Навчитися їздити на велосипеді може кожен. Навіть якщо немає велосипеда. Навіть якщо є діагноз, з яким ходити і розмовляти складно, не те, що крутити педалі.

Історія Дані, який став героєм соцмереж цього літа завдяки хештегу #ДаняВело, яскраве тому підтвердження.

Особливий учень велошколи

“Данило — наш особливий учень. Через ДЦП у нього проблеми з м’язовим тонусом і координацією рухів: з великими м’язами більш-менш, з дрібною моторикою гірше. Лікарі про таких людей кажуть, що вони з “обмеженими можливостями”, хоча в даному випадку з цим можна посперечатися. Данило незважаючи ні на що ходить в тренажерний зал, вчиться плавати, грає в футбол. І у нього була ще одна мрія — їздити на велосипеді”, — розповідає велотренер Роман Миргородський, до якого Даня прийшов реалізувати свою мрію.

#ДаняВело

Велотренер Дані знає на власному досвіді, що таке їздити, коли тіло проти. “Їздити я вмію з дитинства, років з п’яти, може раніше. Потім була велика перерва і активно їздити на велосипеді почав після перелому, треба було розробляти гомілкостоп, — згадує Роман Миргородський. — Після року розробляння мене ця справа так затягнула, що вирішив проїхати всю Україну зі сходу на захід, закінчивши сходженням на Говерлу з велосипедом”. Після цього Роман захопився велотренерством і у вільний від роботи час проводить уроки безпечної їзди на велосипеді по дорогах Києва у велошколі АВК. Але на цьому він не зупинився і заснував власну велошколу під назвою Vzagali, де навчає їзді на велосипеді з нуля. В описі базового курсу цієї велошколи сказано, що вікова категорія не має значення: “Нам все одно, школяр Ви чи пенсіонер”. Але виявляється, навчити їздити на велосипеді можна навіть людину з порушеннями м’язового тонусу і рухового апарату.

# ДаняВело: місія здійсненна
Роман впевнений, що все необхідне, щоб освоїти велосипед, — це сильне бажання навчитися їздити, терпіння і позитивне налаштування. Наявність власного велосипеда вітається, але необов’язкова. У Дані, який розшукав велошколу сам, велосипед був. І бажання навчитися їздити на ньому теж. І в Дані вийшло — він зміг поїхати на двоколісному велосипеді (в дитинстві він пробував їздити на чотириколісному). “Але для того, щоб знизити можливий травматизм, я вирішив зайнятися придбанням заднього моста на його велосипед”, — Роман пояснює, як з’явилася ідея зробити Дані подарунок. Задній міст дозволив би Дані не тримати рівновагу, бо праву частину тіла хлопець практично не контролює. Поки збирали кошти на подарунок, з’ясувалося, що Данилу малий той велосипед, який у нього є. “На щастя, відгукнулися добрі люди з Донецька і у нас на руках опинився новий складаний велосипед, який нам передали абсолютно безкоштовно, заплатили тільки за доставку”, — каже Роман.

#ДаняВело

Гроші на міст для велосипеда Дані збирали через Facebook, в тому числі за допомогою Асоціації велосипедистів Києва. Половина зібраних коштів (усього було зібрано 2137 грн) пішла на міст, який з великою знижкою зробив веломеханік з Миколаєва Віктор Сиротін.

Гроші, що залишилися, велотренер витратив на нові запчастини (колеса, гальма тощо). Найважчою справою виявилося знайти в Києві веломеханіка, який погодився «схрестити бульдога з носорогом» і поставити міст на подарований складаний велосипед. «Обійшов усі веломайстерні, які згадав. З’єднати це чудо техніки в одне ціле ніхто не хотів», — згадує велотренер. Допомогти зробити новий байк погодилися у веломастерні Veliki.ua. «Тамтешні умільці змогли зібрати всі компоненти в єдине ціле абсолютно безкоштовно. Немає слів, одні емоції. Хочу подякувати команді Veliki.ua, а особливо Олексію Кушці за те, що пішли назустріч і допомогли. Як показує практика, у світі ще дуже багато добрих людей. І так, facebook все-таки творить дива», — упевнений Роман Миргородський.

Zm4Js_croper_ru

В останні вихідні літа мрія Дані збулася: він сів на свій новий велосипед і поїхав. Сам Даня не очікував такого подарунку: “Взагалі мені спочатку було незручно, що ви стільки витрачаєте на мене часу, намагаєтеся навчити їздити на велосипеді… А тут приходжу, і такий подарунок! Я просто не очікував, це щось понад те, що я міг собі уявити”.

Новий велосипед не тільки здійснив мрію Дані, але змінив до нього ставлення людей на вулиці. «Перше, що я помітив під час нашої поїздки, — те, що тепер люди не витріщаються на Даню, як бувало раніше, зараз вони витріщаються і показують пальцем на його крутий трайк», — зауважив велотренер. Він теж задоволений, бо, за його словами, тепер велотренування можна буде проводити продуктивніше, чергуючи триколісний велосипед з двоколісним.

Хочете бачити Київ велосипедним?

Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Більшість крадіїв, а саме 95%, використовують нескладні інструменти. Вони — опортуністи, що шукають миттєвої винагороди в формі готівки. Вони хочуть якнайшвидше виміняти велосипед на гроші.

Учасники та учасниці проекту “ВелоСхід” напередодні завершення проекту отримали унікальну додаткову можливість – відкрити для себе Польщу велосипедну. Всі, як справжні першовідкривачі, повернулися додому не

Голова Асоціації велосипедистів Києва Богдан Лепявко популяризував велосипед серед дітей, які стали учнями в Німецькому цифровому дитячому університеті. Як пояснити дітям, що велосипед робить місто