від багатьох європейських міських велопрокатів, в Києві зробили безстанційний (безтермінальний) прокат велосипедів. Для паркування велосипедів не будуть використовуватися металеві стовпчики та спеціальні термінали. Досить акуратно припаркувати велосипед на спеціальній парковці (віртуальної станції) і закрити спеціальний замок на задньому колесі», – пояснює оператор велопрокату в Києві veliki.ua.

Фото: Nextbike

Де це

Карту розташування паркувальних станції можна подивитися на сайті компанії. Перелік адрес 33 станцій на тестовий період:

 1. м. Героїв Дніпра, пр. Оболонський, 28/45
 2. біля виходу з м. Мінська, по обидва боки від пр. Оболонський
 3. біля виходу з м. Оболонь, Оболонська площа, 1
 4. біля м. Почайна
 5. біля виходу з м. Осокорки, пр. Бажана, 1
 6. біля виходів з м. Позняки, по обидва боки від пр. Бажана
 7. біля виходу з м. Харківська, біля мосту по вул. Ревуцького
 8. біля виходу з м. Лівобережна, вул. Р. Окіпної, 2Б
 9. біля кінотеатру Київ, Русанівка, Русанівська Набережна, 12
 10. вул. Володимирська, парк Шевченка (через дорогу навпроти червоного корпусу КНУ)
 11. вул. Хрещатик, 36 (біля КМДА)
 12. у Золотоворітському проїзді
 13. вул. Хрещатик, 22 (2 спеціальні парковки на Майдані і біля Головпоштамту)
 14. біля дзвіниці Софії Київської (2 спеціальні парковки)
 15. на площі Михайлівській, вул. Трьохсвятительська
 16. вул. Липинського (біля велотреку)
 17. біля м. Лук’янівська, вул. Мельникова, 1 (2 спеціальні парковки)
 18. вул. Хрещатик, 13/2
 19. біля виходу з м. Арсенальна, вул. Лаврська, 1
 20. біля м. Поштова Площа, Володимирський узвіз, недалеко від Храму Різдва Христового
 21. біля Пам’ятника Сковороді, Контрактова Площа
 22. біля виходу з м. Контрактова Площа, вул. Верхній Вал, 30А
 23. біля м. Тараса Шевченка, вул. Межигірська, 79
 24. від пр. Ватутіна (з обох сторін)

Фото: День

Як це працює?
Для користування системою велопроката від Nextbike потрібно:

 • зареєструватися в системі через сайт за посиланням www.nextbike.ua або через мобільний додаток, який треба завантажити на телефон в App store або Google Play
 • вибрати велосипед
 • відсканувати QR-код велосипеда через мобільний додаток
 • дочекатися, поки автоматично розблокується заднє колесо, і насолоджуватися поїздкою

Для завершення оренди потрібно припаркувати велосипед на спеціальній локації, заблокувати колесо велосипеда і упевнитися, що оренду завершено через мобільний додаток.

Фото: АВК

Реєстрація безкоштовна, але для підтвердження платіжного методу з картки буде списано 50 грн. Ці гроші будуть зараховані на баланс і їх можна відразу використовувати. Технічні або будь-які інші питання можна поставити на гарячу лінію Nextbike за телефоном 0 800 210441 або через сторінку Facebook.

Скільки це коштує?

Є кілька видів тарифів на муніципальний велопрокат у Києві:

 • Разовий – 30 грн / 30 хв
 • Місячний – 199 грн / місяць при покупці до 01.09.2018 (потім 399 грн / місяць)
 • Сезонний – 599 грн / сезон при покупці до 01.09.2018. (Потім 899 грн / сезон).

Тестовий сезон велопрокату триватиме до 1 грудня 2018 року. У тарифах Місячний і Сезонний перші 30 хвилин кожної поїздки – безкоштовно, кожні наступні 30 хв – 30 грн.

Фото: Nextbike

Міський велопрокат: секрети успіху та переваги для міста

Чи не вкрадуть велосипеди?

Німецька компанія муніципального велопрокату Nextbike, яка працює в 15 містах, запевняє, що їхні міські велосипеди помітні і зручні, виконані з вандалостійкого матеріалу і обладнані GPS-трекерами для відстеження.

Сітібайки є унікальними і легко відстежуються. Як запевняє оператор велопрокату в Києві, їх ніде не можна придбати, і ці велосипеди не приймають ломбарди і скупники металу. У Києві тестовий велопрокат запустили зі 100 велосипедами. До кінця 2019 року їхню кількість обіцяють збільшити до 2000.

Кожен велосипед має переднє і заднє світло, а також світловідбивачі для безпеки вдень і вночі, обладнаний для зручності дзвінком і кошиком, має три швидкості Nexus 3 і ручні ролерні гальма від Shimano.

За словами оператора велопрокату NextBike у Києві, вартість кожного велосипеда — 15 тис. грн. Якщо велосипед не повернути протягом 12 годин, буде нараховано штраф в розмірі 1 тис. грн.

Фото: Veliki.ua

Хто запустив велопрокат?

Міський прокат велосипедів відкривається за підтримки компанії Будпрокат, veliki.ua і Nextbike за підтримки Київської адміністрації. В Україні Київ став другим містом з муніципальним велопрокатом після Львова.

Паралельно з запуском цього пілотного проекту в КМДА обіцяють провести інвестиційний конкурс, щоб визначити оператора, який впроваджуватиме в Києві байкшерінг на 300 велостанцій.

Дивіться телесюжет каналу “ПравдаТУТ” про відкриття міського велопрокату в Києві:

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для