У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат #наближаюАмстердам проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва.

Велопарад дівчат має на меті популяризувати велосипед як зручний і практичний засіб пересування в Києві, зробити велосипедисток більш видимими та допомогти сісти на велосипед тим, хто досі не може на це наважитися.

У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва.

Велопарад дівчат уже став доброю традицією в Києві. Асоціація велосипедистів проводить його щороку, починаючи з 2010 року. Ми відзначаємо збільшення велосипедистів у столиці, але наш підрахунок показує, що дівчат серед них досі мало — від 12 до 20%, залежно від дня тижня. Це свідчить про те, що місто сприймається як небезпечне для велосипедистів. У Києві досі багато викликів для велосипедистів, але їздити по місту реально, якщо дотримуватися правил дорожнього руху і зберігати спокій на дорозі”, – пояснила координаторка Велопараду дівчат і директор Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Цього року Асоціація велосипедистів Києва провела Велопарад дівчат під назвою #наближаюАмстердам. “У європейських містах серед людей, що використовують велосипед як транспорт, популярний стиль СycleChic. Дослівно це перекладається як “велошик”, але на практиці означає не  екстравагантний чи гламурний одяг, а їзду на велосипеді у повсякденному вбранні. Цей стиль попуряризує вуличну моду та використання для поїздок по місту  звичайних міських велосипедів (сітібайків) на противагу велоспорту. Ми хочемо змінити стереотип про типового київського велосипедиста як хлопця у велоформі або спортивному одязі та показати столиці, що їздити на велосипеді можна комфортно та стильно!”, – розповіла учасниця і одна з веловедучих Велопараду дівчат, дизайнер Романа Рубан.

У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва. Veloparad_divchat_Kyiv_AVK_2

Фото Євген Безродний / Асоціація велосипедистів Києва

Упевненість у пересуванні колон Велопараду дівчат по Києву забезпечили мотоциклісти з “Мотохелпу”. Партнерами Асоціації велосипедистів Києва в підготовці Велопараду дівчат стали виробники міських стильних велосипедів Streetster, веломагазини Veliki.ua, SuperVel, BikeMaster, Velobazar.com, “Помаранчевий ровер”, веломайстерня Veloprostir, майстерня декору Mak Deco і клуб “Южный берег Киева”, в якому Велопарад дівчат завершився вечіркою з пляжною дискотекою, розіграшами та подарунками.

У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. Велопарад дівчат організувала Асоціація велосипедистів Києва. У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову. У суботу, 9 липня, понад 300 учасниць Велопараду дівчат проїхали по Києву двома різними маршрутами від Національної опери до Труханового острову.

Фото Антон Сінкевич

Хочете бачити Київ велосипедним?

Приєднуйтеся до Асоціації велосипедистів Києва. Що більше нас буде, то швидше ми будемо жити в комфортному місті!

інші цікаві матеріали

Кілька сотень людей проїхались велосипедом по Києву безпечно та стильно під час Велопараду дівчат #KyivCycleChic 2019. Велопарад дівчат вдев’яте організувала U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»).

Ми розкажемо про 5 проектів Громадського бюджету, які можуть зробити пересування в місті зручнішим і безпечнішим для людей. Їх подали члени, друзі та волонтери U-Cycle (ГО

Проект “ВелоСхід”, який за підтримки USAID стартував на Сході України у червні цього року, вже добігає кінця. За чотири місяці проектна команда Асоціації велосипедистів Києва