Поки триває  другого розділу велоконцепції Києва – Плану дій з реалізації Концепції, є можливість роздивитися детальніше Проект мапи велошляхів Києва.

Проект мапи велошляхів Києва містить пропозиції розвитку мережі велосипедних шляхів міста Києва – магістральні, другорядні та рекреаційні велошляхи. Мапа веломережі розроблялася з залученням членів і волонтерів Асоціації велосипедистів Києва і є результатом кількарічної роботи, багатьох громадських обговорень та воркшопів.

Щоб роздивитися проект мапи веломережі ближче, натисніть зображення.

Map_VeloСonсept_2017_150х110_sss

Нагадаємо, Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації розпочав оприлюднювати для громадського обговорення “Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури міста Києва”, розробленого на замовлення департаменту.

Цілі АВК 2020 – це 2, 200, 0.

 

Цілі організації на 2017-2020 роки:

  • 2% всіх поїздок Києвом – велосипедні
  • 200 км зручних та якісних велошляхів
  • 0 загиблих та тяжкотравмованих велосипедистів у Києві

2% поїздок містом – це, щонайменше, 55 000 велосипедистів на вулицях Києва щодня. Зараз цей показник сягає не більше 7 000 осіб в погожий день.

Звідки беруться ці відсотки? Розподіл користування різними видами транспорту (modal split) вираховується у транспортній моделі міста, яку Київ розробив у 2015 році. З кожним оновленням транспортної моделі ми знатимемо поточний відсоток користування велотранспортом.

200 км велошляхів – це, щонайменше, 200 кілометрів якісних велошляхів (велодоріжок, велосмуг тощо) у столиці, проектування та будівництво яких адвокатує і контролює Асоціація велосипедистів Києва. На сьогодні в Києві якісним можна назвати лише один веломаршрут “Троєщина – Центр” (довжина 16 км).

0 загиблих та тяжко травмованих велосипедистів – показник, на який ми можемо впливати лише опосередковано. Асоціація велосипедистів Києва  адвокатує зміни в національному законодавстві про безпеку дорожнього руху (правила дорожнього руху, будівельні норми, стандарти будівництва велошляхів), які впливатимуть на зниження аварійності в місті. АВК також співпрацює з “Мотохелпом”, координує допомогу велосипедистам, які потрапили в ДТП, проводить велонавчання з безпеки руху.

З напрямками роботи Асоціації велосипедистів Києва ви можете ознайомитися детальніше в розділі Мета.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Користувачів велосипеда в Києві поменшало на третину. При цьому вперше за два роки пропорція велосипедистів, що рухаються по дорозі і по тротуару, стала 50/50. Це

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

У 2018 році U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») створила платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Платформа юридичної допомоги зв’язує між собою юристів і людей, які