Опубліковано стратегічно важливий для Києва документ – проект велоконцепції, яка розроблялась за підтримки Асоціації велосипедистів Києва.

«Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві» оприлюднила Київська міська державна адміністрація. Асоціація велосипедистів Києва закликає депутатів Київської міської ради ухвалити велоконцепцію, щоб зробити Київ зручним для людей, а не лише для машин.

Фото: Ольга Туча

Повний текст проекту «Концепції розвитку велосипедної інфраструктури в місті Києві» доступний за посиланням: http://bit.ly/2fOyJlW

“В основу велоконцепції Києва лягли напрацювання Асоціації велосипедистів Києва. Першу карту велошляхів у Києві ми почали розробляти ще в 2015 році, створювали її з залученням жителів Києва, які користуються велосипедом як транспортом. Ми надавали багато інформації про іноземний досвід, були ресурсною базою, на якій сформовано текст велоконцепції”, – розповіла координаторка АВК по Києву і радниця Київського міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова.

Що таке велоконцепція Києва
«Концепція розвитку велоінфраструктури в місті Києві» – це галузева концепція загальноміського значення. Її розробили на виконання Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

Концепція містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві. Крім того, вона надає рекомендації, як можна покращити нормативно-правове поле та організувати систему управління велосипедною інфраструктурою в Києві. У документі є також короткий аналіз заходів, які вже реалізовано в місті.

Нагадаємо, під час розробки велоконцепції Києва протягом 2016-2017 рр. проводились публічні обговорення матеріалів Концепції для врахування думки громадськості.

7 жовтня 2016 року в Департаменті містобудування та архітектури відбувся перший етап громадських обговорень велоконцепції.

Що далі
Концепція розвитку велосипедної інфраструктури має бути затверджена рішенням Київської міськради та стати складовою частиною до Плану сталої міської мобільності.

Рішення Концепції буде враховано при розробці матеріалів Генерального плану розвитку міста Києва, комплексної схеми транспорту, детальних планів територій та іншої планувальної документації.

Для фінансування розвитку велоінфраструктури рішення велоконцепції має бути покладено в основу міської цільової програми (МЦП) з розвитку велосипедної інфраструктури міста Києва. Крім того, їх має бути враховано при включенні до Програми соціально-економічного розвитку міста Києва на 2018-2025 роки проектів з реконструкції доріг та вулиць, а також при розробці та реалізації відповідних проектів. “Рішення велоконцепції мають перетворитися у відповідні процедури, та організаційні заходи зі створення, експлуатації та управління велосипедної інфраструктури в місті Києві”, – наголошують у Департаменті містобудування та архітектури, який був замовником велоконцепції Києва.

Автори велоконцепції
Розробником велоконцепції виступив КП «Київський центр розвитку міського середовища» за підтримки громадської організації «Асоціація велосипедистів Києва», ГО “УРБАН КУРАТОРИ”, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), ТОВ “А+С Україна”, ГО “Центр дослідження суспільства”, КП “Київське інвестиційне агенство”.

Дякуємо всім, хто був залучений до розробки велоконцепції та бажає зробити наше місто велосипедним.

Нагадаємо, що в неділю, 20 серпня, жителів трьох районів Києва чекає Велошкола з безпеки руху, яка відбудеться на Подолі, Позняках і в Голосіївському районі.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для