Запрошуємо на відкриття виставки «ВЕЛОБУМ 1890-х», яка відбудеться на території Національного музею історії України з 24 квітня по 29 травня 2018 року.

Вікдриття виставки відбудеться 24 квітня о 16:00 на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2, з боку Десятинного провулку). У програмі відкриття брифінг організаторів та представників КМДА, кураторська екскурсія, чаювання, жива музика. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це звучить як скандинавська утопія ХХІ століття, однак ідеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. У 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тодішніх київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства. Адже саме велосипед відіграв велику роль у створенні модерних Правил дорожнього руху, демократизації суспільного життя й емансипації жінок.

Мода на велосипед серед київської еліти в 1890-х роках свідчить про те, що велосипед як транспортний засіб відомий у Києві вже понад сторіччя. Виставка привертає увагу до гострих питань щодо “захищеності” велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві практично відсутні доріжки для велосипедистів, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста.

Тематичні розділи виставки:
Розділ І Велобум 1890х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху
Розділ ІІ Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля
Розділ ІІІ Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890х?
Розділ IV Велосипедом за місто
Розділ V Леді на велосипеді

Програма заходів у рамках виставки:
25.04. Лекція “Велобум 1890х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?”
12.05. Велоекскурсія по Києву в рамках Ретрокруїзу
19.05. Ніч в музеї: показ фільму “Навесні” Михаїла Кауфмана (1929) з велогенератора
26.05. Лекція “Велосипедна мода і стиль життя”
Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії.

Вікдриття виставки відбудеться 24 квітня о 16:00 на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2, з боку Десятинного провулку). У програмі відкриття брифінг організаторів та представників КМДА, кураторська екскурсія, чаювання, жива музика.

Акредитація: Марина Блудша, медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва, media@avk.org.ua, 0977930569.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда у Києві знову побільшало: у будні рівно на 40%, а у вихідні – на 46% за рік. Це засвідчили результати останнього підрахунку велосипедистів

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,