Асоціація велосипедистів Києва вже вшосте долучається до святкування в Україні Європейського тижня мобільності (16-22 вересня) та організовує «Дні без авто».

“Дні без авто” мають на меті показати, що Київ може бути містом для людей, а не лише для машин. АВК запрошує жителів Києва на велоекскурсію Подолом, День ПАРКУвання на Бесарабці, акцію «Велосипедом на роботу» на Майдані Незалежності, де відбудеться також нагородження переможців конкурсу для київських роботодавців «Велопрацедавець-2016».

«Дуже часто ми не замислюємось над тим, як пересуваємось по місту. Зазвичай люди просто сідають в автомобіль, навіть якщо було б зручніше та швидше поїхати на громадському транспорті, велосипеді, пройти пішки чи поєднати ці види пересування по місту. «Дні без авто» — привід утриматися від використання автомобіля хоча б на один день і відчути альтернативу. Якщо вам теж набридли затори, смог у повітрі та бракує місця для прогулянок у Києві, то вам до нас. Ми покажемо, що все може бути інакше, якщо правильно організувати спільний простір у місті», — заявили в Асоціації велосипедистів Києва.

Від смогу і заторів Київ врятує позбавлення від автомобільної залежності — АВК

«Дні без авто» пройдуть у рамках Європейського тижня мобільності, слоган якого в 2016 році «Розумна і стала мобільність — інвестиція в Європу». Окрім того, що розумна мобільність робить нас здоровішими, вона сприяє розвитку місцевої економіки, бо пішоходи, велосипедисти і користувачі громадського транспорту купують більше товарів у місцевих магазинах, ніж водії автомобілів.

День паркування в Києві в 2015 році

«Дні без авто» в Києві:

Що: прес-сніданок для ЗМІ від Асоціації велосипедистів Києва та КМДА

Де, коли: 16 вересня, пт, 08:30-09:00, Контрактова площа

Прес-сніданок дасть медіа-старт подіям Європейського тижня мобільності в Києві. Столицю України офіційно зареєстровано для участі в ЄТМ, який щороку з 16 до 22 вересня відзначають у понад 5 тис. міст Європи. Під час прес-сніданку планується підписання Хартії Європейського тижня мобільності, якою Київ офіційно підтверджує свою участь та наміри розвивати сучасну систему сталої міської мобільності.

Що: велоекскурсія «Небачений Поділ»

Де, коли: 16 вересня 2016 року, 19:00 (збір о 18.30) – Київ, Поділ, про місце збору буде повідомлено зареєстрованим учасникам.

Велоекскурсія подарує вам знайомство з Подолом і дасть змогу побачити історичний район Києва з іншого ракурсу.

День паркування в Києві

Що: День ПАРКУвання

Де, коли: 17 вересня 2016 року, 10:00-20:00 – Київ, Бесарабський проїзд

17 вересня в усьому світі проходить фестиваль пішохідного простору “День ПАРКування” (PARKing Day), під час якого учасники перетворюватимуть автомобільний простір на пішохідний, щоб продемонструвати альтернативу вулицям-парковкам. У програмі Дня паркування від Асоціації велосипедистів Києва: велошкола з безпеки руху АВК, безплатний велопрокат, кінопокази, велоточка АВК, майстер-класи з обслуговування велосипеду.

Що: День без авто («Велосипедом на роботу»)

Де, коли: 22 вересня 2016, 8:00-10:00 – Майдан Незалежності (біля Лядських воріт)

У цей день ми запрошуємо жителів Києва їхати на роботу чи навчання саме велосипедом, аби показати, що велосипед справді може бути зручним, швидким та дешевим транспортом для щоденних поїздок. На Майдані відбудеться церемонія нагородження конкурсу “Велопрацедавець-2016”, яким Асоціація велосипедистів Києва заохочує роботодавців облаштовувати зручності для співробітників, які хочуть добиратися велосипедом на роботу.

Весняний день велосипедом на роботу 28 квітня в Києві

Що: Зустріч #КрутиПедаліКиїв: лекція про історію велосипеда

Де, коли: 22 вересня, 19:00 – Velocity BAR, вул. Фізкультури, 3 (ст.м.Олімпійська)

“Дні без авто” під час Європейського тижня мобільності в Києві завершаться зустріччю в рамках проекту #КрутиПедаліКиїв, який започаткувала Асоціація велосипедистів восени цього року. Тема лекції — “Історія велосипеда: 199 років на двох колесах”.

Партнерами Асоціації велосипедистів Києва в організації цих подій є веломагазини Veliki.ua, BikeMaster, “Помаранчевий ровер” і міський велопрокат NextBike.

Повну програму заходів, які організовує Асоціація велосипедистів Києва та інші організатори Європейського тижня мобільності, дивіться на сайті www.mobilityweek.org.ua. Допомогти АВК в організації “Дня ПАРКУвання”, осіннього дня «Велосипедом на роботу» та інших подій можна, ставши волонтером.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більше двох тисяч українців та українок із 21 міста пройшли сьогодні вулицями столиці. Учасники Міжнародного маршу за клімат вимагали від президента, уряду та новоствореного Міністерства

Сьогодні, 19 вересня, напередодні Всесвітнього дня без авто в Києві проходить флешмоб «Велосипедом на роботу». U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») організувала зустріч і сніданок для

Велодружні музеї, бібліотеки, театри та інші громадські заклади відтепер можуть безкоштовно отримати сертифікат Bike Friendly Company, який створила U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»). Отримати безкоштовний