На бульварі Перова смугу, якою рухається громадський транспорт, відкрито для велосипедистів.

Згодом до експерименту долучаться проспекти Визволителів, Миру та вул. Будівельників на Лівому березі Києва. Про це повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації. Саме на цих вулицях поліція погодила проведення такого експерименту.

Якщо результати будуть позитивні, то нові правила поширяться на інші вулиці зі смугами для руху громадського транспорту в Києві.

Фото Велопортал / Facebook

Переговори про реалізацію цього проекту з комунальними службами та Київською міською державною адміністрацією провела координаторка АВК по роботі в Києві Ксенія Семенова, яка працює на громадських засадах радницею Київського міського голови з питань розвитку велоінфраструктури. “Дякую усім, хто писали пропозиції щодо поведінки водіїв та велосипедистів у смугах ГТ. Аби всі залишались у безпеці та були задоволені поїздкою, водіям громадського транспорту та велосипедистам варто звернути увагу на прості правила взаємодії”, – каже Ксенія Семенова.

Інформування водіїв та велосипедистів про нововведення здійснюється інформаційними табличками під дорожніми знаками, що позначають виділені смуги для громадського транспорту. Їх встановлює Центр організації дорожнього руху КП «Київдорсервіс». Піктограм на дорозі не передбачено.

«У багатьох країнах із високим рівнем користування велотранспортом дозволено рух на велосипедах виділеними смугами для громадського транспорту. Таке поєднання є доцільним у випадку не дуже високої інтенсивності руху обох видів транспорту. Тому в Києві тестуємо таке рішення на кількох вулицях, проте я впевнений, що скоро велосипедом буде дозволено рухатись і на інших смугах для громадського транспорту. Так, у центрі Києва на вулицях Жилянській та Саксаганського», – зазначив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Департамент транспортної інфраструктури, КП «Київпастранс» за підтримки Асоціації велосипедистів Києва проводять інформування водіїв громадського транспорту та велосипедистів щодо нововведення. Зокрема, АВК розробила пам’ятки про особливостей руху для велосипедистів і водіїв громадського транспорту.

 

Водіям:
1. Дотримуйтесь безпечного інтервалу та дистанції до велосипедистів, що рухаються виділеною смугою.
2. Не розпочинайте будь-який маневр, не впевнившись у тому, що це буде безпечно для велосипедистів, що рухаються виділеною смугою.
3. Перед зупинкою не випереджайте велосипедиста, дайте йому/їй проїхати.
4. Не подавайте звуковий сигнал велосипедистам, окрім випадків попередження аварійної ситуації.
5. Зупиняйтесь на зупинках якнайближче до бортового каменю (не далі 0,5 м).
6. Від’їжджаючи від зупинки, переконайтесь, що позаду немає велосипедиста, який почав об’їзд.
7. Будьте поблажливими, будь-хто може припуститися помилки.

 

Велосипедистам:
1. Рухайтесь якомога правіше у смузі – давайте громадському транспорту можливість дотримуватись графіку: не перешкоджайте маршрутним транспортним засобам, що випереджають вас. Десятки пасажирів будуть вам вдячні.
2. Пропустіть (знизьте швидкість, якщо необхідно – до повної зупинки) громадський транспорт, який включив лівий поворот і від’їжджає від зупинки.
3. Виконуйте об’їзд автобуса/тролейбуса лише зліва – проїзд між автобусом і платформою на зупинці створює небезпеку для пасажирів.
4. Дотримуйтесь безпечного інтервалу та дистанції, переконайтесь, що водій бачить вас у дзеркалі заднього виду.
5. Будьте поблажливими, будь-хто може припуститися помилки.

Нагадаємо, за Правилами дорожнього руху в Україні смуга для руху маршрутного громадського транспорту призначена лише для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами попутно з загальним потоком. У Києві виділені смуги для громадського транспорту є лише на деяких вулицях, зокрема на бульварі Перова, пр. Перемоги, вулицях Антоновича, Червоноармійській, Саксаганського, Жилянській, на Московському мосту тощо. Дозвіл рухатися велосипедом по смузі для громадського транспорту на пілотній вулиці (бульварі Перова) є унікальним прецедентом для Києва.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Мер Києва Віталій Кличко і транспортна комісія Київради підтримали вимоги київської велоспільноти після лежачого протесту на Хрещатику. Постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту,

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту