Асоціація велосипедистів Києва є об’єднавчою організацією для великих міст України згідно з результатами дослідження аналітичного центру CEDOS.

Дослідження мережі взаємодії міських ініціатив та організацій у 5 містах України показало, що АВК має найвищий показник посередництва серед міських ініціатив.

За словами авторів дослідження, показник посередництва показує рівень спроможності “акторів” (тобто людей, ініціатив та організацій) об’єднувати мережу.

“Високий показник посередництва свідчить про високу ймовірність передачі ресурсу саме через цього актора. Як бачимо на графіку, високий показник посередництва має невелика кількість акторів, що може свідчити про наявність «структурних дір» — прогалин у комунікації між групами акторів у мережі. У разі наявності розрізнених груп вагомого значення набувають ініціативи, що поєднують мережу, тобто брокери — актори, що мають зв’язки з акторами з різних віддалених підгруп. Саме вони в такому разі матимуть високий показник посередництва. Позиція посередника в мережі з невисоким рівнем зв’язаності є дуже важливою: посередники (брокери) виступають одними із небагатьох акторів, що перекривають собою структурні діри. Відповідно, займання позиції брокера в мережі з такою конфігурацією означає впливовість і можливості отримувати доступ до більшого обсягу ресурсів та перерозподіляти їх всією мережею”, – ідеться в опублікованих на Mistosite результатах дослідження.

Світлина від Асоціація велосипедистів Києва.

Асоціація велосипедистів Києва (АВК) є основним брокером мережі за показником посередництва зі значенням 0,06, якщо враховувати всі типи зв’язку. “Ця ініціатива поєднує між собою дві віддалені частини мережі, а також об’єднує підмережі ініціатив із різних міст. Таким чином, вона є об’єднавчою організацією для великих міст України. Відповідно, попри середню кількість наявних зв’язків (56), внаслідок такого розташування в мережі Асоціація велосипедистів Києва є найбільш впливовим актором-посередником. Наступними за рівнем посередництва є три організації: CANactions, «Гараж Ґенґ» та Конгрес активістів культури (Київ)”, – повідомляється в дослідженні CEDOS.

Навіщо міським ініціативам мережевість?

За словами однієї з авторок дослідження Варвари Поднос, зв’язки та соціальний капітал у 21 столітті стають настільки ж важливими, як гроші чи майно. “Мережевість є важливою для розвитку ініціатив та громадянського суспільства в цілому. Існування пов’язаних ініціатив та організацій, що працюють у спільному широкому тематичному колі дозволяє самим ініціативам розвиватись ефективніше завдяки використанню мережевих ресурсів і переваг. З іншого боку, це робить саму мережу впливовою групою інтересів у міському розвитку”, – вважає Варвара Поднос.

«Бути в мережі» важливо, бо таким чином її учасники отримують емоційну підтримку, доступ до спільних і додаткових ресурсів, швидко мобілізують ресурси та людей до дії, уникають маніпуляцій, підсилюють позиції одне одного.

“Ми щасливі мати такий соціальний капітал і дякуємо всім нашим партнерським ініціативам в різних містах! Продовжуємо рухатись вперед разом”, – прокоментувала директорка АВК Анастасія Макаренко.

Світлина від Асоціація велосипедистів Києва.

З лютого по липень 2016 року Аналітичний центр CEDOS провів дослідження мережі взаємодії міських ініціатив у п’яти містах — Києві, Харкові, Львові, Одесі та Івано-Франківську.

Нагадаємо, у 2016 році громадські організації з 11 міст України об’єдналися в Українську велосипедну мережу.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Сьогодні, 26 листопада, українські громадські організації та ініціативи, які працюють у сфері безпеки руху, презентували Маніфест за безпечні дороги. 26 організацій-учасниць закликають владу та суспільство

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний