КП «Київський центр розвитку міського середовища» до кінця року розробить велосипедну концепцію Києва.

Комунальне підприємство «Київський центр розвитку міського середовища» розроблятиме Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури м. Києва. КП залучає до розробки експертів з ГО «Урбан куратори» та консультуватиметься з Асоціацією велосипедистів Києва. Завершення роботи над Концепцією заплановане на кінець 2016 року.

Документ має стати гідом зі створення велосипедної інфраструктури у Києві та, в подальшому, інших містах України. Концепція міститиме огляд іноземного досвіду і запропонує варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Також буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва.

безпека дорожнього руху для велосипедистів
Метою розробки такого документу є створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:
• розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів;
• надання рекомендацій щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком;
• розробка рекомендацій по інтеграції вело з громадським транспортом;
• рекомендації зі створення умов для паркування велосипедів;
• визначення механізмів фінансування побудови мережі;
• внесення пропозицій по зміні будівельних норм та правил дорожнього руху,
• пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків та спеціальних світлофорних об’єктів.
• рекомендації з промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів та водіїв і велосипедистів один до одного.

До розробки концепції будуть максимально залучені реальні київські користувачі велотранспорту. Виходячи з їх користувацького досвіду, буде прокладатися трасування веломаршрутів у межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи з київських велосипедистів.

«Концепція – це не лише довідник з усією можливою інформацією про велосипеди у Києві, це свого роду зобов’язання, яке бере на себе місто по запровадженню нового типу транспорту, покращенню екологічної ситуації та покращенню ситуації зі здоров’ям містян», – коментує початок розробки документу директор «Київського центру розвитку міського середовища» Денис Півнєв.

До співпраці (обговорень чи експертної групи) запрошуються всі охочі, в першу чергу фахівці та активні користувачі велотранспорту. Тож телефонуйте 044 221-60-70, залишайте свої контакти та фах, у якому ви можете бути корисним.

Нагадаємо, що минулого вересня у Києві було відкрито веломаршрут, що зв’язує Троєщину з Європейською площею. У листопаді 2014 року мер Києва Віталій Кличко призначив координаторку Асоціації велосипедистів по Києву Ксенію Семенову своєю радницею з питань розвитку велосипедної інфраструктури.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Запрошуємо на відкриття виставки «ВЕЛОБУМ 1890-х», яка відбудеться на території Національного музею історії України з 24 квітня по 29 травня 2018 року. Вікдриття виставки відбудеться

У п’ятницю, 13 квітня, сотні працівників київських компаній, організацій та установ взяли участь у флешмобі “Велосипедом на роботу”. На Майдані Незалежності Асоціація велосипедистів Києва організувала сніданок, фотозону

Мрієш бачити більше якісної велоінфраструктури в Києві, у своєму районі та на своїй вулиці? Ти можеш на це вплинути! Запрошуємо у простий спосіб стати частиною