Генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Густєлєв розповів про реалізацію велоконцепції Києва в Київській міській державній адміністрації.

Брифінг за участю директора КК  «Київавтодор» відбувся 4 квітня на відкритті фотовиставки Посольства Королівства Данії в Україні «Добре місто: перспективи міста, що розвивається», повідомляється на сайті КМДА.

Генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Густєлєв закцентував, що при підготовці завдань на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти об’єктів дорожньої інфраструктури, які виконуються на замовлення корпорації, обов’язковою умовою є розгляд можливості влаштування велосипедних смуг чи доріжок.

Нагадаємо, Асоціація велосипедистів Києва виявила в планах капремонту «Київавтодор» на 2018-2020 роки 64 об’єкти, що збігаються з веломаршрутами.

Крім того, на виконання Концепції розвитку велосипедної інфраструктури столиці КК «Київавтодор» внесено пропозиції щодо включення до програми дорожньо-будівельних робіт проектування та будівництво трьох велосипедних маршрутів: «Виноградар – Центр» (протяжність 16,7 км), «Оболонь – Поділ – Центр» (протяжність 13,1 км), «Солом’янка – Центр» (протяжність 7,8 км) та велосипедної доріжки Набережним шосе від Поштової площі до мосту імені Є. О. Патона (протяжність 5 км).

«Важливо, що на початку 2017 року, за ініціативи мера столиці Віталія Кличка, «Київавтодор» запровадив реалізацію практики багатьох європейських країн щодо функціонування суміщеного руху громадського та велосипедного транспорту. За погодженням із Національною поліцією України, заплановано (в якості експерименту) облаштування велосипедних доріжок виділеною смугою для руху громадського транспорту Малою кільцевою дорогою на 13 вулицях: б-рі Дружби Народів, просп. Валерія Лобановського, б-рі Чоколівському, вул. Вадима Гетьмана, вул. Олександра Довженка, вул. Олени Теліги, просп. Степана Бандери, Московському мості, просп. Генерала Ватутіна, б-рі Перова, просп. Визволителів, вул. Будівельників та просп. Миру. Загалом – 61,2 км», – наголосив Олександр Густєлєв.

Першим етапом реалізації цього проекту стало впровадження суміщеного руху громадського та велосипедного транспорту на чотирьох магістралях столиці: б-рі Перова, просп. Визволителів, вул. Будівельників та просп. Миру, загальна протяжність – 14,1 км.

Одночасно на об’єктах капітального ремонту 2018 року, зокрема, на просп. Палладіна, вул. Заболотного, просп. Правди (на ділянці від вул. Маршала Гречка до вул. Газопровідної), будівництві дороги вул. Довбуша – просп. Броварський заплановано влаштування чи суміщення велосмуг (велодоріжок).

Радниця мера з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова розповіла про позитивні моменти від реалізації концепції: «Робота розпочалась, і вона може принести багато позитиву місту. Наприклад, очікуваний економічний ефект – заощадження від 8,4 до 15,5 млрд грн на рік; зменшення рівня шкідливих викидів – від 336 до 392 млн тон на день. Наша мета – щоб до 2025 року 5% всіх поїздок у Києві здійснювались велосипедом».

Начальник відділу політичної та громадської дипломатії Посольства Королівства Данії в Україні Йохан Сьоренсен розповів про розвиток велосипедного транспорту в Копенгагені. «Користуватися велосипедом у місті – чудова ідея, бо це дешево та зручно, допомагає тримати себе в тонусі. І людям справді подобається їздити на велосипеді. 9 із 10 мешканців Копенгагену мають велосипед, 53% всіх поїздок здійснюються саме на ньому. При цьому пріоритет розвитку велоінфраструктури дає можливість будувати комфортні і безпечні міста для людей, і дбати про їхнє здоров’я та заощаджувати велику кількість часу і міського простору», – зазначив представник посольства.

Посольство Королівства Данії в Україні підготувало фотопроект «Добре місто: Перспективи міста, що розвивається», який презентується на другому поверсі КМДА. Виставку можна відвідати до 9 квітня.

Фото: КМДА

Нагадаємо, згідно зі Стратегією розвитку Києва до 2025 року, 5% всіх поїздок мають здійснюватися велосипедним транспортом. Створення цілісної велосипедної інфраструктури дозволить місту зменшити затори на дорогах, знизити рівень шкідливих викидів у атмосферне повітря, покращити здоров’я мешканців Києва та зменшити рівень травмування у ДТП.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація