У суботу, 14 липня, центром Києва проїде Велопарад дівчат #KyivCycleChic — неспішна велопрогулянка вулицями міста, яка покаже, що поїздки на велосипеді можливі з будь-якої нагоди і в одязі на будь-який смак.

Чому Велопарад дівчат?

“Ми запрошуємо мешканок Києва проїхатись велосипедом по місту безпечно, зручно та елегантно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2018. Зазвичай, коли йдеться про київських велосипедистів, уявляють хлопців у велоформі або спортивному одязі. Велопарад дівчат доводить, що ваш стиль одягу визначаєте саме ви, а не ваш велосипед. Ми показуємо, що поїздки на велосипеді можливі в одязі на будь-який смак та з будь-якої нагоди — їдете ви на діловий обід, зустріч з друзями, на побачення чи навіть у театр”, – кажуть в Асоціації велосипедистів Києва.  Щоб взяти участь у велопараді, достатньо зареєструватись.

За результатами підрахунків велосипедистів у Києві, серед усіх користувачів велосипеда жінок дуже мало — від 14 до 21%. Це показник низького рівня безпеки пересування велосипедом по місту і запит на появу безпечної велоінфраструктури.

Що таке CycleChic?

Дослівно CycleChic (Сайкл Шик) перекладається з англійської як “велосипедний шик”. Цей стиль вуличної моди виник у Європі на противагу велосипедному спорту, через який велосипедну їзду почали сприймати як таку, що потребує спортивного одягу та «екіпірування» і доступну не для всіх. СycleChic робить акцент на «нормальній» велосипедній їзді — люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах. Цей рух покликаний переосмислити велосипед як ефективний і практичний засіб пересування, що полегшує наше життя. Є навіть маніфест Cycle Chic!

Фото: Ольга Туча

 

Розклад Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2018

14 липня, субота

Місце збору: площа біля Оперного театру (вул.Володимирська, 50)

15:00-16:00 — джаз, фотозона, формування велоколон біля Опери

16:00-17:00 — неспішний велокруїз двома маршрутами (5 і 10 км) по центру Києва

17:00 — екскурсія по вуличній виставці “Велобум 1890-х” і джаз на галявині біля Пейзажної алеї

Асоціація велосипедистів Києва запрошує 8 липня тих, хто почувається на велосипеді в Києві впевнено, на зустріч веловедучих Велопараду дівчат для тестування, а всіх інших – на Велошколу з безпеки руху, яка пройде у трьох районах Києва (Нивки, Оболонь, Троєщина).

Довідково: Асоціація велосипедистів Києва — громадська організація, місією якої є комфортний та безпечний Київ, у якому кожен має можливість їздити на велосипеді. Роботу АВК з адвокації зручної та безпечної велосипедної інфраструктури у Києві та промоції велосипеда як виду транспорту підтримують члени та волонтери організації, Клуб велобізнесу та міжнародні донори.

Акредитація для ЗМІ: media@avk.org.ua, 097 793 05 69, Марина Блудша

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства