З 16 до 22 вересня у тисячах європейських міст відбулися акції, які показали переваги від розвитку велосипедної та пішохідної інфраструктури, громадського транспорту і привернули увагу до потреби зменшувати використання індивідуального автотранспорту. Українські міста не стояли осторонь, а взяли активну участь в Європейському тижні мобільності.

Асоціація велосипедистів Києва вже вшосте долучилася до святкування в Україні Європейського тижня мобільності та організувала «Дні без авто» — велоекскурсію Подолом, велолокацію на Дні ПАРКУвання на Бесарабці, осінній день «Велосипедом на роботу», який пройшов цього разу у Всесвітній День без авто. 22 вересня на Майдані Незалежності АВК нагородила переможців конкурсу для київських роботодавців «Велопрацедавець-2016». «Дні без авто» пройшли в рамках Європейського тижня мобільності, слоган якого в цьому році «Розумна і стала мобільність — інвестиція в Європу».

Сьогодні, 22 вересня, Київ відзначив Всесвітній День без авто акцією “Велосипедом на роботу”, яку організувала Асоціація велосипедистів Києва.

Фото: Олексій Макульський

«Дні без авто» разом з Асоціацією велосипедистів Києва

Прес-сніданок для ЗМІ про старт ЄТМ – 16 вересня, 08:30-09:00, Контрактова площа

Прес-сніданок дав медіастарт подіям Європейського тижня мобільності в Києві. Під час прес-сніданку відбулося підписання Хартії Європейського тижня мобільності, якою Київ офіційно підтвердив свою участь та наміри розвивати сучасну систему сталої міської мобільності. За розпорядженням Київської міської державної адміністрації Бессарабський проїзд став пішохідною зоною у вигляді експерименту.

старт Європейського тижня мобільності в Києві 2016

Фото: Вікторія Сапата (прес-служба КМДА)

“Розвиток велоінфраструктури вигідний місту і його жителям з кількох причин. Створення умов для велосипеда як транспорта дає альтернативу швидкого та економного пересування з точки А в точку Б, ефективно доповнює громадський транспорт та звільняє місто від заторів і смогу. Саме тому так важливо, щоб Київрада наступного року затвердила велоконцепцію міста, яка наразі розробляється на замовлення КМДА”, – заявила радниця міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова.

велоекскурсія «Небачений Поділ» – 16 вересня 2016 року, 19:00 – Київ, Поділ

Велоекскурсія подарувала киянам знайомство з Подолом і дала змогу побачити історичний район Києва з іншого ракурсу.

велоекскурсія "Небачений Поділ"

Фото: Віталій Левищенко

зустріч #КрутиПедаліКиїв: Про міф велосипедного Берліна – 16 вересня, 19:00-20:00 – Velocity BAR

На зустрічі #КрутиПедаліКиїв 16 вересня німецькі велоактивісти розповіли київським про проблеми велосипедного Берліна, які дуже знайомі і менш велосипедним містам, наприклад, Києву: брак велоінфраструктури, агресивні водії на дорогах, припарковані автомобілі на велодоріжках. Німецький велоактивіст Міхаель Шульте поділився з київськими велоактивістами історією громадської ініціативи за велореферендум щодо нового закону, який поліпшить умови для розвитку велотранспорту в столиці Німеччини.

На зустрічі #КрутиПедаліКиїв 16 вересня у Velocity BAR німецькі велоактивісти розповіли київським про ініціативу за велореферендум у Берліні

Фото: Peter Koller

День ПАРКУвання в Києві – 17 вересня 2016 року, 10:00-20:00 – Київ, Бесcарабський проїзд

У рамках акції Асоціація велосипедистів Києва облаштувала на Бессарбці яскраву лаунж-зону зі своєю фестивальною велоточкою, провела Велошколу з безпеки руху АВК та майстер-клас з обслуговування велосипеда. Усі відвідувачі велолокації мали можливість скористатися послугами безплатного велопрокату та покрутити педалі на справжньому велогенераторі від КІНО ПРОСТО НЕБА. “Київ може бути інакшим, не має жодних сумнівів! Лишається лиш побажати нашому місту мудрих та небайдужих чиновників, соціально відповідальних підприємців та проактивних мешканців, бо ж Київ на це по-справжньому заслуговує!”, — вважає координаторка локації АВК на Дні ПАРКУвання Анастасія Макаренко.

Читайте також: 5 ідей тактичного урбанізму. газета “День”

Parkind_Da_2016
День ПАРКУвання на Бессарабці

Фото: Дарина Пирогова

«Велосипедом на роботу» (День без авто) – 22 вересня 2016, 8:00-10:00 – Майдан Незалежності
У цей день на Майдані Незалежності зустрілися жителі Києва, які приїхали велосипедом на сніданок, щоб потім роз’їхатися на роботу чи навчання. На Майдані відбулася церемонія нагородження конкурсу “Велопрацедавець-2016”, яким Асоціація велосипедистів Києва заохочує роботодавців облаштовувати зручності для того, щоб співробітники мали змогу приїжджати велосипедом на роботу. Перемогу в конкурсі за найкомфортніші умови для співробітників отримала EVO.company. “Велозручності в офісі — це інвестиція в розвиток бізнесу, бо вигоди велопрацедавців набагато більші за витрати. У дружніх до велосипедистів компаніях співробітники здоровіші, продуктивніші та пунктуальніші. Крім того, велосипед — зручний і недорогий спосіб створення позитивного іміджу компанії та запорука лояльності співробітників”, — вважають в Асоціації велосипедистів Києва.

День без авто: У Києві пройшла акція “Велосипедом на роботу”

Фото: Олексій Макульський

“Дні без авто” під час Європейського тижня мобільності в Києві завершились 22 вересня зустріччю в рамках проекту #КрутиПедаліКиїв, який започаткувала Асоціація велосипедистів восени цього року. Темою лекції київського велоактивіста Миколи Вогника була “Історія велосипеда: 199 років на двох колесах”. Наступного року велосипеду виповниться 200 років, тож історія цього виду транспорту давня та повна на цікаві повороти сюжету, які мали змогу дізнатися всі, хто прийшов на лекцію.

Партнерами Асоціації велосипедистів Києва в організації “Днів без авто” стали веломагазини Veliki.ua, BikeMaster, “Помаранчевий ровер” і міський велопрокат NextBike. Подія пройшла за підтримки Європейського Союзу в рамках реалізації проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”.

Car-free days_EMW_2016

Дизайн “Днів без авто” разом з АВК: Романа Рубан

Вебінар з АВК: Вело(р)еволюція України

Під час Європейського тижня мобільності 20 вересня Асоціація велосипедистів Києва взяла участь у міжнародному вебінарі “Вело(р)еволюції: досвід України та Бразилії”, організованому CAPSUT (Capacity Building for Sustainable Urban Transport). Координаторка роботи АВК по Києву, радниця міського голови Києва з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова розповіла про те, як розвивалися взаємини АВК та Києва протягом часу і як це матеріалізувалося в плануванні велоінфраструктури. Під час вебінару йшлося про важливу роль неурядових організацій в Україні на рівні міста та країни, зокрема способи просування принципів проектування велоінфраструктури.

Європейський тиждень мобільності в Києві та інших містах України

Організаторами ЄТМ у Києві цього року виступили громадські організації та активісти (Асоціація велосипедистів Києва, Екоцентр, Рада з урбаністики Києва та інші) за підтримки місцевої влади.

В рамках тижня мобільності Екоцентр провів у Києві громадську кампанію «Звільни смугу!». У столиці України існує вже 14 вулиць зі смугами руху для громадського транспорту. Але через брак культури водіїв та неналежний контроль з боку поліції правила руху на дорозі систематично порушуються, що призводить до ще більших заторів на дорогах. Активісти влаштували громадські «рейди» смугами громадського транспорту в Києві, а 21 вересня пікетували будівлю Київради на Хрещатику з вимогою забезпечити вільні смуги.

Громадська організація “Світ освіт” доносила ідеї Європейського тижня мобільності до українських школярів, ініціювавши тематичні акції разом з дітьми.

В рамках "Європейського тижня мобільності" учні 7-5 класів Чернівецької гімназії №2 реалізували міні-проект "Дорога до школи" і "День без автомобіля".

У рамках ЄТМ учні 7-5 класів Чернівецької гімназії №2 реалізували міні-проект “Дорога до школи”. Фото: Тетяна Спориніна

Повну програму заходів під час Європейського тижня мобільності в Києві можна дізнатися на сайті www.mobilityweek.org.ua.

EUROPEAN MOBILITY WEEK 2016

У Європейському тижні мобільності взяв участь не лише Київ, адже для участі в ЄТМ офіційно зареєструвалися 18 українських міст і сіл (Великий Березний, Водиця, Вінниця, Івано-Франківськ, Калуш, Київ, Косівська Поляна, Миргород, Мукачеве, Павлоград, Перечин, Полтава, Рахів, Тернопіль, Сокирниця, Ужгород, Харків, Чернівці тощо). Масштабно відзначили ЄТМ у Харкові, хоча місто приєдналося до події лише вдруге. У місті відбулась низка подій: ярмарок міських проектів “Кульбаба”, де були представлені зокрема адвокаційні кампанії місцевих громадських ініціатив за безпечний і сталий транспорт, акція «У метро з закритими очима», осінній Велодень, акція “Велосипедом на роботу”, а також перший у місті парклет — міні-сад і відпочинковий майданчик, що продовжив тротуар на проїжджій частині, займаючи паркувальні місця для пішоходів.

В Одесі Європейський тиждень мобільності цього року офіційно не проводився, але на вихідних 17-18 вересня у місті перекрили провулок Жукова. Зазвичай запаркований провулок перетворився на комфортний пішохідний простір. “За один день через вулицю пройшло близько 6 500 осіб за вісім годин. Це проти 35 автомобілів на цій вулиці. У автомобіля, який стояв на вулиці практично рік, раптом знайшовся господар, після того як він став арт-інсталяцією. Багато городян просили продовжити експеримент ще на тиждень і з хвилюванням запитували “А що ж далі?”. Прибуток практично всієї комерції збільшився на третину і це тільки один день”, — поділився враженнями один з організаторів події Костянтин Ємельянов з Urban Inst.

В Одесі перекрили провулок Жукова на День ПАРКУвання.

Фото: Костянтин Ємельянов

Цікаво та різноманітно відзначили Європейський тиждень мобільності в Івано-Франківську, Полтаві, Тернополі та Ужгороді та інших містах України.

Темою Європейського тижня мобільності в 2016 році, який відзначають у понад 5 тис. міст Європи, є “Розумна і стала мобільність – інвестиція в Європу“. Зниження витрат на будівництво та утримання транспортної інфраструктури, зменшення витрат на охорону здоров’я та довкілля, позитивний вплив на сектор туризму та велобізнесу, збільшення роздрібної торгівлі та здорожчання нерухомості в привабливих районах – такі переваги дає розвиток велотранспорту вже сьогодні в Берліні та Кракові, Дубліні та Барселоні, в Парижі та Нью-Йорку. Крім того, зменшення використання автотранспорту в місті сприяє поліпшенню якості повітря і стимулює нашу фізичну активність, що може заощадити гроші в галузі охорони здоров’я.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Ми розкажемо про 5 проектів Громадського бюджету, які можуть зробити пересування в місті зручнішим і безпечнішим для людей. Їх подали члени, друзі та волонтери U-Cycle (ГО

Проект “ВелоСхід”, який за підтримки USAID стартував на Сході України у червні цього року, вже добігає кінця. За чотири місяці проектна команда Асоціації велосипедистів Києва

Міністерство інфраструктури України чекає на пропозиції та коментарі про затвердження плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії до 2030 року. З проектом