У День Конституції, 28 червня, Асоціація велосипедистів Києва провела святкові велоекскурсії для киян і веломандрівників “Туру Вишиваним Шляхом 2017”, які фінішували в столиці України.

Велоекскурсії для киян та учасників всеукраїнського велотуру АВК розпочала об 11:00 одночасно на Оболоні та ВДНГ. Учасники проекту «Тур Вишиваним Шляхом», четверо тревел-блогерів Христина Жук, Ірина Журавель, Сергій Нагорний та Сергій Чекмарьов, а також жителі Києва, які встигли зареєструватися на велоекскурсії, проїхалися Києвом з двох різних кінців до центру.

Світлина від Туристичний проект «Вишиваний Шлях».

Фото: Юрій Мельник

З ВДНГ велосипедистів супроводжували члени АВК Богдан Лепявко і Сергій Смірнов, з Героїв Дніпра – Максим Козуб і Олександр Марчук. Понад 50 учасників двох святкових велоекскурсій зустрілися на Майдані Незалежності, де на всіх чекав святковий велофініш “Туру Вишиваним Шляхом”.

Світлина від Туристичний проект «Вишиваний Шлях».

Фото: Юрій Мельник

Член Ради АВК Максим Козуб вів велоекскурсію з Оболоні на Майдан. Фото: Євген Зарюгін

На неформальній прес-конференції голова АВК Богдан Лепявко розповів журналістам, який зв’язок між велотуризмом і велотранспортом: “Велотуризм – це одна зі складових промоції велосипедного транспорту, бо ми знаємо, що в Україні велосипед, у першу чергу, асоціюється з рекреаційною складовою життя, а не з транспортом. Але всі починають з чогось, хтось вперше проїде частину “Вишиваного Шляху”, а потім зрозуміє, що після 1000 км по Україні добиратися 5-8 км велосипедом на роботу в місті щодня – це взагалі не проблема”.

Голова АВК Богдан Лепявко вів велоекскурсію з ВДНГ на Майдан. Фото: Євген Зарюгін

Веломандрівники “Вишиваним Шляхом” розповіли на фініші про свою подорож протягом червня. Вони мандрували 11 областями України та ділилися враженнями з усіма в текстових блогах і відеороликах.  А організатори туристичного проекту “Вишиваний шлях” закликали всіх присутніх не відкладати подорожі Україною на потім.

Четверо веломандрівників проїхали 11 областей з 5 до 28 червня під час “Туру Вишиваним Шляхом”. Фото: Євген Зарюгін

«Ми прагнемо показати, що в Україні є на що подивитися. Чули, до прикладу, про дайвінг на Житомирщині? Чи про гончарну столицю України? А про борщ з полуницями на Полтавщині? Ми впевнені, що після нашого Туру українці масово хапатимуть рюкзаки і вирушатимуть досліджувати Батьківщину, бо вона того варта!», – впевнена національний координатор проекту Катерина Ганус.

Завершився святковий велофініш “Туру Вишиваним Шляхом” конкурсом і розіграшем подарунків для всіх присутніх.

Фото: Євген Зарюгін

Фото: Євген Зарюгін

Проект “Тур Вишиваним Шляхом” – всеукраїнська медійна кампанія, спрямована на розвиток туризму в Україні. 5 червня 2017 року з Ужгорода та Слов’янська 4 щасливчики розпочали подорож найдовшим туристичним маршрутом в Україні. Мандрівники щодня ділилися враженнями на YouTube-каналі проекту, описували свої пригоди у текстових блогах на сайті та сторінках в соціальних мережах. Крім цього, в липні вийдуть повноцінні змонтовані відеоролики про кожен день подорожі.

Мета Туру – відкрити українцям маловідомі туристичні місця та надихнути мандрувати Україною. Організатор проекту – ГО «Вишиваний Шлях», яка минулого року реалізувала Всеукраїнський Велопробіг однойменним маршрутом через 10 регіонів країни. Асоціація велосипедистів Києва є партнером проекту.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Першими учасниками сертифікаційної програми Bike friendly Company в Києві стали бізнес-центр «Іллінський», юридична фірма EVERLEGAL, кав’ярня Sereda Vegan Point і ресторан «Тарас Бульба». Сертифікати вручила

Кубок Велопрацедавця 2018 виграла українська IT-компанія Intellias, яка перемогла в конкурсі на найкращого роботодавця з велоумовами для співробітників. Починаючи з 2010 року, конкурс щороку проводить