Активісти громадських організацій у містах на сході України просувають безпечну мобільність у своїх містах, намагаючись зробити публічні простори комфортнішими для пересування. Асоціація велосипедистів Києва допомагає їм у рамках проекту USAID “Популяризація сталого та безпечного транспорту”.

Кривий Ріг – Переходь вільно – ГО “Захід”, “Велокривбас”

Метою адвокаційної кампанії є домогтися заниження бордюрних каменів на пішоходних переходах пілотного відрізку “95й квартал-Автовокзал” та облаштування їх пандусами відповідно до чинного законодавства та ДБН.

ЗМІ про кампанію:

Первый Криворожский – «Наши дороги опасны для жизни»

Первый Криворожский – В Кривом Роге люди с особыми потребностями вынуждены быть “покорителями бордюрных вершин”

Дніпро – Реконструкція Вокзальної площі – ГО DniproSmartCity

Активісти оприлюднили візуальну концепцію проекту реконструкції Вокзальної площі в 3D.

Харків – Тролейбус на Сумську – ГО “Міські реформи”

Активісти громадської організації «Міські реформи» провели на вулицях Харкова акцію «Тролейбус на Сумську!» 7, 8 та 9 жовтня. Вони продемонстрували дослідження та обґрунтування необхідності введення нового тролейбусного маршруту, а також проектні рішення, розроблені та запропоновані проектною групою ГО «Міських реформ». У рамках акції розігрували футболки та сумки з фірмовими логотипами інформаційної кампанії. Фотозвіт акції дивіться тут.

Харків – Метро на дотик – ГО “Право вибору”
Активісти кампанії зробили моніторинг двох маршрутів Харківського метрополітену, щоб перевірити, наскільки метро в Харкові безпечне і доступне для незрячих і слабозорих. Результати моніторингу показали, що кампанія “Метро на дотик” актуальна і життєво необхідна.

Харків – Велодоріжка Проспектом Науки – ГО “Харківський велосипедний союз”

Після чергового Велодня та осінньої акції “Велосипедом на роботу” Харків готується до велопараду у ретростилі — Tweed Ride 2016. 16 жовтня Харковом проїдуться стильні велосипедисти, девіз заходу: “Леді та джентльмени катають за велодоріжку!” Серед учасників будуть не лише дорослі жителі Харкова, адже партнером велопараду Tweed Ride 2016 є місцева дитяча велогонка “ЖУК”. Учасників Tweed Ride 2016 чекає легка велопрогулянка містом, кава та джаз на фініші, а також велоекскурсія «Столичний Харків».

ЗМІ: Тим часом харківська влада анонсувала прийняття Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в місті. Про це 11 жовтня на засіданні постійної комісії Харківської міськради повідомила заступник міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяна Овінникова. Якщо концепцію затвердять, то потім профільний департамент розробить відповідну програму, і буде передбачене фінансування для реалізації велосипедної дорожньої мережі по всій території Харкова.

Харків – Пішохідна вулиця – ГО “Товариство учасників руху”

У Харкові на вулиці Університетській готують 23 жовтня День однієї вулиці, який організовують уже вчетверте. Нагадаємо, активісти лобіюють створення в історичному центрі Харкова пішохідної туристичної зони, вільної від транспорту та парковок.

Проект “Велоперемога” (Запоріжжя) – ГО “Урбан-рух Запоріжжя велосипедне

20 жовтня у Запоріжжі пройде традиційна акція — осінній “День Велосипедом на работу”, тепер — із вимогою веломаршруту на пр. Соборному, який лобіюють активісти кампанії “Велоперемога”.

Також у Запоріжжі тривають кампанії Зупинки для людей (ГО “Свідоме місто”) і Я люблю трамвай (ГО “Мережа ініціативної молоді”), а в Добропіллі Донецької області проект “Дорога”. У Добропіллі через поганий стан об’їзної дороги вантажівки прямують до центру Добропілля, руйнуючи покриття дороги, створюючи затори та аварійні ситуації, погіршуючи екологічний стан міста. Активісти ГО “Східний вітер” та Добропільського центру молоді “Добро” наразі реалізовують кампанію на підтримку ремонту шляху. У Кривому Розі продовжується кампанія Транспорт для всіх, яку реалізовує ГО Ukrainian Bike Family, у Павлограді — кампанія “Нульова смертність на Дніпровській”. Попередні новини адвокаційних кампаній у містах можна дізнатися тут. Стежити за новинами в різних містах можна на сторінці проекту “Міста для людей” в Facebook.

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» стартував у січні 2016 року як серія навчальних воркшопів і продовжився влітку запуском адвокаційних кампаній. Учасниками проекту є представники багатьох громадських організацій з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограду (Дніпропетровська область), Запоріжжя, Харкова та Добропілля (Донецька область).

Органіційну та інформаційну підтримку об’єднанню надають Асоціація велосипедистів Києва і PR-аґенція Bagels & Letters.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

  • http://jurinform.com.ua Юринформ

    Класна стаття нічого добавити!

інші цікаві матеріали

Ми розкажемо про 5 проектів Громадського бюджету, які можуть зробити пересування в місті зручнішим і безпечнішим для людей. Їх подали члени, друзі та волонтери U-Cycle (ГО

Проект “ВелоСхід”, який за підтримки USAID стартував на Сході України у червні цього року, вже добігає кінця. За чотири місяці проектна команда Асоціації велосипедистів Києва

День міста для мешканців та гостей Краматорська видався незвичайним – зустрічали вони його велопарадом #KramatorskBikeRide, що пройшов у рамках конференції “Східний Велофорум” та об’єднав людей