Велошкола з безпеки руху від Асоціації велосипедистів Києва зібрала рекордну кількість учасників протягом 2017 року.

З 23 квітня до 24 вересня цього року жителі Києва могли знайти безкоштовну Велошколу кілька разів на місяць по неділях у різних районах міста. Велонавчання проводять велотренери, які є волонтерами АВК: Ірина Калугіна, Єгор Коляденко, Володимир Сосевич, Євген Волков, Павло Кучапін, Євген Гончаренко, Олена Некрашевич, Анна Храбан, Роман Миргородский, Андрій Мартиненко, Дмитро Рибалко, Марина Безносюк, Віталій Левищенко, Богдан Лепявко. Координатором велотренерів у 2017 році був Дмитро Макагон, а координатором Велошколи з безпеки руху АВК Анна Гайдай.

Відкриття Велошколи з безпеки руху в Києві на Подолі 23 квітня 2017 року. Фото: Анна Гайдай

Що таке Велошкола з безпеки руху

Один урок Велошколи з безпеки руху триває близько двох годин, учасники слухають теорію, ставлять запитання, а потім вирушають у навчальну поїздку в супроводі велотренера. Цього року ми запрошували на теоретичну частину всіх охочих, навіть без велосипеда.

Тренери Велошколи вчать, де і як краще рухатися велосипедом у місті, як проїхати великі розв’язки, що означають дорожні знаки, як проїхати кругове перехрестя тощо. Усі учасники Велошколи отримують у подарунок буклет “Правила дорожнього руху для велосипедистів”, розроблений АВК на основі ПДР.

У 2017 році Велошкола розширила формат своєї присутності в Києві. Окрім регулярних велонавчань у різних районах міста (Троєщина, Поділ, Оболонь, Нивки/Святошин, Голосіїв, Позняки), Асоціація велосипедистів Києва організувала Велошколу на міських фестивалях і на запрошення державних і комунальних установ, які працюють з дітьми (школи, бібліотека імені Шевченка, соціальна служба Печерського району). Голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко та велотренерка Марина Безносюк взяли участь у події року для освітян – EdCamp Ukraine у квітні 2017 року в Харкові. Там вони провели лекцію-дискусію на тему “Чому велосипед – це частина майбутнього та що мають знати діти про сталий розвиток суспільства”, прогулянку-урок з безпеки руху для вчителів і велоекскурсію для школярів зі Станиці Луганської.

Цього року Велошкола з безпеки руху була навіть у Луганській області, куди помандрувала разом з велоточкою від Асоціації велосипедистів Києва. Координаторка волонтерів АВК Марія Шененко і велотренер Павло Кучапін популяризували велокультуру на сході України разом з фестивалем “З країни в Україну” у жовтні 2017 року.

Прикладом Велошколи АВК з безпеки руху надихнулись Чернівці, де ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” запустила Велошколу для новачків та любителів після консультацій з Асоціацією велосипедистів Києва і презентувала на Велофорумі 2017 в Миколаєві.

Велошкола і безкоштовний велопрокат від АВК були на екофестивалі ReAction на ВДНГ у Києві в червні 2017 року. Фото: Марія Шененко

АВК популяризувала велокультуру на сході України разом з фестивалем “З країни в Україну” у жовтні 2017 року. Фото: Марія Шененко

“Цей сезон видався рекордним: майже 400 людей відвідали нашу велошколу. З’явились цікаві нові практики, наприклад велоурок в школі для дітей. Загалом за кілька останніх років ми вже можемо говорити про тисячу учнів нашої велошколи! Багато з того, що розповідається на заняттях школи, застосовно і для водіїв, і для пішоходів. Я вважаю, що це вже помітний внесок у підвищення безпеки у місті як для волонтерського проекту”, – впевнений голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко.

Велошкола з безпеки руху є волонтерським проектом Асоціації велосипедистів Києва, який дає змогу залучати громаду Києва до їзди велосипедом і громадської діяльності. Віднедавна Велошкола з безпеки руху стала також послугою, яку АВК надає на замовлення бізнесу. Велошколу з безпеки руху від АВК уже пройшли співробітники компаній Ernst&Young і 1+1 media (“Велопрацедавець 2013”).

Навіщо бізнесу велосипед: АВК зібрала найкращі практики

Усі учасники конкурсу “Велопрацедавець 2017” отримали від АВК сертифікат на Велошколу з безпеки руху як спосіб заохотити співробітників користуватися велосипедом як видом транспорту.

Велошкола АВК була в правозахисній програмі фестивалю документального кіно DocuDaysUA у Києві в березні 2017 року. Фото: Анна Гайдай

Відгуки учнів Велошколи

Ми вибрали найцікавіші відгуки учасників Велошколи з безпеки руху цього року.

“Все дуже сподобалося, особливо практика. До цього взагалі боялася їздити проїжджою частиною. Тепер після практичного уроку через пів-Троєщини почуваюся впевненіше. Вивчили багато нюансів їзди на велосипеді. Шкода, що забули спитати про те, як провезти велосипед в громадському транспорті та обїжджати собак (бачила, що іншим це пояснили), а ми забули таке запитати. Але все просто здорово!”, – це враження Валентини Главацької після Велошколи на Троєщині.

“Практичну частину хотілося б довшою: рух в колоні закріплює матеріал і надає впевненості, що є місце на дорозі для велосипедиста. Якісно викладений матеріал, багато корисних порад по екіпіровці та догляду за велосипедом”, – поділився своїми враженнями анонімний учасник Велошколи цього літа.

“Багато дуже цінної інформації. Таку підбірку не знайдеш в інтернеті. Та ще й можливість обговорити спірні питання. Гарна робота! Якщо й були недоліки, та користі було незрівнянно більше”, – вважає учень Велошколи на Нивках Іван.

Кожен з велотренерів Велошколи з безпеки руху отримав сертифікат від Асоціації велосипедистів Києва, який засвідчує, що він/вона є кваліфікованим тренером з безпеки руху на велосипеді, пройшов відповідну теоретичну підготовку та має досвід проведення практичних занять.

Велошкола з безпеки руху для співробітників 1+1 media. Фото: Віктор Жаков

Усі учасники Велошколи для 1+1 media змогли пройти тест на знання ПДР і отримати велоправа від АВК. Фото: Влад Воробйов

Вечірка велотренерів 4 листопада 2017 року. Фото: Марія Шененко

Кожен з велотренерів Велошколи з безпеки руху має сертифікат від Асоціації велосипедистів Києва. Фото: Марія Шененко

Велошкола у ЗМІ

Велошкола з безпеки руху від Асоціації велосипедистів Києва привертає увагу не лише жителів Києва, але й журналістів.

Майстер-клас з зимової їзди зібрав аншлаг взимку 2017 року.

Влітку 2017 року до Велошколи АВК завітали в один день два телеканали, 1+1 – на Оболонь і СТБ – на Нивки.

Про історію Велошколи АВК у Києві та аналоги в інших містах України можна дізнатися у статті в інтернет-журналі “Хмарочос”:

Як не боятись міста, або велошколи в Україні.

Велошкола з безпеки руху завершила регулярні велонавчання цього року, але велотренери АВК проводять майстер-класи восени і взимку. Тому стежте за анонсами Асоціації велосипедистів Києва і запрошуйте Велошколу до себе в офіс, до дітей у школу чи на міську подію.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний