Увечері 9 березня велоспільноту Києва шокувала новина про смерть велосипедиста, який помер під час ДТП на пішохідному переході на вул. Заболотного в Голосіївському районі.

В інтернеті новина розійшлася завдяки dtp.kiev.ua, які заявили про те, що велосипедист переїжджав пішохідний перехід. Однак джерела Асоціації велосипедистів Києва в Національній поліції України повідомили, що велосипедист у момент наїзду переводив велосипед по зебрі, спішившись. Зі слів очевидців, загиблому було 49 років, він проживав у селі Кременище за вісім кілометрів від місця аварії.

zabolotnogo

Наявність на даному переході світлофорного регулювання чи інженерних засобів заспокоєння руху подарувала би людині життя. Транспорт у місті не має права рухатися зі швидкістю, при якій водій не встигає зреагувати на небезпечну дорожню ситуацію. Швидкість на дорозі до 50 км/год є більш сумісною з життям при ДТП“, – заявили в Асоціації велосипедистів Києва.

Нагадаємо, в Україні триває інфокампанія “За безпечні дороги“, метою якої є, зокрема, посилення відповідальності водіїв за перевищення швидкості, зменшення нештрафованого перевищення +20 км/год.

Безпека руху велосипедистів

Асоціація велосипедистів Києва протягом кількох років проводить велонавчання з безпеки руху, щоб підвищити культуру поведінки на дорозі серед велосипедистів: “Будь-який транспорт вписує нас у систему прав і обов’язків. Велосипедисти мають право на дорогу та безпечну інфраструктуру, але є повноцінними учасниками дорожнього руху. Тому вони мають обов’язки – виконання Правил дорожнього руху. Одне без іншого неможливе”.

17202676_1465969796775971_8127234564525977247_n (1)

Велошкола в 2017 році стартує наприкінці квітня, але відвідати велонавчання можна буде 25 березня у рамках програми фестивалю кіно про права людини DocuDaysUA.

Для допомоги постраждалим у вело-ДТП ми створили ініціативну групу “ВелоХелп”, набір у яку завжди відкритий.  Щоб запобігти вело-ДТП, ми проводимо зустрічі для виховання культури велосипедистів, зокрема вчимо надавати першу медичну допомогу та розуміти юридичні аспекти при аваріях.

Читайте також: Про різницю між велосипедистами і хрустами

veloshkola

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • Льошко Нікіфоров

    як прикро:( після появи світлофору Кільцева/Трублаїні ця зебра лишилася однією з найнебезпечніших у Києві. Причому там досить теж простого світлофору з кнопкою.

інші цікаві матеріали

Громадська організація Асоціація велосипедистів Києва створила платформу юридичної допомоги для допомоги постраждалим у вело-ДТП. Про це розповіли на прес-конференції в ІА «Київ Інформатор». Платформа юридичної

Перед входом до Київської міської державної адміністрації відбувся лежачий протест київської велоспільноти через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді. Організаторами лежачого протесту

Українська велосипедна мережа зробила пропозиції до Плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України 2030. Пропозиції передано в Міністерство інфраструктури України. До