Громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва” розпочала новий проект “Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas”.

Для АВК проект дає, зокрема, шанс протестувати новий формат Bike to School у регіонах і реалізувати розробку Державного стандарту України (ДСТУ) з побудови велосипедної інфраструктури.

Метою проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” є покращення ставлення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) до велосипедного руху як економічного, сталого та привабливого транспорту для щоденних поїздок.

Серед ключових активностей проекту на 2018 рік заплановано:

1. Велосипедний промотур разом з представниками та представницями місцевих громад, Делегації ЄС в Україні, Міністерства регіонального розвитку і місцевих голів громад за участі медіа.

2. Кампанія “Велосипедом до школи” у щонайменше 5 ОТГ

Ця активність передбачає:

  • Визначення потреб у велопарковках в ключових школах громади (1 школа на громаду);
  • Встановлення велопарковок у школах;
  • Розробку програми активностей для проведення у школах у вересні на початку навчального року, яка б популяризувала велосипед та заохочувала безпечну їзду велосипедом до школи;
  • Організація велошколи з безпеки руху у школах з досвідченими велотренерами, які проводять подібні навчання у Києві протягом 7 років, та інші активності.

3. Партисипативне планування велосипедної мережі громади (щонайменше 5 громад)

Протягом дводенного партисипативного воркшопу представники та представниці місцевої громади, ради, велосипедисти та невелосипедисти працюватимуть над визначенням головних точок тяжіння у громаді, проблемні ділянки на вулицях або інші проблеми з користування велосипедом чи інших транспортом; визначать велосипедні маршрути з найвищим потенціалом для велоруху та підготують план дій з реалізації такої веломережі.

4. Адаптація рекомендацій з проектування велосипедної інфраструктури

Через застарілість державних стандартів та норм щодо велоінфраструктури населені пункти не можуть розробляти вуличну інфраструктуру, яка б задовільняла інтереси велотранспорту. У 2011-2012 роках за підтримки GIZ, Асоціація велосипедистів Києва зробила переклад німецьких настанов щодо планування та проектування велоінфраструктури. Проте, з метою надання їм офіційного статусу державного стандарту, ці норми мають бути адаптовані українською дослідницькою установою, а пізніше затверджені як національний стандарт.

Ця активність передбачає замовлення адаптації німецьких настанов щодо планування та проектування велоінфраструктури (ERA) та презентація результатів цього дослідницького компоненту наприкінці проекту. Для успішної реалізації активності необхідним є активне залучення громадськості та координація із зацікавленими сторонами (наприклад, Минрегіонбуд, МінІнфра, дорожні інженери та ін.)

5. Підтримка об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у проведенні Європейського тижня мобільності (16-22 вересня)

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейьска ініціатива з популяризації сталих видів транспорту www.mobilityweek.eu. Протягом останніх семи років АВК проводить ЄТМ у Києві та заохочує інші міста використовувати цю міжнародну ініціативу для популяризації сталого транспорту у своїх громадах. За підтримки програми U-LEAD АВК оголосить відкритий конкурс на отримання грантів на проведення ЄТМ серед громадських організацій та ОТГ з метою обрати 10 ОТГ та/або ГО, які базуються у цих ОТГ.

6. Велосипедний тур, воркшоп та технічні візити для керівництва ОТГ на міжнародній конференції “Велофорум” в Івано-Франківську у жовтні 2018

АВК є ключовим організатором щорічної міжнародної конференції з розвитку велотранспорту “Велофорум”. Наступну конференцію прийматиме 5-7 жовтня Івано-Франківськ. В рамках конференції планується проведення на половину дня воркшопу для представників/ць ОТГ де буде поширено досвід громад, які брали участь у цьому проекті, та заохочувати інші громади переймати цей досвід. Команда проекту також запросить на конференцію спікера із Словаччини для представлення досвіду включення складових велотранспорту та велотуризму як компонентів розвитку місцевої мобільності та економічного розвитку.

Проект «Зелене світло для велоруху в громадах / Green Light for Cycling in Hromadas» реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Нагадаємо, АВК шукає експертів/ок із планування велосипедної мережі.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Ми розкажемо про 5 проектів Громадського бюджету, які можуть зробити пересування в місті зручнішим і безпечнішим для людей. Їх подали члени, друзі та волонтери U-Cycle (ГО

Проект “ВелоСхід”, який за підтримки USAID стартував на Сході України у червні цього року, вже добігає кінця. За чотири місяці проектна команда Асоціації велосипедистів Києва

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом