15 серпня в Києві запустили в тестовому режимі безстанційний велопрокат Nextbike (байкшерінг).

Що це

Байкшерінг — це міський прокат велосипедів, який передбачає альтернативу міському громадському транспорту. Такий велопрокат дає змогу вибирати велосипед для переміщення на невеликі відстані по місту, розвантажує дороги і популяризує велосипед як вид транспорту.

Фото: Nextbike

«У Києві бракує велодоріжок, але їздити велосипедом по місту можна і треба вже зараз — якщо немає велодоріжки, то за Правилами дорожнього руху велосипедом треба їхати по дорозі в крайній правій смузі проїзної частини. Щоб навчитись правильно поводитись на дорозі, є Велошкола з безпеки руху. Заняття у Велошколі безоплатні для жителів міста і відбуваються двічі на місяць. 19 серпня Велошкола з безпеки руху відбудеться в трьох районах Києва одночасно», – прокоментували в Асоціації велосипедистів Києва.

Як це

Байкшерінг є в багатьох європейських містах. «На відміну від багатьох європейських міських велопрокатів, в Києві зробили безстанційний (безтермінальний) прокат велосипедів. Для паркування велосипедів не будуть використовуватися металеві стовпчики та спеціальні термінали. Досить акуратно припаркувати велосипед на спеціальній парковці (віртуальної станції) і закрити спеціальний замок на задньому колесі», – пояснює оператор велопрокату в Києві veliki.ua.

Фото: Nextbike

Де це

Карту розташування паркувальних станції можна подивитися на сайті компанії. Перелік адрес 33 станцій на тестовий період:

 1. м. Героїв Дніпра, пр. Оболонський, 28/45
 2. біля виходу з м. Мінська, по обидва боки від пр. Оболонський
 3. біля виходу з м. Оболонь, Оболонська площа, 1
 4. біля м. Почайна
 5. біля виходу з м. Осокорки, пр. Бажана, 1
 6. біля виходів з м. Позняки, по обидва боки від пр. Бажана
 7. біля виходу з м. Харківська, біля мосту по вул. Ревуцького
 8. біля виходу з м. Лівобережна, вул. Р. Окіпної, 2Б
 9. біля кінотеатру Київ, Русанівка, Русанівська Набережна, 12
 10. вул. Володимирська, парк Шевченка (через дорогу навпроти червоного корпусу КНУ)
 11. вул. Хрещатик, 36 (біля КМДА)
 12. у Золотоворітському проїзді
 13. вул. Хрещатик, 22 (2 спеціальні парковки на Майдані і біля Головпоштамту)
 14. біля дзвіниці Софії Київської (2 спеціальні парковки)
 15. на площі Михайлівській, вул. Трьохсвятительська
 16. вул. Липинського (біля велотреку)
 17. біля м. Лук’янівська, вул. Мельникова, 1 (2 спеціальні парковки)
 18. вул. Хрещатик, 13/2
 19. біля виходу з м. Арсенальна, вул. Лаврська, 1
 20. біля м. Поштова Площа, Володимирський узвіз, недалеко від Храму Різдва Христового
 21. біля Пам’ятника Сковороді, Контрактова Площа
 22. біля виходу з м. Контрактова Площа, вул. Верхній Вал, 30А
 23. біля м. Тараса Шевченка, вул. Межигірська, 79
 24. від пр. Ватутіна (з обох сторін)

Фото: День

Як це працює?
Для користування системою велопроката від Nextbike потрібно:

 • зареєструватися в системі через сайт за посиланням www.nextbike.ua або через мобільний додаток, який треба завантажити на телефон в App store або Google Play
 • вибрати велосипед
 • відсканувати QR-код велосипеда через мобільний додаток
 • дочекатися, поки автоматично розблокується заднє колесо, і насолоджуватися поїздкою

Для завершення оренди потрібно припаркувати велосипед на спеціальній локації, заблокувати колесо велосипеда і упевнитися, що оренду завершено через мобільний додаток.

Фото: АВК

Реєстрація безкоштовна, але для підтвердження платіжного методу з картки буде списано 50 грн. Ці гроші будуть зараховані на баланс і їх можна відразу використовувати. Технічні або будь-які інші питання можна поставити на гарячу лінію Nextbike за телефоном 0 800 210441 або через сторінку Facebook.

Скільки це коштує?

Є кілька видів тарифів на муніципальний велопрокат у Києві:

 • Разовий – 30 грн / 30 хв
 • Місячний – 199 грн / місяць при покупці до 01.09.2018 (потім 399 грн / місяць)
 • Сезонний – 599 грн / сезон при покупці до 01.09.2018. (Потім 899 грн / сезон).

Тестовий сезон велопрокату триватиме до 1 грудня 2018 року. У тарифах Місячний і Сезонний перші 30 хвилин кожної поїздки – безкоштовно, кожні наступні 30 хв – 30 грн.

Фото: Nextbike

Міський велопрокат: секрети успіху та переваги для міста

Чи не вкрадуть велосипеди?

Німецька компанія муніципального велопрокату Nextbike, яка працює в 15 містах, запевняє, що їхні міські велосипеди помітні і зручні, виконані з вандалостійкого матеріалу і обладнані GPS-трекерами для відстеження.

Сітібайки є унікальними і легко відстежуються. Як запевняє оператор велопрокату в Києві, їх ніде не можна придбати, і ці велосипеди не приймають ломбарди і скупники металу. У Києві тестовий велопрокат запустили зі 100 велосипедами. До кінця 2019 року їхню кількість обіцяють збільшити до 2000.

Кожен велосипед має переднє і заднє світло, а також світловідбивачі для безпеки вдень і вночі, обладнаний для зручності дзвінком і кошиком, має три швидкості Nexus 3 і ручні ролерні гальма від Shimano.

За словами оператора велопрокату NextBike у Києві, вартість кожного велосипеда — 15 тис. грн. Якщо велосипед не повернути протягом 12 годин, буде нараховано штраф в розмірі 1 тис. грн.

Фото: Veliki.ua

Хто запустив велопрокат?

Міський прокат велосипедів відкривається за підтримки компанії Будпрокат, veliki.ua і Nextbike за підтримки Київської адміністрації. В Україні Київ став другим містом з муніципальним велопрокатом після Львова.

Паралельно з запуском цього пілотного проекту в КМДА обіцяють провести інвестиційний конкурс, щоб визначити оператора, який впроваджуватиме в Києві байкшерінг на 300 велостанцій.

Дивіться телесюжет каналу “ПравдаТУТ” про відкриття міського велопрокату в Києві:

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація