У день відкриття міжнародного архітектурного фестивалю CANactions 2017 в Мистецькому Арсеналі презентували відеоінсталяцію про Київ очима велосипедистів.

Проект Cycling Сities у Києві

Учасники і куратор тижневого воркшопа та відеоінсталяції Cycling Сities: Kyiv, який пройшов за підтримки АВК і під орудою голландського режисера і архітектора Йорда ден Холландера (Jord den Hollander), презентували на CANactions 2017 свої фільми про велосипедний Київ, які вони зняли протягом останнього тижня травня.

Світлина від Асоціація велосипедистів Києва.

Фото Марго Дідіченко для CANactions

Голландський режисер порівнює міста одне з одним шляхом синхронізованих зйомок шляху велосипедистів – у його колекції вже вісім фільмів про Амстердам, Пекін, Будапешт, Мілан, Гавану, Мехіко, Тайбей та Тирану. Йорд ден Холландер намагається зрозуміти, яким чином місто виглядає з точки зору велосипедиста, і показати не лише активістам, але й можновладцям, які заходи необхідні, щоб зробити місто більш дружнім до велосипедистів.

Фільм голландського режисера про Київ зібрав аншлаг на фестивалі CANactions, у головній ролі київського велосипедиста знявся координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко. Мер Києва Віталій Кличко був запрошений на показ, але серед глядачів його не було помічено.

Світлина від Асоціація велосипедистів Києва.

Фото Марго Дідіченко для CANactions

Після першого показу 2014 року на Пекінському Тижні Дизайну його фільм про столицю Китаю отримав багато схвальних відгуків. Одночасно шість міст було показано в спільному фільмі в 2015 році на Architecture Film Festival Rotterdam і в 2016 році протягом Бієнале у Domus Gallery in Milan.

У січні цього року проект Cycling Cities порушив проблему велосипедизації столиці Албанії, де результати воркшопа, аналогічного до того, який пройшов у Києві, було показано міській раді.

Світлина від Vadym Denysenko.

Відеоінсталяція

Усі фільми з проекту голландського режисера недоступні онлайн, їх продемонструють на міжнародній конференції Velo City у червні цього року. Але фільми учасників воркшопу можна подивитися на фестивалі CANactions 2017 2 і 3 червня в Мистецькому Арсеналі.

Процес зойомок фільму про велосипедний Київ зафільмувала учасниця воркшопа Анастасія Соголовська.

Участь у проекті Cycling Cities завдяки воркшопам беруть також жителі тих міст, про які знімає фільми голландський режисер. У Києві учасники проекту власноруч зняли близько 10 трихвилинних фільмів про свій власний і чужий досвід використання велосипеда в Києві.

У проекті взяв участь десант з АВК: координатор з національної роботи Вадим Денисенко, член Ради АВК Дарина Пирогова, медіакоординаторка Марина Блудша і член Асоціації Микола Вогник.

“Обжени автобус”, Вадим Денисенко
Історія про те, як уживаються (або ні) на дорозі маршрутки і велосипеди. Відео знято Асоціацією велосипедистів Києва в партнерстві з Кіно Просто Неба.

Kyiv turns me on, Дарина Пирогова, Анна Потатіна

Відео показує Київ з несподіваного ракурсу – з колеса велосипеда – в буквальному розумінні. Таким Київ ви ще не бачили!

Bike to Summer, Марина Блудша
Історія про пригоди, які чекають на велосипедистів, що їдуть з Лівого на Правий берег Києва. Прогулянка в літо Броварським проспектом.

Повну підбірку фільмів учасників воркшопа можна подивитися на ютуб-каналі CANactions.

Нагадаємо, Асоціація велосипедистів Києва спільно з іншими громадськими організаціями Києва організувала на CANactions 2017 в Мистецькому Арсеналі антибар “Під втомленим мостом”.

Довідка. Jord den Hollander – голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар’єри він об’єднував обидві спеціалізації у багартьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури. У 2004 році Йорд створив 60 серій для рейтингової дитячої телепрограми про мистецтво та науку, що отримала найвищу міжнародну нагороду дитячого телебаченняу The Prix Jeunesse 2005 році.

В останні роки архітектурна та режисерська діяльність Йорда суміщаються все більше та більше. Його дизайн мобільної дитячої бібліотеки став буквально “рухомим досвідом”, а його остання запроектована будівля, Центр Архітектури для дітей, була знята як освітній проект для телебачення.

Jord den Hollander багато публікує про архітектуру та фільмування у різноманітних міжнародних видання та є автором різноманітних книг про архітектуру, архітектурну історію та будівництво. Він читає лекції у Академії Дизайну в Ендховені, Академії Архітектури в Амстардамі, а також у Академії Кіно та Телебачення в Астердамі.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства