Міністерство інфраструктури запросило профільні громадські організації, зокрема Асоціацію велосипедистів Києва, до оновлення Транспортної стратегії України 2020 з урахуванням велотранспорту.

Представники АВК та Національного екологічного центру України зустрілися з першим заступником міністра інфраструктури Євгеном Кравцовим 9 серпня. Від АВК на зустрічі були присутні координаторка роботи Асоціації по Києву, радниця міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова, координатор з національної роботи Вадим Денисенко та координатор програми Національного екологічного центру України зі зміни клімату Марія Сторчило.

У Мінінфраструктури заявили, що уряд готовий приділяти увагу міській мобільності та розвитку велосипедного транспорту на національному рівні.

Міністерство інфраструктури розробляє нацстратегію з урахуванням велотранспорту

Конкретні зміни, впровадження яких анонсували в Міністерстві інфраструктури:

 1. осучаснення правил перевезення пасажирів у міському транспорті з урахуванням потреб маломобільних груп та можливістю провезення велосипедів. Востаннє ці правила зазнавали змін у 1997 році.

 2. створення умов для зручного перевезення велосипедів у приміських електричках (веловагон).

Крім того, у міністерстві запевнили, що готові підтримувати зміни до державних будівельних норм, які допоможуть будувати ефективну велоінфраструктуру в містах. Мінінфраструктури не є профільним міністерством по змінах до ДБН, але вони готові надавати підтримку.

Ми дуже натхненні відкритістю міністерства та рівнем розуміння проблеми, на якому ми вели обговорення. Сподіваємся на успішну взаємодію”, – прокоментував результати зустрічі координатор національної роботи АВК Вадим Денисенко.

Міністерство інфраструктури розробляє нацстратегію з урахуванням велотранспорту

Учасники зустрічі домовилися про наступні дії в рамках співпраці:

1. Оновлення транспортної стратегії:

   1. Внутрішня група міністерства поділиться напрацюваннями;

   2. АВК надасть консультації в межах своєї компетенції;

   3. АВК залучає партнерські НГО, що займаються питаннями міської мобільності та доступності транспорту для розробки пропозицій в межах їхніх компетенцій;

   4. Екоцентр НЕЦУ розробить пропозиції по екологічній складовій стратегії.

2. Правила перевезення в муніципальному громадському транспорті:

   1. АВК залучає партнерські НГО, що займаються питаннями міської мобільності та доступності транспорту і подає спільні пропозиції по осучасненню правил.

3. Приміське залізничне сполучення:

   1. Асоціація надасть рекомендації з покращення приміського залізничного сполучення в рамках комбінації вело+залізниця.

4. Bike-friendly законодавство:

  1. АВК надасть для ознайомлення коментарі до змін у ДБН для ефективнішного будівництва велоінфраструктури;

В Асоціації велосипедистів Києва розраховують на підтримку цих правок з боку міністерства.

Хочете бачити Київ велосипедним? Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

У Краматорську 150-й День народження міста відзначать велопарадом #KramatorskBikeRide, який відбудеться у неділю 23 вересня. Подія пройде у рамках конференції “Східний Велофорум”, яка збере велоактивістів

Дружньо, натхненно, атмосферно, позитивно та повчально – таким видався велофестиваль “Дружбайк”, що пройшов у Дружківці 15 вересня. На площі Молодіжній відбулося справжнє свято для користувачів

Кошти на розвиток велоінфраструктури у 2018 році хочуть віддати на ремонт Київського зоопарку. Про це Асоціація велосипедистів Києва довідалась з відповіді на запит до Департаменту