Валерія Думанецька, координаторка ВелоХелп

У вас коли-небудь вимагали посмішки чужі вам люди? Просто на вулиці серед дня? А чи було в вас, що посеред дороги вам бажають вдалого дня, коли ви за кермом велосипеда/мотоцикла/автівки і зупинились на світлофорі?

Відповідь більш ніж очевидна – ні!

Хто любить ламати стереотипи та виходити за рамки і плисти не за течією? В кожного своє уявлення особистості, котра ламає стереотипи, та те що виділяється, воно й краще запам’ятовується і привертає увагу.

c47ce4746f60b6fcae9b27f64d2ac848

 

Саме такою планувалась Акція “Дорога для всіх – Share the road”, яку обговорили, спланували, організували та провели чудові команди з яскравими особистостями:

МотоХелп – команда, яка, якщо неформально, завжди напоготові допомогти двоколесим у всіх питаннях, які виникають у ДТП; команда, яка базується на підтримці і зі сторони вбачається як справжня мотосім’я, де ти необов’язково на мотоциклі, але в твоєму ДНК ричить двигун двоколесого звіра.

ВелоХелп – зовсім мала та тендітна ініціативна група волонтерів АВК, які тільки-но починають свій шлях допомоги велосипедистам, нашим друзям по захопленню, баченню та стилю життя. Саме на вірі Асоціації велосипедистів Києва та підтримці МотоХелпа зростає маленька ВелоХелп.

Велодень – це головне свято велосипедистів країни, на якому тисячі людей проїжджають центральними вулицями міст, щоб привернути увагу до здорового й активного способу життя, безпеки та порозуміння з водіями на дорогах, необхідність створення цивілізованих та безпечних умов для велосипедистів за європейськими стандартами.

doroga

Акція “Дорога для всіх” – це свято весни від двоколесих учасників дорожнього руху чотириколесим. Для цього ми обрали 6 перехресть, на яких обрали точки безпеки для звертання до водіїв автівок у потоці.

Були активні та пасивні звертання. Активні виходили буквально на проїжджу частину, коли для потоку на дорозі запалювався червоний, і з плакатами “Вдалого дня” та “Гарної дороги” роздавали листівки з роз’ясненням нашого звертання з однієї сторони та корисною дрібничкою у вигляді поля для запису номера, за яким можна звернутись до власника авто у разі, якщо автівка заважає з іншої сторони.

Пасивні звертання тримали на плакатах активісти на тротуарі  з гаслом Акції – “Дорога для всіх”.

17493040_1867022970251986_8076952661363688975_o

Із власних спостережень учасника саме активного звертання (тримала другу частину фрази “Вдалого дня”), водії переважно серйозні, і це очевидно, бо ж контролюють ситуацію на дорозі на всі 360 градусів, частково водії схвильовані чимось своїм або активно ведуть розмову з пасажиром в автівці. Всі вони різні, рухаються з одного місця в інше, мають питання, турботи, завдання… Та безцінною є їх реакція на невимогливе, просте побажання “Вдалого дня”!

PSX_20170325_211807_wm

Ми з колегою по фразі зі словом “Вдалого” не повірили, коли дійшли висновку, що більшість, значна більшість позитивно відреагували посмішкою та Thumb Up і це неймовірно надихає! Адже ми виходили на дорогу з щирою посмішкою і нічого не впарювали, нічого не вимагали, окрім посмішки та гарного настрою.

17547019_743601205813071_3291792087535590756_o

Такий формат акції без вимог демонструє взаємоповагу серед двоколесих та закликає лишень бути толерантним на дорозі до кожного з учасників руху, адже життя в кожного одне і забрати його – це лише мить, а подарувати посмішку – це безкоштовно та взаємовигідно =)

Друзі, бережіть та поважайте себе та інших людей.. і на дорозі також.

4AYnkj1Q29w

Валерія Думанецька, координаторка Асоціації велосипедистів Києва з допомоги постраждалим у вело-ДТП

Слідкуйте за діяльністю та підключайтесь до ініціативної групи ВелоХелп у FB.

Читайте також: Про різницю між велосипедистами і хрустами

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Трагічна ДТП з велосипедистом на Заболотного стала шоком для велоспільноти Києва, якій погода подарувала можливість відкрити сезон рівно з початком весни, і приводом для чергової

Абсолютно всех, кто крутит педали, мы называем велосипедистами. Но считают ли они себя таковыми? И кто такой этот велосипедист, если не профессия и не призвание?

Ірина Бондаренко, координаторка з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Німці опублікували статистику смертей та травм на дорогах у інфографіці, і показали, які заходи були впроваджені