У День Конституції, 28 червня, Асоціація велосипедистів Києва провела святкові велоекскурсії для киян і веломандрівників “Туру Вишиваним Шляхом 2017”, які фінішували в столиці України.

Велоекскурсії для киян та учасників всеукраїнського велотуру АВК розпочала об 11:00 одночасно на Оболоні та ВДНГ. Учасники проекту «Тур Вишиваним Шляхом», четверо тревел-блогерів Христина Жук, Ірина Журавель, Сергій Нагорний та Сергій Чекмарьов, а також жителі Києва, які встигли зареєструватися на велоекскурсії, проїхалися Києвом з двох різних кінців до центру.

Світлина від Туристичний проект «Вишиваний Шлях».

Фото: Юрій Мельник

З ВДНГ велосипедистів супроводжували члени АВК Богдан Лепявко і Сергій Смірнов, з Героїв Дніпра – Максим Козуб і Олександр Марчук. Понад 50 учасників двох святкових велоекскурсій зустрілися на Майдані Незалежності, де на всіх чекав святковий велофініш “Туру Вишиваним Шляхом”.

Світлина від Туристичний проект «Вишиваний Шлях».

Фото: Юрій Мельник

Член Ради АВК Максим Козуб вів велоекскурсію з Оболоні на Майдан. Фото: Євген Зарюгін

На неформальній прес-конференції голова АВК Богдан Лепявко розповів журналістам, який зв’язок між велотуризмом і велотранспортом: “Велотуризм – це одна зі складових промоції велосипедного транспорту, бо ми знаємо, що в Україні велосипед, у першу чергу, асоціюється з рекреаційною складовою життя, а не з транспортом. Але всі починають з чогось, хтось вперше проїде частину “Вишиваного Шляху”, а потім зрозуміє, що після 1000 км по Україні добиратися 5-8 км велосипедом на роботу в місті щодня – це взагалі не проблема”.

Голова АВК Богдан Лепявко вів велоекскурсію з ВДНГ на Майдан. Фото: Євген Зарюгін

Веломандрівники “Вишиваним Шляхом” розповіли на фініші про свою подорож протягом червня. Вони мандрували 11 областями України та ділилися враженнями з усіма в текстових блогах і відеороликах.  А організатори туристичного проекту “Вишиваний шлях” закликали всіх присутніх не відкладати подорожі Україною на потім.

Четверо веломандрівників проїхали 11 областей з 5 до 28 червня під час “Туру Вишиваним Шляхом”. Фото: Євген Зарюгін

«Ми прагнемо показати, що в Україні є на що подивитися. Чули, до прикладу, про дайвінг на Житомирщині? Чи про гончарну столицю України? А про борщ з полуницями на Полтавщині? Ми впевнені, що після нашого Туру українці масово хапатимуть рюкзаки і вирушатимуть досліджувати Батьківщину, бо вона того варта!», – впевнена національний координатор проекту Катерина Ганус.

Завершився святковий велофініш “Туру Вишиваним Шляхом” конкурсом і розіграшем подарунків для всіх присутніх.

Фото: Євген Зарюгін

Фото: Євген Зарюгін

Проект “Тур Вишиваним Шляхом” – всеукраїнська медійна кампанія, спрямована на розвиток туризму в Україні. 5 червня 2017 року з Ужгорода та Слов’янська 4 щасливчики розпочали подорож найдовшим туристичним маршрутом в Україні. Мандрівники щодня ділилися враженнями на YouTube-каналі проекту, описували свої пригоди у текстових блогах на сайті та сторінках в соціальних мережах. Крім цього, в липні вийдуть повноцінні змонтовані відеоролики про кожен день подорожі.

Мета Туру – відкрити українцям маловідомі туристичні місця та надихнути мандрувати Україною. Організатор проекту – ГО «Вишиваний Шлях», яка минулого року реалізувала Всеукраїнський Велопробіг однойменним маршрутом через 10 регіонів країни. Асоціація велосипедистів Києва є партнером проекту.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства