У суботу, 24 червня, велосипедні та бігові спільноти Києва за участю Асоціації велосипедистів Києва провели мирну акцію “Зробимо Труханів безпечним”.

Окрім АВК та ініціативної групи “Велодень_Київ”, в акції брали участь бігові клуби Run Ukraine, KYIV MARATHON, Kyiv Half Marathon і навіть ГО “Велопокатушки Бровари”.

Учасники акції вимагали від Київської міської державної адміністрації безпечної пішохідної зони, де можна гуляти, бігати, займатися спортом і їздити велосипедом. “Має бути дієвий механізм, який би не допускав на острів трафік машин, бо той що є, не працює. Нічого не зміниться без покарання за недотримання швидкісного режиму та порушення ПДР при проїзді знаків заборони. На камери відеофіксації ми чекаємо вже другий рік, людський фактор лишається, машини, яких взагалі не повинно там бути, і далі потрапляють на острів”, – каже голова ініціативної групи “Велодень Київ” Анна Даниленко.

“Велосипедна доріжка в рекреаційній зоні повинна бути ширшою. Зараз же вона передбачає рух одного, а максимум половини велосипедиста”, – пояснив один з координаторів Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

Вимоги учасників мирної акції ширші за велодоріжку. Що можна зробити вже зараз на Трухановому?
1) Демонтувати стовпчики і затерти розмітку велосмуг;
2) Зібрати дані про автомобілі, які повинні мати доступ до баз та інших об’єктів законно розташованих на території Труханова острова;
3) Надати право в’їзду цими автомобілями через автоматичний шлагбаум з обов’язковим інформуванням водіїв щодо правил проїзду автомобілем по території острова;
4) Закрити будь-який доступ автомобілів, які не мають права перебувати на цій території;
5) Забрати адміністрування в’їзної групи у КП “Транспарксервіс”, яке не вирішує проблему необмеженого доступу автомобілів, а незаконно збирає гроші за в’їзд.
6) Повісити дозвільний знак “проїзд для велосипедистів дозволено” при знаку 3.2, щоб узаконити користування веломаршрутом Троєщина-Європейська площа.

 

Світлина від Anastasiya Leukhina.
Світлина від Anastasiya Leukhina.

Фото: Анастасія Леухіна

Що робили на акції:

– зібрались на контрольно-пропускному пункті з боку Московського мосту та допомагали робити паркувальникам їхню роботу, перевіряли перепустки, документували порушення.
– катались, тренувались, бігали, гуляли пішохідною зоною всі разом. Машини мають їздити 20 км на годину. Розповідали тим пішоходам, хто не знає, що вони не повинні ходити кущами та шарахатись від машин.
– збирали підписи під листом-зверненням від олімпійської призерки Ірини Ліщинської до мера Києва та поліції, в якому наголошується необхідність дотримання закону стосовно статусу пішохідної зони.
– розповідали журналістам про цю проблему.

Світлина від Vadym Denysenko.

Фото: Вадим Денисенко

Світлина від Irina Lishchynska.
Світлина від Irina Lishchynska.

Фото: Ірина Ліщинська

Світлина від Ирини Бондарчук.

Фото: Велопокатушки Бровари

Нагадаємо, Труханів острів – одна з основних локацій відпочинку киян та тренування спортсменів різних видів спорту, а також частина веломаршруту Троєщина-Центр. Уся вулиця Труханівська є пішохідною зоною, в якій пішоходи мають безумовний пріоритет, про що є розпорядження КМДА та відповідні дорожні знаки. Існує також комунальне підприємство, яке б мало не допускати машини на острів. Заїзд на вул. Труханівську дозволений винятково обслуговуючому транспорту, а в’їзд на Труханів обмежено. Але це в “ідеальному Києві”. Реальність абсолютно інакша: пішохідна зона зараз є автомагістраллю. Уже сталося кілька аварій, одна з яких – летальна.

Більше про це читайте на “Українська правда.Київ”:

Смертельна ДТП на Трухановому – трагічні наслідки халатності та корупції, Анна Даниленко

Київське рекреаційне гетто, Ксенія Семенова

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для