У Києві пройде весняний підрахунок велосипедистів 17 травня і 3 червня для того, щоб дізнатися динаміку кількості та зміни профілю користувачів велосипеда в місті протягом останнього року.

Протягом останніх двох років кількість велосипедистів у Києві зростає щороку на 10%. Про це відомо завдяки унікальному дослідженню, яке проводить громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”.

Для чого підрахунок

“Підрахунок велосипедистів – це соціологічне дослідження в польових умовах, яке проводиться за участю жителів Києва. Воно дає змогу отримати унікальну статистику про велотрафік у столиці та відстежувати зміни в портреті київських велосипедистів: гендерний розподіл (скільки жінок, скільки чоловіків), стиль (спортивний, міський тощо), переваги в місцях і напрямках руху (де їздять – по тротуарах чи по дорозі, в якому напрямку), скільки з них вдягають шоломи”, – пояснює Анастасія Макаренко, директорка Асоціації велосипедистів Києва.

Результати підрахунку можуть стати поштовхом до покращення велоінфраструктури та побудови нових веломаршрутів на найпопулярніших точках пересування велосипедистів.

У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва.

Як все відбувається

Підрахунок відбувається двічі на рік — навесні та восени. Час для підрахунків обрано найбільш піковий: з 12:00 до 14:00 у вихідний день (суботу) та з 17:00 до 19:00 у будній (середа) як навесні-влітку, так і восени. Підрахунок велосипедистів відбувається більш як на 25 точках – ключових перехрестях Києва. Волонтери, яких майже півсотні, вирушають на різні точки по всьому Києву і рахують протягом двох годин велосипедистів, які проїжджають повз.

Участь у підрахунку може взяти кожен охочий, попередньо зареєструвавшись та пройшовши інструктаж (16 травня). Кожен волонтер отримує спеціальний формуляр, в якому потрібно протягом 2 годин у день підрахунку фіксувати кількість велосипедистів, що проїжджають на точці, а також враховувати якісні характеристики, які там зазначено. Детальніше про алгоритм дій учасників підрахунку тут.

Щоб стати волонтером, потрібно заповнити реєстраційну форму: bit.ly/bikescount

Pidrahunok Volontery_May 2017_site 720x480

Пряма мова організаторів і учасників

Марія Шененко, координаторка волонтерів АВК: “Підрахунок велосипедистів дає змогу не лише моніторити кількість і профіль користувачів велосипеда, але й відстежувати рівень безпеки пересування на велосипеді в місті. Про цей рівень свідчать такі показники, як кількість велосипедистів у шоломі, рух по тротуарах і дорогах, а також кількість жінок серед користувачів велосипеда. Дослідження в інших країнах свідчать, що чим більше доля жінок серед міських велосипедистів, тим безпечнішими є умови для руху велосипедистів на дорогах. Використовуючи ці унікальні дані, ми можемо лобіювати інтереси велосипедистів і відстоювати в дискусіях з чиновниками принципи комфортного міста”.

cyclists_Kyiv_counting

Євген Гончаренко, учасник Підрахунку велосипедистів 2016: “Я рахував на Бессарабці в центрі Києва. Було дуже цікаво, я не очікував такої кількості велосипедистів у робочий день у цьому місці. Ще мене вразило, як багато велосипедистів порушують Правила дорожнього руху, наприклад, повертають ліворуч з четвертої смуги, підрізають машини, переїжджають перехід. Хочеться їх усіх одразу запросити в Велошколу з безпеки руху, яку також проводить Асоціація велосипедистів Києва, але під час підрахунку немає такої можливості: велосипедисти швидко їдуть повз”.

cyclists_Kyiv

У 2017 році весняний підрахунок велосипедистів у Києві відбудеться 17 травня (середа) і 3 червня (субота).

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • Игорь Килимчук

    де можна ознайомитися з результатами ?

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для