Напередодні всесвітнього флешмобу “30 днів на велосипеді” Київ став свідком і учасником багатьох велоподій. Метою всіх цих подій було привернути увагу до прав і безпеки велосипедистів на дорозі.

Чи може велосипед бути повноцінним видом транспорту? Як київські велосипедисти захищають свої права і які переваги отримує місто від велосипедистів? Відповіді на ці питання дала низка акцій протягом вихідних.

17493040_1867022970251986_8076952661363688975_o

День Землі, 25 березня, почався з акції “Дорога для всіх”, під час якої велосипедисти та мотоциклісти об’єдналися, щоб нагадати водіям авто про Правила дорожнього руху. Відповідно до ПДР, люди на велосипедах і мотоциклах є повноправними учасниками дорожнього руху поруч із водями автомобілів.

“Від чого залежить безпека на дорозі? Є три фактори. По-перше, від того, наскільки велосипедисти уважні. По-друге, від того, наскільки до правил дорожнього руху уважні водії. Третій дуже важливий чинник — це стандарти дорожньої інфраструктури, які напряму впливають на смертність на дорогах і кількість ДТП”, – нагадала медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва Марина Блудша в інтерв’ю “Громадському радіо” перед початком акції “Дорога для всіх”.

Читайте: Більше третини автомобільних поїздок у Києві здійснюються на велосипедні відстані

doroga_dlya_vsih

“Акція “Дорога для всіх” – це свято весни від двоколесих учасників дорожнього руху чотириколесим. Для цього ми обрали 6 перехресть, на яких обрали точки безпеки для звертання до водіїв автівок у потоці”, – розповіла координаторка Асоціації велосипедистів Києва з допомоги постраждалим у вело-ДТП (ВелоХелп) Валерія Думанецька у своєму блозі на сайті АВК.

doroga_dlya_vsih doroga_dlya_vsih 17547019_743601205813071_3291792087535590756_o

Читайте: Вужчі автодороги – більше живих киян

“Нам потрібно дорогу поділити між усіма учасниками дорожнього руху рівноцінно. Щоб було комфортно і автомобілісту, і мотоциклісту, і велосипедисту. Для велосипедистів має бути велосипедна смуга”, – підкреслив координатор з національної роботи АВК Вадим Денисенко в коментарі 24 каналу.

День продовжився велонавчаннями з безпеки руху, які Велошкола Асоціації велосипедистів Києва провела спеціально на фестивалі документального кіно про права людей DocudaysUA. Велонавчання зібрали аншлаг у сквері Шота Руставелі біля Будинку кіно на вул.Саксаганського. Після теоретичної частини про Правила дорожнього руху, велотренери АВК провели навчальну поїздку по центральних вулицях Києва, щоб закріпити навички безпечної їзди. Велошкола з безпеки руху проходитиме в Києві двічі на місяць у різних районах, починаючи з 23 квітня.

veloshkola_docudays

Фото: Асоціація велосипедистів Києва

У суботу після обіду центр Києва заповнили велосипедисти, бо о 14:00 почалась Критична Маса. Вперше флешмоб “Критична маса” відбувся у США 25 років тому. Відтоді щороку такі велопробіги проводяться по всьому світу. 25 березня в Києві кілька сотень велосипедистів зробили кілька кіл по центру міста, пересуваючись у крайній правій смузі дороги.

Critical_Mass_march_25_2017 Critical_Mass_march_25_2017

Після Критичної Маси на правозахисному кінофестивалі DocudaysUA відбулась зустріч #КрутиПедаліКиїв: чи мають велосипедисти право на місто? Темою зустрічі була безпека велосипедистів, захист їхніх прав і переваги, які дає містам використання велотранспорту.

“Велосипедисти є тими, хто здатні змінити наше місто. Кожен обирає сам, заради чого крутити педалі: заради екологічної, економічної вигоди чи власного здоров’я. Для мене бути велосипедисткою – це можливість любити місто, в якому живеш”, – розповіла Анастасія Макаренко, директорка Асоціації велосипедистів Києва.

Стрім з події

17424853_1485643488141935_793610477335267630_n kruty_pedali_kyiv_AVK

День Землі закінчився масовим нічним велокруїзом від Night Ride Kyiv.

У неділю, 26 березня, Асоціація велосипедистів Києва взяла участь у дискусії “Місто для всіх. Як Києву стати інклюзивним містом”, яку організували Mistosite та CEDOS на фестивалі DocudaysUA. Говорили про те, чому швидкі та сильні велосипедисти є маломобільними, чого підземні переходи – це зло, і що заважає комунальній корпорації “Київавтодор” почати ремонтувати дороги так, щоб ними могли повноцінно користуватися всі учасники дорожнього руху.

misto_dlya_lyudei
misto_dlya_liudei_docudays

Фото: Олена Ангелова

На вихідних почала роботу Жива Бібліотека – інтерактивний проект, який став уже традиційною частиною DocudaysUA і має на меті збільшити взаєморозуміння в суспільстві. Якщо у звичайній бібліотеці обирають і читають книжки на цікаву тему, в «Живій бібліотеці» можна обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

zhyva_biblioteka

Цього року серед книжок Живої Бібліотеки вперше є велосипедисти та велосипедистки, які їздять протягом усього року. Поспілкуватися з ними можна з 14:00 до 19:00 в Будинку кіно (вул.Саксаганського, 6) до 30 березня.

Нагадаємо, що 1 квітня починається всесвітній флешмоб «30 днів на велосипеді / 30 days of biking». Щоби приєднатися, достатньо дати собі обіцянку їздити на велосипеді кожен день протягом квітня (на будь-яку відстань, з будь-якою метою, будь-куди) і ділитися своїми враженнями в соцмережах.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація