Асоціація велосипедистів Києва провела перші зимові велонавчання.

Майстер з зимової їзди велосипедом провели координатор Велошколи АВК з безпеки руху Дмитро Макагон і велотренер Роман Миргородський на Контрактовій площі в неділю, 29 січня.

velonavchannya_AVK_winter

“Зазвичай ми проводимо безкоштовні велонавчання з безпеки руху навесні та влітку, але вирішили зробити це взимку, бо є потреба навчити людей, як саме навчитися пересуватися на велосипеді взимку. Київ не дуже пристосований для цього, хоча в європейських містах навіть з суворішим кліматом люди продовжують їздити на велосипеді”, – пояснив координатор Велошколи Дмитро Макагон.

Велонавчання відвідали понад 15 учасників. Для тих, хто не потрапив на наш майстер-клас, основні питання і відповіді щодо зимової їзди можна знайти в інтерв’ю велотренера АВК Романа Миргородського Gazeta.ua.

Де не можна їздити взимку на велосипеді?
– Взимку не можна наїжджати на льодяну кромку, бруківку, плитку, мармур і розділові смуги. Велосипед тоді просто вилітає з-під велосипедиста, як вибита табуретка. По розчищеній дорозі їхати можна.

Як треба їхати на велосипеді на дорозі?

– Шлях гальмування приблизно вдвічі більший взимку, тому потрібно витримувати дистанцію за автомобілем. Бажано триматись подалі від великого транспорту, бо вони закривають велику частину дороги і у велосипедиста гірший огляд.

winter_bike

На велосипеді взагалі варто зважуватись на прогулянку взимку чи краще почекати до сприятливих умов?

– Потрібно просто бути впевненим у велосипеді і в собі. Велосипед повинен працювати безвідмовно і всі його механізми справні. Щоб протектор був із максимальним зчепленням. Якщо у вас лисі шини, то можна трохи знизити тиск, щоб зчеплення з дорогою було кращим. А бути впевненим у собі – це означає вміти показувати правило повороту на дорозі, тобто вміти їздити з однією рукою на велосипеді.

Чи можна їздити взимку можна на літній ґумі?

– Можна, але літня ґума взимку дубіє. На ній важче їздити на льоду. Зимова ґума м’якша, не дубіє і має кращі характеристики. До того ж вона шипована і на ній не страшно їздити в ожеледицю. Також зимою важлива ширина колеса. Чим воно ширше, тим безпечніше.

Як краще вдягатись для велопрогулянки?

– Бажано вдягати більш спортивний одяг. Обов’язково термобілизну і ветровку, щоб не продувало.

Важливо тримати у теплі коліна. Якщо замерзнуть коліна, там замерзне спеціальна змазка, а це ризик травм. Зараз модні бафи, але я не рекомендую закривати обличчя – там збирається конденсат і їздити з мокрою тряпкою на обличчі не комфортно. Тому краще залишати собі ніс і рот відкритими. Також потрібні окуляри, інакше сльозяться очі чи туди щось потрапить. Ще не варто забувати, що на дорозі треба бути помітним – вдягати яскраві жилети, куртки, блималки тощо.

veloshkola_zyma_AVK

Як підготувати велосипед до зими?

– Бажано поставити протектор – зимову ґуму з шипами – і повісити крила, щоб сніг і багнюка не замастила одяг та взуття.

Як правильно гальмувати взимку?

– Гальма бажано прогріти – гальмувати ривками. Тоді воно ефективніше. Тим самим ви очистите вологу з гальм.

Гальмувати починаємо заднім колесом. Якщо велосипед залишається у вертикальному положенні, тоді лише можна підключати гальмо переднього колеса. Якщо кермо повернуте, то переднім гальмом взагалі не користуємось, інакше – падіння.

Як їздити на поворотах?

– Потрібно тримати велосипед максимально рівно і не завалювати.

Що потрібно робити, коли на дорозі виникає якась перешкода: лежачий поліцейський, бордюр, ями тощо?

– Потрібно перерозподіляти вагу на велосипеді. Коли переднє колесо заїжджає на перешкоду – краще сидіти, щоб розвантажити його, а вагу перемістити на заднє. Коли заднє наїжджає на перешкоду – навпаки, краще привстати, щоб дати більшу вагу на переднє колесо.

winter_bike_to_work_kyiv_2016

Нагадаємо, 10 лютого в Києві на Майдані Незалежності відзначатимуть Всесвітній зимовий День “Велосипедом на роботу”.

9 порад, як не впасти з велосипеда взимку

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний