Запрошуємо на відкриття виставки «ВЕЛОБУМ 1890-х», яка відбудеться на території Національного музею історії України з 24 квітня по 29 травня 2018 року.

Вікдриття виставки відбудеться 24 квітня о 16:00 на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2, з боку Десятинного провулку). У програмі відкриття брифінг організаторів та представників КМДА, кураторська екскурсія, чаювання, жива музика. Проект здійснюється за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Місто без автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту є велосипед. Це звучить як скандинавська утопія ХХІ століття, однак ідеться про Київ та інші міста Російської імперії кінця ХІХ століття. У 1890-х різко збільшилася кількість продажів велосипедів, двоколісна їзда стала популярною й велоентузіасти почали об’єднуватися в любительські товариства. Виставка знайомить із культурою дозвілля тодішніх київських еліт, досвідом їзди на велосипеді в доавтомобільну епоху та внеском перших велолюбителів у розвиток суспільства. Адже саме велосипед відіграв велику роль у створенні модерних Правил дорожнього руху, демократизації суспільного життя й емансипації жінок.

Мода на велосипед серед київської еліти в 1890-х роках свідчить про те, що велосипед як транспортний засіб відомий у Києві вже понад сторіччя. Виставка привертає увагу до гострих питань щодо “захищеності” велосипедистів на дорозі і безпеки дорожнього руху загалом. У сучасному Києві практично відсутні доріжки для велосипедистів, що є наслідком слабкої інтеграції велосипедного руху в транспортну інфраструктуру міста.

Тематичні розділи виставки:
Розділ І Велобум 1890х – десятиліття велосипедного ентузіазму в доавтомобільну епоху
Розділ ІІ Київське товариство велосипедистів-любителів (1891-1907): гонки, карти й інші види елітарного дозвілля
Розділ ІІІ Велосипедом по місту. Де в Києві найчастіше їздили велосипедом у 1890х?
Розділ IV Велосипедом за місто
Розділ V Леді на велосипеді

Програма заходів у рамках виставки:
25.04. Лекція “Велобум 1890х у Мінську, Києві та Одесі: чи всюди їздити однаково?”
12.05. Велоекскурсія по Києву в рамках Ретрокруїзу
19.05. Ніч в музеї: показ фільму “Навесні” Михаїла Кауфмана (1929) з велогенератора
26.05. Лекція “Велосипедна мода і стиль життя”
Для дітей – загадки, квести, спеціальні екскурсії.

Вікдриття виставки відбудеться 24 квітня о 16:00 на території Національного історичного музею України (вул. Володимирська, 2, з боку Десятинного провулку). У програмі відкриття брифінг організаторів та представників КМДА, кураторська екскурсія, чаювання, жива музика.

Акредитація: Марина Блудша, медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва, media@avk.org.ua, 0977930569.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») зробила весняний підрахунок велосипедистів у різних районах Києва. Користувачів велосипеда рахували 50 волонтерів підрахунку одночасно на 22 перехрестях Києва протягом