Запрошуємо вас розповісти іншим свою історію, щоб розвіяти міфи та стереотипи про київських міських велосипедистів. Якщо ви користуєтеся велосипедом як транспортом у будь-яку пору року та в різноманітних справах (на роботу, навчання, у справах та для відпочинку), то вашої історії бракує іншим.

Асоціація велосипедистів Києва братиме участь у правозахисній програмі масштабного київського фестивалю DocudaysUA, який відбудеться 24-31 березня. Зокрема, ми візьмемо участь у “Живій бібліотеці” – інтерактивному проекті, який покликаний збільшити взаєморозуміння в суспільстві.

Якщо у звичайній бібліотеці обирають і читають книжки на цікаву тему, в «Живій бібліотеці» можна обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

biblio

Для чого потрібна “Жива бібліотека”?

Перша «Жива бібліотека» з’явилась 13 років тому в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.

«Книжками» є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти, а також люди, що живуть закритими групами (як, наприклад, біженці) або ж є прихильниками непопулярних ідей (приміром, вегани чи анархісти). Цього року очікується більше 30 “живих книжок”, частину з яких запросили вперше: “поліціянт/ка”, “велосипедист/ка”, “колишній політв’язень” та інші, а також вже очікувані феміністи/ки, трансгендери, біженці/ки, мусульмани/ки, люди з інвалідністю, іноземні студенти, геї, роми/ки, правозахисниці/ки, лесбійки та багато іншіх. Уперше в “Живій бібліотеці будуть велосипедисти, які користуються велосипедом як транспортом і можуть поділитися своїм досвідом з іншими. Нагадаємо, наразі кількість велопоїздок у Києві оцінюється в 0,2%, а для багатьох вибір велосипеда як виду транспорту залишається неприйнятним через безліч стереотипів.

«Живу бібліотеку» організовують і розшукують для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» можливість діалогу і через нього – розуміння, наскільки життя справжньої людини, яка представляє ту чи іншу групу в суспільстві, відрізняється від наших стереотипів і забобонів стосовно цієї групи.

Велосипедистка на дорозі. Підрахунок велосипедистів у Києві

Кого ми шукаємо?

Асоціація велосипедистів Києва знає, що велосипед може бути зручним видом транспорту в Україні протягом усього року. Але досі багато людей не сприймають велосипед як повноцінний транспорт, а велосипедистів як рівноправних учасників дорожнього руху. А велосипедисти на вулицях міста взимку часто викликають неоднозначну реакцію – від німого подиву та поблажливого скепсису до осуду та нерозуміння. Пропонуємо вам взяти участь у “Живій бібліотеці”, щоб знайти спільну мову та розвіяти стереотипи про міських велосипедистів.

Якщо ви готові стати “книжкою” під назвою “Велосипедист у великому місті” у Живій бібліотеці на фестивалі DocuDays, заповнюйте цю форму. “Жива бібліотека” працює вдень протягом усього фестивалю, але вам необоз’язково бути там весь час – кількох годин на день буде досить. Пізніше будуть відомі дати та графік роботи ЖБ. Давайте розкажемо іншим, що велосипед – це зовсім не страшно:)

інші цікаві матеріали

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» створила 10 промоційних відеороликів про безпеку руху і культуру їзди на велосипеді. Відео ілюструють важливі правила дорожнього руху для велосипедистів,

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях,

Асоціація велосипедистів Києва передала до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України коментарі до державних будівельних норм (ДБН) по метрополітену. АВК висловлює подяку за