Велошкола з безпеки руху від Асоціації велосипедистів Києва зібрала рекордну кількість учасників протягом 2017 року.

З 23 квітня до 24 вересня цього року жителі Києва могли знайти безкоштовну Велошколу кілька разів на місяць по неділях у різних районах міста. Велонавчання проводять велотренери, які є волонтерами АВК: Ірина Калугіна, Єгор Коляденко, Володимир Сосевич, Євген Волков, Павло Кучапін, Євген Гончаренко, Олена Некрашевич, Анна Храбан, Роман Миргородский, Андрій Мартиненко, Дмитро Рибалко, Марина Безносюк, Віталій Левищенко, Богдан Лепявко. Координатором велотренерів у 2017 році був Дмитро Макагон, а координатором Велошколи з безпеки руху АВК Анна Гайдай.

Відкриття Велошколи з безпеки руху в Києві на Подолі 23 квітня 2017 року. Фото: Анна Гайдай

Що таке Велошкола з безпеки руху

Один урок Велошколи з безпеки руху триває близько двох годин, учасники слухають теорію, ставлять запитання, а потім вирушають у навчальну поїздку в супроводі велотренера. Цього року ми запрошували на теоретичну частину всіх охочих, навіть без велосипеда.

Тренери Велошколи вчать, де і як краще рухатися велосипедом у місті, як проїхати великі розв’язки, що означають дорожні знаки, як проїхати кругове перехрестя тощо. Усі учасники Велошколи отримують у подарунок буклет “Правила дорожнього руху для велосипедистів”, розроблений АВК на основі ПДР.

У 2017 році Велошкола розширила формат своєї присутності в Києві. Окрім регулярних велонавчань у різних районах міста (Троєщина, Поділ, Оболонь, Нивки/Святошин, Голосіїв, Позняки), Асоціація велосипедистів Києва організувала Велошколу на міських фестивалях і на запрошення державних і комунальних установ, які працюють з дітьми (школи, бібліотека імені Шевченка, соціальна служба Печерського району). Голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко та велотренерка Марина Безносюк взяли участь у події року для освітян – EdCamp Ukraine у квітні 2017 року в Харкові. Там вони провели лекцію-дискусію на тему “Чому велосипед – це частина майбутнього та що мають знати діти про сталий розвиток суспільства”, прогулянку-урок з безпеки руху для вчителів і велоекскурсію для школярів зі Станиці Луганської.

Цього року Велошкола з безпеки руху була навіть у Луганській області, куди помандрувала разом з велоточкою від Асоціації велосипедистів Києва. Координаторка волонтерів АВК Марія Шененко і велотренер Павло Кучапін популяризували велокультуру на сході України разом з фестивалем “З країни в Україну” у жовтні 2017 року.

Прикладом Велошколи АВК з безпеки руху надихнулись Чернівці, де ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” запустила Велошколу для новачків та любителів після консультацій з Асоціацією велосипедистів Києва і презентувала на Велофорумі 2017 в Миколаєві.

Велошкола і безкоштовний велопрокат від АВК були на екофестивалі ReAction на ВДНГ у Києві в червні 2017 року. Фото: Марія Шененко

АВК популяризувала велокультуру на сході України разом з фестивалем “З країни в Україну” у жовтні 2017 року. Фото: Марія Шененко

“Цей сезон видався рекордним: майже 400 людей відвідали нашу велошколу. З’явились цікаві нові практики, наприклад велоурок в школі для дітей. Загалом за кілька останніх років ми вже можемо говорити про тисячу учнів нашої велошколи! Багато з того, що розповідається на заняттях школи, застосовно і для водіїв, і для пішоходів. Я вважаю, що це вже помітний внесок у підвищення безпеки у місті як для волонтерського проекту”, – впевнений голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко.

Велошкола з безпеки руху є волонтерським проектом Асоціації велосипедистів Києва, який дає змогу залучати громаду Києва до їзди велосипедом і громадської діяльності. Віднедавна Велошкола з безпеки руху стала також послугою, яку АВК надає на замовлення бізнесу. Велошколу з безпеки руху від АВК уже пройшли співробітники компаній Ernst&Young і 1+1 media (“Велопрацедавець 2013”).

Навіщо бізнесу велосипед: АВК зібрала найкращі практики

Усі учасники конкурсу “Велопрацедавець 2017” отримали від АВК сертифікат на Велошколу з безпеки руху як спосіб заохотити співробітників користуватися велосипедом як видом транспорту.

Велошкола АВК була в правозахисній програмі фестивалю документального кіно DocuDaysUA у Києві в березні 2017 року. Фото: Анна Гайдай

Відгуки учнів Велошколи

Ми вибрали найцікавіші відгуки учасників Велошколи з безпеки руху цього року.

“Все дуже сподобалося, особливо практика. До цього взагалі боялася їздити проїжджою частиною. Тепер після практичного уроку через пів-Троєщини почуваюся впевненіше. Вивчили багато нюансів їзди на велосипеді. Шкода, що забули спитати про те, як провезти велосипед в громадському транспорті та обїжджати собак (бачила, що іншим це пояснили), а ми забули таке запитати. Але все просто здорово!”, – це враження Валентини Главацької після Велошколи на Троєщині.

“Практичну частину хотілося б довшою: рух в колоні закріплює матеріал і надає впевненості, що є місце на дорозі для велосипедиста. Якісно викладений матеріал, багато корисних порад по екіпіровці та догляду за велосипедом”, – поділився своїми враженнями анонімний учасник Велошколи цього літа.

“Багато дуже цінної інформації. Таку підбірку не знайдеш в інтернеті. Та ще й можливість обговорити спірні питання. Гарна робота! Якщо й були недоліки, та користі було незрівнянно більше”, – вважає учень Велошколи на Нивках Іван.

Кожен з велотренерів Велошколи з безпеки руху отримав сертифікат від Асоціації велосипедистів Києва, який засвідчує, що він/вона є кваліфікованим тренером з безпеки руху на велосипеді, пройшов відповідну теоретичну підготовку та має досвід проведення практичних занять.

Велошкола з безпеки руху для співробітників 1+1 media. Фото: Віктор Жаков

Усі учасники Велошколи для 1+1 media змогли пройти тест на знання ПДР і отримати велоправа від АВК. Фото: Влад Воробйов

Вечірка велотренерів 4 листопада 2017 року. Фото: Марія Шененко

Кожен з велотренерів Велошколи з безпеки руху має сертифікат від Асоціації велосипедистів Києва. Фото: Марія Шененко

Велошкола у ЗМІ

Велошкола з безпеки руху від Асоціації велосипедистів Києва привертає увагу не лише жителів Києва, але й журналістів.

Майстер-клас з зимової їзди зібрав аншлаг взимку 2017 року.

Влітку 2017 року до Велошколи АВК завітали в один день два телеканали, 1+1 – на Оболонь і СТБ – на Нивки.

Про історію Велошколи АВК у Києві та аналоги в інших містах України можна дізнатися у статті в інтернет-журналі “Хмарочос”:

Як не боятись міста, або велошколи в Україні.

Велошкола з безпеки руху завершила регулярні велонавчання цього року, але велотренери АВК проводять майстер-класи восени і взимку. Тому стежте за анонсами Асоціації велосипедистів Києва і запрошуйте Велошколу до себе в офіс, до дітей у школу чи на міську подію.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства