Мрієш бачити більше якісної велоінфраструктури в Києві, у своєму районі та на своїй вулиці? Ти можеш на це вплинути! Запрошуємо у простий спосіб стати частиною кампанії #будуй_велодоріжку!

У лютому 2018 року Київська міська рада затвердила Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури Києва. Концепція містить декілька карт, зокрема, загальну карту транспортних веломаршрутів, рекреаційні веломаршрути в зелених зонах, приміські велосипедні маршрути, що дозволятись доїхати велосипедом з міст-сателітів до, наприклад, кінцевих станцій метро. Що далі?

Сторінка кампанії: http://bikeroute.avk.org.ua/

Зараз різні комунальні компанії Київська міська державна адміністрація (КМДА) запускають будівництво, ремонти та реконструкції низки вулиць та інших об’єктів. На будівництво, ремонти і реконструкції у найближчі роки виділять 1,082 млрд грн. В рамках таких робіт на цих вулицях може з’явитись і велосипедна інфраструктура без потреби виділяти додаткові спеціальні бюджети суто на розвиток велотранспорту.

Волонтери ГО “Асоціація велосипедистів Києва” проаналізували, де плани ремонтів вулиць, зелених зон та інших об’єктів перетинаються з картами велосипедних маршрутів, визначених у велоконцепції.

5 простих кроків з твого боку і мер Києва Віталій Кличко дізнається, як багато людей чекають на появу якісних велосипедних доріжок, смуг та іншої велоінфраструктури!

  1. Проглянь карту, де наші волонтери позначили найближчі плани капітального ремонту або реконструкцій вулиць, де відповідно до Велоконцепції Києва, має бути створена велоінфраструктура
  2. Знайди вулицю або декілька, на яких для тебе важливо отримати якісні та безпечні умови для проїзду велосипедом
  3. Служба зворотнього зв’язку з мерією 1551: відкрий мобільний додаток (Android або iOS) або сайт.
  4. Надішли пропозицію щодо облаштування велоінфраструктури на цій вулиці. Ми зробили кілька варіантів як може виглядати текст такої пропозиції, можеш використати цей або написати свій власний.
  5. Напиши будь-який пост про своє звернення у Facebook з хештегом #будуй_велодоріжку. Бажано з назвою об’єкту, про який відправлено пропозицію, та запрошенням друзів повторити ці 5 кроків.

Карта і чернетки текстів звернень є на сторінці кампанії: http://bikeroute.avk.org.ua/

Нагадаємо, генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор» Олександр Густєлєв заявив, що при підготовці завдань на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти об’єктів дорожньої інфраструктури, які виконуються на замовлення корпорації, обов’язковою умовою є розгляд можливості влаштування велосипедних смуг чи доріжок.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») і «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» подали пропозиції до ДСТУ про дорожню розмітку. Пропозиції до проекту державних стандартів України