В Україні стартувала літня школа «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності», яка пройде в Києві 2-7 липня 2018 року. Учасники школи запропонують рішення та рекомендації для міських вулиць через розробку альтернативних сценаріїв розвитку вул.Щербаківського на Нивках.

Головні вулиці Києва сьогодні сприймаються здебільшого як зони для руху транспортних засобів. Це породжує багато проблем для міста –  затори, високий рівень забруднення повітря та шумового забруднення. Питання пропуску максимальної кількості приватних авто зазвичай виходить на перший план у дискусіях та проектних рішеннях. Це відбувається всупереч факту, що у компактному та щільному міському середовищі пішоходи, велосипедисти та громадський транспорт переміщують значно більше людей, ніж автомобілі, використовуючи при цьому значно меншу площу.

Школа має на меті підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування. Ідеться про використання у їхній роботі сучасних принципів дизайну вулиць як місць вільного пересування, зустрічей людей та арен міського життя.

У безкоштовній літній школі беруть участь понад 20 учасників з різних міст України, що пройшли конкурсний відбір. Формат роботи літньої школи буде побудований на основі міждисциплінарної взаємодії між представниками різних професій, дотичних до сфери міського розвитку – професіонали зі сфер цивільної інженерії, містобудування, архітектури та міського дизайну, представники інститутів міст, неурядових організацій, співробітники муніципалітетів, що працюють з питаннями мобільності та міського розвитку.

Кураторами школи є Хан ван де Ветерінг (Нідерланди / Швейцарія), Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого розвитку міського транспорту, ландшафтів та дизайну міських вулиць та Урс Томанн (Швейцарія), CANactions School for Urban Studies, Київ, Україна, Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого міського розвитку та трансферу знань до України.

Літня школа проходить за підтримки Київської міської державної адміністрації, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», Посольства Нідерландів в Україні і проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Співорганізаторами школи є Асоціація велосипедистів Києва і CANactions School for Urban Studies.

Презентація результатів школи та огляд групових проектів учасників школи відбудуться у відкритому форматі 7 липня з 12:00 до 14:00 в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г. Заболотного (Київ, пр. Перемоги, 50). Після презентації результатів куратори школи прочитають публічну лекцію «Нерозривність міста та транспорту – проекти планування жвавих міських вулиць, відзначені преміями». Вхід вільний за реєстрацією: https://goo.gl/2p7b1u

Акредитація для ЗМІ: media@avk.org.ua, 0977930569, Марина Блудша.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба». Сертифікати вручила

Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників. Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить