Запрошуємо вас розповісти іншим свою історію, щоб розвіяти міфи та стереотипи про київських міських велосипедистів. Якщо ви користуєтеся велосипедом як транспортом у будь-яку пору року та в різноманітних справах (на роботу, навчання, у справах та для відпочинку), то вашої історії бракує іншим.

Асоціація велосипедистів Києва братиме участь у правозахисній програмі масштабного київського фестивалю DocudaysUA, який відбудеться 24-31 березня. Зокрема, ми візьмемо участь у “Живій бібліотеці” – інтерактивному проекті, який покликаний збільшити взаєморозуміння в суспільстві.

Якщо у звичайній бібліотеці обирають і читають книжки на цікаву тему, в «Живій бібліотеці» можна обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

biblio

Для чого потрібна “Жива бібліотека”?

Перша «Жива бібліотека» з’явилась 13 років тому в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.

«Книжками» є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти, а також люди, що живуть закритими групами (як, наприклад, біженці) або ж є прихильниками непопулярних ідей (приміром, вегани чи анархісти). Цього року очікується більше 30 “живих книжок”, частину з яких запросили вперше: “поліціянт/ка”, “велосипедист/ка”, “колишній політв’язень” та інші, а також вже очікувані феміністи/ки, трансгендери, біженці/ки, мусульмани/ки, люди з інвалідністю, іноземні студенти, геї, роми/ки, правозахисниці/ки, лесбійки та багато іншіх. Уперше в “Живій бібліотеці будуть велосипедисти, які користуються велосипедом як транспортом і можуть поділитися своїм досвідом з іншими. Нагадаємо, наразі кількість велопоїздок у Києві оцінюється в 0,2%, а для багатьох вибір велосипеда як виду транспорту залишається неприйнятним через безліч стереотипів.

«Живу бібліотеку» організовують і розшукують для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» можливість діалогу і через нього – розуміння, наскільки життя справжньої людини, яка представляє ту чи іншу групу в суспільстві, відрізняється від наших стереотипів і забобонів стосовно цієї групи.

Велосипедистка на дорозі. Підрахунок велосипедистів у Києві

Кого ми шукаємо?

Асоціація велосипедистів Києва знає, що велосипед може бути зручним видом транспорту в Україні протягом усього року. Але досі багато людей не сприймають велосипед як повноцінний транспорт, а велосипедистів як рівноправних учасників дорожнього руху. А велосипедисти на вулицях міста взимку часто викликають неоднозначну реакцію – від німого подиву та поблажливого скепсису до осуду та нерозуміння. Пропонуємо вам взяти участь у “Живій бібліотеці”, щоб знайти спільну мову та розвіяти стереотипи про міських велосипедистів.

Якщо ви готові стати “книжкою” під назвою “Велосипедист у великому місті” у Живій бібліотеці на фестивалі DocuDays, заповнюйте цю форму. “Жива бібліотека” працює вдень протягом усього фестивалю, але вам необоз’язково бути там весь час – кількох годин на день буде досить. Пізніше будуть відомі дати та графік роботи ЖБ. Давайте розкажемо іншим, що велосипед – це зовсім не страшно:)

інші цікаві матеріали

У січні 2019 року в чотирьох районах Києва з’явились 5 велопарковок біля станцій метрополітену. Це стало можливим завдяки проекту Громадського бюджету, який виграли члени Асоціації

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» спрощує формат взаємодії з усіма, хто хоче долучитись до організації. «Дякуємо всім членам АВК, які протягом 11 років підтримували та

Ми запитали у членів та волонтерів Асоціації велосипедистів Києва, чому вони приєднуються до нас і що їм це дає. У 2018 році наша велосипедна спільнота