За сприяння АВК кошти на розвиток велотранспорту в Києві закладаються в міську цільову програму по транспорту на 2018-2022 роки, яку готує Департамент транспортної інфраструктури КМДА.

Координаторка роботи по Києву ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, радниця Київського міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова допомагає Департаменту транспортної інфраструктури КМДА підготувати міську цільову програму по транспорту на 2018-2022 роки.

Весняний день “Велосипедом на роботу” 2017. Фото Олександра Брамса

Фактично це план витрат на транспортну сферу на наступні 5(!) років. Що ми переглянули в підходах до формування такого документу? Раніше МЦП складалась як збірка “хотєлок” усіх комунальних підприємств та самого депаратаменту. Зараз ми взяли за основу затверджену Київрадою Стратегію розвитку Києва 2025, дивимось на пріоритети та індикатори результативності у сфері транспорту та мобільності – фільтруємо усі запропоновані витрати на відповідність стратегії. Люблю, коли є система. І дякую колегам, які цьому допомагають статись“, – пояснює Ксенія Семенова.

Що велосипедного пропонується в цей документ?
Відповідно до планів, виписаних у концепції розвитку велосипедного транспорту, радниця мера Києва закладає кошти на:

  1. проектування та будівництво першочергових веломаршрутів (240 км за велоконцепцією)
  2. облаштування велопарковок біля шкіл та громадських закладів (місця пропонується визначити шляхом опитування мешканців або іншим учасницьким методом пізніше)
  3. опитування щодо користування та ставлення до велосипеда
  4. кампанії з популяризації велотранспорту (після будівництва частини маршрутів)
  5. дизайн, друк та поширення інформаційних матеріалів (у т.ч. онлайн). Наприклад, збірку правил та порад для користувачів велотранспорту, інформацію для водіїв тощо.
  6. підготовку інформаційних матеріалів з рекомендаціями щодо облаштування велопарковок силами бізнесу.

Фото: сайт Віталія Кличка

Остаточний список ще формується, але він повністю відповідає тим заходам і приорітетам, які описано у Стратегії розвитку Києва та велоконцепції.

Нагадаємо, Київрада ухвалила Стратегію розвитку Києва до 2025 року, в якій закріплено нові пріоритети транспортної політики та мобільності в місті.

У серпні 2017 року оприлюднено стратегічно важливий для Києва документ – проект велоконцепції, яка розроблялась за підтримки Асоціації велосипедистів Києва.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Мер Києва Віталій Кличко і транспортна комісія Київради підтримали вимоги київської велоспільноти після лежачого протесту на Хрещатику. Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту,

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба». Сертифікати вручила