Що таке СycleChic і якими бувають жіночі велоком’юніті, знають не лише в Україні, але й Румунії. На прикладі румунського руху SkirtBike («Спідниці на велосипедах») можна краще зрозуміти суть обох цих явищ.

9 липня за традицією по Києву проїхав Велопарад дівчат, який цього року пройшов під назвою #наближаюАмстердам. Дівчата різного віку, які приїхали на велопарад, підтримали пропозицію організаторів заходу — Асоціації велосипедистів Києва — приїхати вдягненими не в спортивному одязі, а в стилі СycleChic. Цей cтиль популярний серед велосипедистів у європейських містах, а в Україні це слово і відповідне явище знайоме ще не всім. Читайте інтерв’ю з засновницею руху SkirtBike («Спідниці на велосипедах») у Румунії Андреа Тутунару, яка свого часу стала переможницею Сycling Visionaries Awards на світовій конференції Velocity. Аналогом цієї конференції в Україні є щорічний Велофорум, який організовує АВК.

почали проект SkirtBike як пропагандистський блог, який заохочує жінок їздити на велосипедах у Бухаресті

Привіт Андреа! Поясни, будь ласка, що таке SkirtBike?

Натхненні потужною хвилею «cycle chic», яка швидко поширюється від Копенгагена до Нью-Йорка і Токіо, дві сестри в 2010 році почали проект SkirtBike як пропагандистський блог, який заохочує жінок їздити на велосипедах у Бухаресті, Румунія. Мета полягала в тому, щоб спонукати жінок пересісти на велосипеди і збільшити кількість велосипедистів на вулицях міста шляхом заохочення використання велосипедів у повсякденному житті — у поїздках на роботу, до школи, за покупками або в будь-якій іншій щоденній діяльності. Двічі на рік SkirtBike проводить заходи офлайн — веселі, стильні та дружні жіночі велопаради. З 2010 року десять інших румунських міст приєдналися до руху SkirtBike, що робить його національним заходом. Більше того, португальське місто Алмада та грецькі Афіни також були натхненні румунським жіночим велопарадом і зробили щось подібне в 2013 році. Я можу сказати, що тепер SkirtBike – це спільнота велосипедисток, а не просто парад «cycle chic».

Чи могла б ти розповісти більше про Сycling Visionaries Awards?

Ця програма спрямована на підтримку молодих людей із різних професій і культурних контекстів, котрі розвивають велосипедний рух як основу міського транспорту майбутнього. Всього було обрано 60 фіналістів в якості «велосипедних стратегів»  (cycling visionaries), які виграли безкоштовну участь у конференції  Velocity, що проходила у Відні в червні 2013-го. Під час конференції «велостратеги» зустрілися з провідними лідерами світового велосипедного співтовариства і розширили масштаби своєї діяльності. Нагороджені проекти та ідеї були опубліковані у виданнях Velocity.

Що тобі дала конференція Velocity?

У трьох словах: натхнення, мотивацію і впевненість у собі. Це свіжі ідеї, які працюють і можуть бути втілені в Румунії; це мотивація продовжувати те, що ми почали, з тим же ентузіазмом, як і раніше; це впевненість у тому, що ми робимо велику справу для велосипедної спільноти. Я повинна сказати, що для мене було серйозною проблемою вирішити, які заняття конференції відвідати. Були багато всього, де я хотіла побувати, але я зосередилася на темі жінок, дітей та маркетингових кампаній, щоб знайти більше ефективних способів поліпшити проект SkirtBike і допомогти зростанню велосипедної спільноти Румунії.

У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову.

Велопарад дівчат у Київі 9 липня 2016 року. Фото Антон Сінкевич

Як ти бачиш майбутнє SkirtBike?

Прийшов час залучити більше жінок до цього добровільного проекту. У нас є новий член команди, і вона допоможе нам організувати захід, а також буде писати в наш блог про свій досвід їзди на велосипеді. Ми плануємо зробити безкоштовну вело-школу для жінок, знайти вчителів-волонтерів на курси та підтримати наступний вело-фестиваль у Бухаресті. Ми хочемо запросити жінок-велосипедистів, які готують солодощі, роблять лимонад, малюють чи виготовляють речі ручної роботи. З продажів цих речей на фестивалі ми хочемо придбати велосипеди і пожертвувати їх жіночим або дитячим організаціям.

Ми хотіли б зробити сайт www.skirtbike.ro платформою для всіх SkirtBike подій у Румунії, а також залучити більше жінок із різних міст писати про свій досвід їзди на велосипеді, тому що ми вважаємо, що жінки є кращими борцями за права велосипедистів. Адже жінки, залучені до громадської діяльності, – це рушійна сила змін, вони можуть надихнути інших жінок їздити на велосипедах, і зрештою, вони є матерями, які передають своїм дітям хороші звички. Наш план полягає в перетворенні www.skirtbike.ro в ідеальне місце, де всі жінки можуть поспілкуватися з більш досвідченими велосипедистками, де можуть знайти велосипедні поради та «лайфхаки», надихаючі історії або кращі місця для відвідування на двох колесах в Румунії та Європі.

 У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва.

Велопарад дівчат у Київі 9 липня 2016 року. Фото Євген Безродний

Що ти скажеш наостанок нашим читачам?

Продовжуйте їздити на велосипеді! Життя на двох колесах красивіше!

 

Джерело: ECF

Переклад: Богдан Деркач, Асоціація велосипедистів Києва.

Хочете бачити Київ велосипедним?

Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

У цьому огляді ми хотіли б презентувати дуже цікавий український велопроект — соціальну мережу для велосипедистів «ВЕЛОГЕН» (сайт проекту: www.velogen.ua). «ВЕЛОГЕН» — ресурс створений велосипедистами

Мене звати Антон Ремовський, я випускник Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М.Бойчука і за сумісництвом велосипедист. Коли я почав навчатися в Києві,