Iрина Бондаренко,
членкиня Ради Української велосипедної мережі

Щастя не в тому, щоб мати гроші або речі, це всі знають. Коли Лео Борманс почав писати Світову книгу щастя (World Book of Happiness), він звернувся до вчених з проханням коротко, у кількох реченнях підсумувати, що ми знаємо про щастя.

Один з вчених, розказує Лео, дуже здивувався і не зміг відповісти. Він дослідив понад сто різних аспектів щастя і не міг сконцентрувати відповідь у кількох реченнях. За кілька тижнів вчений подзвонив Лео і повідомив, що так, йому вдалося визначити головне в усіх дослідженнях щодо щастя. Це два слова.

«Ви всі чекаєте, що зараз я вам відкрию ці два слова, і ви все зрозумієте про щастя? Щоб дізнатися ці два слова, купіть мою книгу!» – каже Лео.

Але він жартує та називає ці два слова: інші люди.

«Можливість бути поряд з іншими людьми, спілкуватися, співпереживати робить нас щасливими», – пояснює Лео, а далі перекладає це на масштаб міста.

«Міста були збудовані для того, щоб об’єднувати людей. Це головна ідея та мета будь-якого міста: об’єднати, познайомити, зробити відстань між людьми меншою. Дозволити простіше домовлятися, вести спільний бізнес, знаходити партнерів, створювати сім’ю».

«Тому розвиток автотранспорту протирічить головній ідеї міста. Автомобіль не здатний об’єднати людей. Він їх, навпаки, роз’єднує. Подивіться на фото. Люди їдуть в своїх окремих коробках. Ніхто не спілкується і зав’язує контакти. Мета міста – наближати людей – не досягається. Проте велосипед – інша справа. Велосипедисти лишаються на вулиці, в оточенні інших людей. Вони можуть спілкуватися один з одним, і вони це дійсно роблять. Голландські велосипедисти постійно знайомляться і спілкуються на вулиці».

«Спільні простори (shared spaces) – це теж про об’єднання людей. Створюючи місця, де люди можуть перебувати в оточенні інших людей, ми не лише робимо місто більш ефективним. Ми робимо людей щасливими».

Лео Борманс (Leo Bormans) виступав на відкритті конференції Velo-City 2017. Лео є автором Світової книги щастя, яку колишній президент Європейського Союзу Герман ван Ромпей надіслав усім світовим лідерам. Деталі про Лео та його книгу можна знайти тут: leobormans.be

Velo-City – щорічна світова конференція з розвитку велотранспорту. Організаторами Velo-City є Європейська федерація велосипедистів (European Cyclists Federation), місцева влада міста, що приймає конференцію та місцеві велосипедні громадські організації. У 2017 році Velo-City відбулася 12-17 червня у містах Арнейм та Наймеген у провінції Гейдерланд, Нідерланди.

Авторка посту висловлює вдячність Fietsersbond Support Fund, завдяки підтримці якого вона змогла відвідати Velo-City.

Хочете бачити Київ велосипедним?

Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше житимемо у комфортному місті!

інші цікаві матеріали