КП «Київський центр розвитку міського середовища» до кінця року розробить велосипедну концепцію Києва.

Комунальне підприємство «Київський центр розвитку міського середовища» розроблятиме Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури м. Києва. КП залучає до розробки експертів з ГО «Урбан куратори» та консультуватиметься з Асоціацією велосипедистів Києва. Завершення роботи над Концепцією заплановане на кінець 2016 року.

Документ має стати гідом зі створення велосипедної інфраструктури у Києві та, в подальшому, інших містах України. Концепція міститиме огляд іноземного досвіду і запропонує варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Також буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва.

безпека дорожнього руху для велосипедистів
Метою розробки такого документу є створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:
• розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів;
• надання рекомендацій щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком;
• розробка рекомендацій по інтеграції вело з громадським транспортом;
• рекомендації зі створення умов для паркування велосипедів;
• визначення механізмів фінансування побудови мережі;
• внесення пропозицій по зміні будівельних норм та правил дорожнього руху,
• пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків та спеціальних світлофорних об’єктів.
• рекомендації з промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів та водіїв і велосипедистів один до одного.

До розробки концепції будуть максимально залучені реальні київські користувачі велотранспорту. Виходячи з їх користувацького досвіду, буде прокладатися трасування веломаршрутів у межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи з київських велосипедистів.

«Концепція – це не лише довідник з усією можливою інформацією про велосипеди у Києві, це свого роду зобов’язання, яке бере на себе місто по запровадженню нового типу транспорту, покращенню екологічної ситуації та покращенню ситуації зі здоров’ям містян», – коментує початок розробки документу директор «Київського центру розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

До співпраці (обговорень чи експертної групи) запрошуються всі охочі, в першу чергу фахівці та активні користувачі велотранспорту. Тож телефонуйте 044 221-60-70, залишайте свої контакти та фах, у якому ви можете бути корисним.

Нагадаємо, що минулого вересня у Києві було відкрито веломаршрут, що зв’язує Троєщину з Європейською площею. У листопаді 2014 року мер Києва Віталій Кличко призначив координаторку Асоціації велосипедистів по Києву Ксенію Семенову своєю радницею з питань розвитку велосипедної інфраструктури.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

У вихідний день на вулицях Києва стало на 15% більше велосипедистів за рік. Такі результати підрахунку велосипедистів навесні 2019 року, який провела U-Cycle (ГО «Асоціація

Жителі та гості Києва вперше взяли участь у Cycle Tour&Party — велоекскурсії Подолом і вечірці в затишному дворику. Cycle Tour&Party організували U-Cycle (громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва»)

U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») спільно з фармацевтичною корпорацією «Артеріум» оновили Маршрути здоров’я в 5 парках Києва. Маршрути здоров’я — це рекреаційні велосипедні маршрути завдовжки